Ahoj, chci se zeptat na taxi v Dubaji, opravdu stačí  na ne mávnout na ulici?  Mate s tím zkušenosti? A umí řidiči anglicky?  .

Taxi v Dubaji

Založila ve fóru Co se nevešlo

19 reakcí

Ahoj, chci se zeptat na taxi v Dubaji, opravdu stačí  na ne mávnout na ulici?  Mate s tím zkušenosti? A umí řidiči anglicky? 

0

Áno, áno 


0 Citovat

Dekuji 

0 Citovat

Taxíků je tam spousta a opravdu stačí mávnout. Mají rozdílné barvy střech, ale je to jedna a ta samá společnost.

0 Citovat

Jen pozor na to, že ne všichni berou platební kartu... Nevím proč, ale jeden jí ode mne odmítl. Naštěstí jsem měl pár drobných ještě z minulé cesty, jinak nevím co by chtěl dělat.

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Jen pozor na to, že ne všichni berou platební kartu... Nevím proč, ale jeden jí ode mne odmítl. Naštěstí jsem měl pár drobných ještě z minulé cesty, jinak nevím co by chtěl dělat.

V každém dubajském taxíku, ve kterém jsem jel, byla takováto (nebo velmi podobná) nálepka, kde je napsáno, že řidič je povinen akceptovat platbu kartou. Ale cukají se dost, to připouštím.

img-0153b.jpg

0 Citovat

jj, na nás zkoušel, že má čtečku pokaženou a nešlo dělat nic...

0 Citovat

Ahoj, je nás 6 a máme v Dubaji 10h stopoover, chci si půjčit auto, ale 7 místné vychází s pojištěním od rentalcaru 5200kč, tak jestli by nebylo levnější a lepší pronajmout taxi. Chtěl bych do Abu Dhabi a pak ty známé místa v Dubaji. Jsou ty větší taxi k mání na letišti T3. Ve městě by to bylo asi levnější, ale nechci se tam handrkovat, když nás je 6. Díky za tip

0 Citovat

Taxi podle mě levnější nebude. Měli jsme v roce 2019 čas několik hodin a tak jsme měli "taxi poznávačku" asi na 1,5-2h a platili jsme tuším cca 2500 Kč. Ale někdo zkušenější poradí přesněji.

0 Citovat

Tak to je docela dost. To bude lepší volit tu autopujčovnu.  Díky

0 Citovat

Ridder napsal(a):

Taxi podle mě levnější nebude. Měli jsme v roce 2019 čas několik hodin a tak jsme měli "taxi poznávačku" asi na 1,5-2h a platili jsme tuším cca 2500 Kč. Ale někdo zkušenější poradí přesněji.

Teď jsem si psal s jednou taxikářskou firmou v Dubaji a chtějí za 10h 800 AED, ale chtějí to předem, to se mě nechce, je to dost peněz. Takže buď jsetě něco seženu, nebo ta pujčovna.

0 Citovat

Ja si taxi z letiste a mezi mesty vetsinou objednavam dopredu pres booking. Neslo by to zkombinovat s pouzitim metra?

0 Citovat

Hodná, ale je nás 6, a budeme mít za sebou 3 lety, Chiang Mai-BKK, BKK-HKG + HKG-DXB, takže metro ne.

0 Citovat

Ze zajímavosti jsem se díval na ceny půjčení v Dubaji, a je tam skutečně obří rozdíl mezi autem pro 5.a 7.  Je to za cca 1000 Kč a cca 5000 Kč jak píšeš. Takže jedině vzít 2 auta, což Vám asi nevyhovuje nebo nejde.

0 Citovat

Taxi v poho, na ulici mávnout, lze i přes jejich aplikaci objednat... S kartou se cukají někteří, asi kvůli bakšiši... nevím. Ten poslední na to doplatil, neb nás vezl z Abu Dhabi do Dubaje (cca to vyšlo na 1900Kč) a chtěl hotovost, tak jí dostal, bohužel jen 2AED navíc, cca 12Kč :-D Já fakt víc neměl, kdyby to bylo kartou, dal bych víc... sorry jako. Jednou po Dubaji jsme měli platit 42AED, tak jsem řekl, že 50, ale údajně mu to nešlo změnit... nevím, tak to dostal cash, naštěstí jsem měl. 

0 Citovat

Těch "10 hodin" je po započtení hodiny, hodiny a půl na imigrační+vyřízení výpůjčky auta po příletu a 2+ hodin na vrácení auta + nějaké rezervy na průjezd přes Dubaj (při návratu z Abú Dhabi musíte projet prakticky celou Dubaj, než se dostanete na letiště DXB)?

0 Citovat

Domluvil jsem se s nějakou taxikářskou f.  Cena 800 AED na 10h. Poslal jsem jim i co chci vidět. Nejdříve chtěli zapletit hned, napsal jsem že né, tak že prej zaplatím hotově taxikáři.

0 Citovat

Osobně bych při 10 hodinové pauze cestu do Abu Dhabi vůbec nepodnikala. 

2 Citovat

Posílám fotky klasického oficiálního taxi rta.ae třeba se bude foto někomu hodit k rozpoznání v terénu .... dle info z hotelu nehraje barva střechy taxíku roli. Cena za km je stejná.


screenshot-20240125-192045-gallery.jpg
screenshot-20240125-192024-gallery.jpg

0 Citovat

Ruzova strecha by melo byt taxi pro zeny nebo neco takoveho.

0
19 reakcí