Zdravím, měl bych dotaz. Poslední dobu jsem skeptický, zda si můžu přivést z Ukrajiny víc jak 2 krabičky leteckou dopravu. Nedávno se vracela známa z Ukrajiny pozemskou dopravou a nesměli mít víc jak 2 krabičky “na hlavu”. Tak mě zajímá jestli to platí i na vzdušnou přepravu, nebo se máme řídit pravidlem 2 krabiček “na hlavu”. Co myslíte? Děkuji za jakoukoliv radu. .

Ukrajina - Cigarety

Založil ve fóru Co se nevešlo

14 reakcí

Zdravím, měl bych dotaz. Poslední dobu jsem skeptický, zda si můžu přivést z Ukrajiny víc jak 2 krabičky leteckou dopravu. Nedávno se vracela známa z Ukrajiny pozemskou dopravou a nesměli mít víc jak 2 krabičky “na hlavu”. Tak mě zajímá jestli to platí i na vzdušnou přepravu, nebo se máme řídit pravidlem 2 krabiček “na hlavu”. Co myslíte? Děkuji za jakoukoliv radu.

0

No a co si přečíst celní předpisy?

0 Citovat

Tady máš všechny informace, obecně platí karton na osobu, 2 krabičky jsou třeba když jedeš z Ukrajiny na Slovensko po zemi.

https://europa.eu/youreurope/cit...dex_en.htm

Jinak to je otázka několika sekund to najít, stačí nebýt líný.

0 Citovat

Četl jsem si je. Někde jsem četl 40ks někde 200ks. Jinak bych se samozřejmě neptal. Ptal jsem se i Celní Správy přímo na letišti, kde na to nedokázali zcela odpovědět. 

Ale i tak. Děkuji.

0 Citovat

Tak pokud sis je četl, tak nechápu, co je Ti nejasný (jsou to ofiko stránky eu), je tam napsaný v kterých zemích a při jakým způsobu přechodu platí nižší limit, jinak platí vždy ten vyšší...

0 Citovat

Kdo říká, že to chci kouřit. :D

Chci je třeba poslat dál.

0 Citovat

Moje osobní zkušenost je, že pozemní cestou je možné převézt pouze dvě krabičky cigaret (Polsko,Slovensko)

a letecky je možné převézt 1 karton.

0 Citovat

Přemek Haloda napsal(a):

Moje osobní zkušenost je, že pozemní cestou je možné převézt pouze dvě krabičky cigaret (Polsko,Slovensko)

a letecky je možné převézt 1 karton.

Super, dobrý vědět. Díky!

0 Citovat

Ja chodím na Ukrajinu pravidelne. Letecky a najmä cez Viedeň to je úplne jedno. To by musela byť strašná smola, aby kontrolovali. Naposledy 3 litre alkoholu a 3 kartóny (heets). Pozemne to je oveľa horšie, najmä cez Slovensko. To fakt 2 krabičky len. 

0 Citovat

Letecky je dovoleno 1 karton  cigaret nebo 2 kartony heets😊

0 Citovat

Njn, ale ty jsi mazák, starý pašerák, ale co ti rookies...:-)

tonic napsal(a):


Ja chodím na Ukrajinu pravidelne. Letecky a najmä cez Viedeň to je úplne jedno. To by musela byť strašná smola, aby kontrolovali. Naposledy 3 litre alkoholu a 3 kartóny (heets). Pozemne to je oveľa horšie, najmä cez Slovensko. To fakt 2 krabičky len. 

0 Citovat

3 butylky, to bych měla tak občerstvení na cestu a na doma by mi už nic nezbylo...

0 Citovat

Také ty máš soudružko hltnost jako Kaplanova turbína.

0 Citovat

Tak každý chce vedieť osobné skúsenosti:)) 

Viedeň v pohode, v Bratislave odchytávajú, pozemné celé zle. 

Na informácie - povolené limity stačí aj internet:))

0 Citovat

tonic napsal(a):

Tak každý chce vedieť osobné skúsenosti:)) 

Viedeň v pohode, v Bratislave odchytávajú, pozemné celé zle. 

Na informácie - povolené limity stačí aj internet:))


@Tonic - tak to je povzbudivé, přes Vídeň to beru příští týden poprvé.


jinak pravda, pozemní přes Vyšné - skoro jako když jsme se vraceli z DDR v 1986

kupodivu přes Polsko celkem v pohodě, když nejsi Ukrajinec ;)
0
14 reakcí