Dobrý den, žádám o radu, jak zaplatit pokutu za parkování. Přítelkyně byla na dovolené ve Španělsku, půjčila si tam auto. Za stěračem pak viděla lísteček od místní policie a doma vystrašená mi ho předala. Šel jsem tedy na internetovou stránku (co je napsána na pokutě), ale nepodařilo se mi to správně vyplnit. Mohl by mi prosím někdo pomoci? V příloze přikládám pokutu.  .

Pokuta Mallorca

Založil ve fóru Co se nevešlo

19 reakcí

Dobrý den,

žádám o radu, jak zaplatit pokutu za parkování. Přítelkyně byla na dovolené ve Španělsku, půjčila si tam auto. Za stěračem pak viděla lísteček od místní policie a doma vystrašená mi ho předala. Šel jsem tedy na internetovou stránku (co je napsána na pokutě), ale nepodařilo se mi to správně vyplnit. Mohl by mi prosím někdo pomoci?

V příloze přikládám pokutu.


ece8e8c6-920a-4ad8-8365-831b526f2b2c.jpeg

0

No tak to měla zaplatit rovnou na místě, na městském úřadě. Těžko radit, co teď dělat. Asi nezbývá než počkat, jestli se bude něco dít. Možná vám to bude účtovat půjčovna, nejspíš s příplatkem.

0 Citovat

Na tom lístečku je napsáno že lze platit i přes internetovou adresu: pagaronline.palmademallorca.es

Jenže na jejich webu se nedokážu zorientovat a nevím co mám kde vyplnit.

0 Citovat

Přepni si na jazyk, kterému rozumíš, klikni na Handwritten police officer complaints, zadej do reference posledních 13 číslic z čísla pokuty (příklad je tam uveden) a částku, zaplať kartou... tak jednoduché by to mělo být. 

0 Citovat

Ano to jsem zkoušel. Několik pokusů s čísly, ale stejně, pokud se podíváš na ten náš lísteček, tak tam nic podobného není. Nevim přesně z jakýho čísla vybrat 13 posledních číslic.

mirjur napsal(a):

Přepni si na jazyk, kterému rozumíš, klikni na Handwritten police officer complaints, zadej do reference posledních 13 číslic z čísla pokuty (příklad je tam uveden) a částku, zaplať kartou... tak jednoduché by to mělo být. 

0 Citovat

Zkusila bych tam zavolat a optat se... rozhodně bych to nenechávala být ... třeba poskytnou nějaké údaje k platbě, které budou fungovat ..

0 Citovat

Tu referenci to nevzalo? Tu bych zkusil já. Sice je jen na 12 míst, jestli dobře počítám, ale nejvíc odpovídá návodu.

0 Citovat

Právě že nevzalo.


mirjur napsal(a):

Tu referenci to nevzalo? Tu bych zkusil já. Sice je jen na 12 míst, jestli dobře počítám, ale nejvíc odpovídá návodu.

0 Citovat

Tak je to ta 2. volba, tam se zadávají všechny údaje z lístku.

 


pagare.jpg

0 Citovat

Asi bych se tak neplašila. Přijde  dopis znovu s údaji, jak a kam zaplatit. Mj. i autopůjčovna si to strhne, protože to na ni pošlou. Pak budeš zase řešit charge back. 

0 Citovat

Tak na autopůjčovnu to pošlou, pokud nezaplatí. A vzniknou další zbytečné problémy, poplatky a starosti. Vždy je nejlepší zaplatit co nejdříve. Mám dojem, že po nějaké době nezaplacení se dokonce ta pokuta zdvojnásobí.

0 Citovat

Majka napsal(a):

Asi bych se tak neplašila. Přijde  dopis znovu s údaji, jak a kam zaplatit. Mj. i autopůjčovna si to strhne, protože to na ni pošlou. Pak budeš zase řešit charge back. 

Dopis ti prijde, pokud je pokuta vystavena na auto, ktere je na tebe prihlasene (napr. projedes na cervenou svym autem v Nemecku), nicmene na Mallorce nikdo netusi, kam ti dopis poslat, kdyz auto je pujcovny (pokud teda nenechavas vytistenou adresu za oknem :D).

Jak pise Dimik - policie kontaktuje pujcovnu a ta si (krome pokuty) jeste nauctuje processing fee (u me posledne tusim 10 + 50euro + pokuta - celkem asi 110euro).

Kazdopadne je vzdycky lepsi zaplatit to rovnou, ale kdyz to nepujde, tak si te najdou, ja bych se tim zas tolik nestresoval..

0 Citovat

Druhá méně pravděpodobná možnost je, že ten lístek je fejkový nebo se nezprocesoval, a proto web nebere údaje z něj. Ale nespoléhal bych se na to. Pokud to tak není, police se obrátí na půjčovnu, ta připojí tučný poplatek a strhne to rovnou z kreditky / strhne si tučný poplatek a předá policii vaší adresu a následně přijde od policie dopis s pokutou.

Pokud to mezitím zaplatíte a půjčovna může už být zkontaktovaná a strhnout tučný poplatek a pak by přišel na řadu onen chargeback kvůli double payment.

0 Citovat

Já jsem měl platit pokutu za parkování na Madeiře před cca 3 roky. Zeptal jsem se v půjčovně, jak to mám řešit. A oni mi řekli že nijak, protože jsou právě pro tento případ pojištění...

0 Citovat

No jak která půjčovna. Většina si ráda nechá zaplatit processing fee. A to se nebavíme ještě o dalším levelu, kdy si půjčovna naúčtuje poplatek za zabavení auta (v některých státech to tak policie dělá po x přestupcích). Takže jak bylo řečeno, platit hned, v krajním případě online. Nechat to vyhnít a spoléhat, že to někde usne je chyba. A může být pěkně drahá. 

0 Citovat

Však jsem nepsal, že všechny.

0 Citovat

Děkuju moc, vyřešeno. Vůbec mě nenapadlo to tam zadat takhle.

Tak ještě jednou moc děkujeme :)


mirjur napsal(a):

Tak je to ta 2. volba, tam se zadávají všechny údaje z lístku.

 

0 Citovat

Já dostal pokutu loni za rychlost. Přišel mi teda až dopis po udání autopůjčovnou. Každopádně jsem s tím laboroval dva dny a nebyl jsem schopný pokutu přes ten jejich web zaplatit. Nakonec řešeno převodem.

0 Citovat

Ahoj všichni , poprosím o radu .. Snad se někdo ozve (klidně do zpráv)

Dostali jsem v červnu pokutu (45EUR) za vjezd do ulice kam jsme neměli -_- do teď nevím kde to bylo, ale budiž.

Zaplatila jsem dle návodu zde a povedlo se . Jenže někdy v září pak přišel dopis ať zaplatíme , píšu jim , několik emailů, píšu na podporu a nic. Nikdo neodepisuje .. maňána.

Včera přišel další dopis ať zaplatíme 90 EUR. Už to je ten dvojnásobek . 

Nevíte.. s kým to řešit  ? Samozřejmě budu zase dál psát, tentokrát asi už i volat.. ale, mám strach aby to nakonec nebyla naše vina, že jsme to platili dřív než přišel dopis :( 

Děkuji . 

0 Citovat

mají v tom bordel. my jsme dostali pokutu za špatné parkování v Llucu, místní policie nám nechala papíry za stěračem.

Policejní stanice byla pár metrů, šli