Ahoj, chytli jsme letenky Praha-Kišiněv a potom Oděsa-Bratislava. Plán je projet si trochu Moldávii a potom vlakem do Oděsy s tím, že bychom jednu noc strávili v Podněstří (Tiraspolu). Nemáte někdo zkušenost, jak je to proveditelné? Ohledně víz do Podněstří, nic jsem na internetu moc nenašel, snad že někoho pustili jen na deset hodin. Hotel jsem normálně zarezervoval přes booking. Plus jestli někdo v Podněstří byl a má nějaké nápady, čeho se radši vyvarovat (nefotit policisty, nefotit vládní budovy...) budu rád.  .

Kišiněv-Tiraspol-Oděsa

Založil ve fóru Co se nevešlo

21 reakcí

Ahoj, chytli jsme letenky Praha-Kišiněv a potom Oděsa-Bratislava. Plán je projet si trochu Moldávii a potom vlakem do Oděsy s tím, že bychom jednu noc strávili v Podněstří (Tiraspolu). Nemáte někdo zkušenost, jak je to proveditelné? Ohledně víz do Podněstří, nic jsem na internetu moc nenašel, snad že někoho pustili jen na deset hodin. Hotel jsem normálně zarezervoval přes booking. Plus jestli někdo v Podněstří byl a má nějaké nápady, čeho se radši vyvarovat (nefotit policisty, nefotit vládní budovy...) budu rád.

0

Sice tri a pol roka dozadu, ale stale aktualne :)

https://tonicove.sk/kruzkovanie-na-vychode/


Vtedy na hranici z Moldavska do Podnesterska nas normalne zaregistrovali a na dalsi den sme sli s majitelom hostelu sa zaregistrovat na urad. Predpokladam, ze teraz to bude este jednoduchsie a ked mas potvrdenie z ubytka, tak by to malo zariadit. 

0 Citovat

Kdybych měl počítat ty příspěvky, co jsou tu o tomto tématu, tak se nedopočítám:-) 

0 Citovat

tonic napsal(a):

Sice tri a pol roka dozadu, ale stale aktualne :)

https://tonicove.sk/kruzkovanie-na-vychode/


Vtedy na hranici z Moldavska do Podnesterska nas normalne zaregistrovali a na dalsi den sme sli s majitelom hostelu sa zaregistrovat na urad. Predpokladam, ze teraz to bude este jednoduchsie a ked mas potvrdenie z ubytka, tak by to malo zariadit. 


Ahoj, super, díky za odpověď i radu.

0 Citovat

cali napsal(a):

Kdybych měl počítat ty příspěvky, co jsou tu o tomto tématu, tak se nedopočítám:-) 

to je ten wizzair efekt :))

0 Citovat

Tak jasně, ale tady o tom je fakt 150 příspěvků, ve kterých všechno je i s detaily a osobními zkušenostmi. Sám jsem z nich čerpal i některé zkušenosti i psal...  

0 Citovat

cali napsal(a):

Tak jasně, ale tady o tom je fakt 150 příspěvků, ve kterých všechno je i s detaily a osobními zkušenostmi. Sám jsem z nich čerpal i některé zkušenosti i psal...  


Slovo "Tiraspol" se ve vyhledávání vyskytuje přesně 24x. Z toho většina jsou nesouvisející věci, jako příspěvek na téma "Nové destinace WizzAir."
Většina z nich potom přesný průběh kontrol neřeší. Jako upřímně rozumím, taky si rád zaběduji nad tím, jak se v něčem vyznám lépe a něco umím lépe napsat, ale za mě "detailní" informace neobsahuje ani jeden.
Ale jak říkám, jeden rád poslouží, klidně pokračuj.

0 Citovat

Tiraspol je moje srdcová záležitost. Je tam krásně.

0 Citovat

doctorex napsal(a):


Slovo "Tiraspol" se ve vyhledávání vyskytuje přesně 24x.


to pretoze je tu system vyhladavania uplne nahovno
0 Citovat

Předběhl jsi mě. 

0 Citovat

@doctorex - teď jsi si trochu naběhl na vidle... Tahle problematika je řešená v x dalších vláknech, bohužel také proto, že každý kvůli kdejakému prdu zakládá nové vlákno. Druhá věc je ten zoufalý systém vyhledávání tady na fóru. Teď jsem se zkusmo díval a fakt je, že se k těm správným vláknům fakt blbě dostává.

edit: Jak píšou Breathe a baca12:-)


Ale dobře,tedy z mého pohledu. pokud přijedete do Oděsy vlakem, pak nejjednodušší bude do Tiraspolu vyrazit maršrutkou, jezdí skoro pořád. Na hranicích musíš udat přesnou adresu ubytování, dostaneš papírek do pasu a ten odevzdáš při odjezdu. Pokud bude na hranici fronta, doporučuji ji přejít pěšky a vzít si na hranicích taxi. Jinak bacha, že tam nefungují zahraniční platební karty a je potřeba směnit jejich ruble (aspoň tedy moje zkušenost). Město samotné kromě fabriky Kvint, památníku u Dněpru a pár obskurních budov v zásadě nemá co nabídnout, aspoň pro lidi, kteří řekněme pár ex-sovětských destinací navštívili. Na jídlo se osvědčila Mafia. 

0 Citovat

Isli sme marsrutkou z Kisineva do Tiraspolu. Na hraniciach sme k okienku isli iba my dvaja, ostatnych skontroloval asi v aute, asi to boli domaci alebo co, nevsimal som si to. Colnik vedel perfektne po anglicky, spytal sa na kolko dni ideme, isli sme len rano tam a vecer spat takze sme mu aj povedali ze vecer sa vraciame. Spytal sa ci bude 10 hodin stacit, dal papierik a isli sme prec. Cele to trvalo mozno 2 - 3 minuty. Ak by sme povedali na niekolko dni, nemal by s tym problem.

0 Citovat

Koukám, letos to bude na plážích Dněstru jako v Bibione v 90-kách.



dniester-river-tiraspol-transnistria-4.jpg

0 Citovat

cali napsal(a):

@doctorex - teď jsi si trochu naběhl na vidle... Tahle problematika je řešená v x dalších vláknech, bohužel také proto, že každý kvůli kdejakému prdu zakládá nové vlákno. Druhá věc je ten zoufalý systém vyhledávání tady na fóru. Teď jsem se zkusmo díval a fakt je, že se k těm správným vláknům fakt blbě dostává.

edit: Jak píšou Breathe a baca12:-)


Ale dobře,tedy z mého pohledu. pokud přijedete do Oděsy vlakem, pak nejjednodušší bude do Tiraspolu vyrazit maršrutkou, jezdí skoro pořád. Na hranicích musíš udat přesnou adresu ubytování, dostaneš papírek do pasu a ten odevzdáš při odjezdu. Pokud bude na hranici fronta, doporučuji ji přejít pěšky a vzít si na hranicích taxi. Jinak bacha, že tam nefungují zahraniční platební karty a je potřeba směnit jejich ruble (aspoň tedy moje zkušenost). Město samotné kromě fabriky Kvint, památníku u Dněpru a pár obskurních budov v zásadě nemá co nabídnout, aspoň pro lidi, kteří řekněme pár ex-sovětských destinací navštívili. Na jídlo se osvědčila Mafia. 


Ahoj, jasně potom chápu, ručně mě to vyhledávat nenapadlo, zkusil jsem pár klíčových slov. Úplně tu nebývám denně takže to nesleduji. Chápu Tvůj pohled, že se tu něco opakuje tisíckrát a není to ideální. 


Za druhou část příspěvku díky.



0 Citovat

janicek napsal(a):

Isli sme marsrutkou z Kisineva do Tiraspolu. Na hraniciach sme k okienku isli iba my dvaja, ostatnych skontroloval asi v aute, asi to boli domaci alebo co, nevsimal som si to. Colnik vedel perfektne po anglicky, spytal sa na kolko dni ideme, isli sme len rano tam a vecer spat takze sme mu aj povedali ze vecer sa vraciame. Spytal sa ci bude 10 hodin stacit, dal papierik a isli sme prec. Cele to trvalo mozno 2 - 3 minuty. Ak by sme povedali na niekolko dni, nemal by s tym problem.


Ahoj, díky moc za info!
0 Citovat

Надежда Константиновна Крупская napsal(a):

Tiraspol je moje srdcová záležitost. Je tam krásně.

Tak kdybys měl nějaký tip třeba na restaurace, nebo bary, budu rád. Kvint mi je jasný, projít si centrum a potom by tam měl být nějaký starý lunapark.

0 Citovat

Napsala jsem cestopis

https://www.cestujlevne.com/cest...kacku-1136


0 Citovat

A řešilo se tady někdy někde, kdybych si chtěl v Oděse půjčit auto, jet do Tiraspolu a pak dál do Kišiněva/Moldavska a zpět do Oděsy?

0 Citovat

To nedává smyl ekonomicky, ale problém vidím max. v povinném ručení a povolení autopůjčovny, na hranicích ne.

0 Citovat

no neviem ci niekto pozicia auto v Odese do zahranicia

0 Citovat

Ne, problém je to Podněstří, kde neplatí většina pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (nejen) ukrajinských pojišťoven, je potřeba tam uzavřít jejich pojištění na hranic + asi legislativní nejistota vedou k tomu, že tam autem z ukrajinské půjčovny nesmíš

. Mám osobní zkušenost, toto jsem věděl  a tedy nechal auto na přechodu v Kučurganu a dál jsme jeli taxíkem. Chvíli potom, kdy už jsme seděli po večeři v Maffii a dávali Kvint a kaljan, volali vyděšení z půjčovny z Oděsy, zda jsme v pořádku a co je s autem. Měli tam GPS lokátor a ten jim ukazoval polohu někde na/za hranicí. Když jsem vracel auto, tak říkali, že v minulosti takto o 2 auta přišli...

0 Citovat

Díky za odpovědi. Zatím jsem přemýšlel jen tak teoreticky jak tu oblast pojmout, asi se inspiruju v cestopise :D

0
21 reakcí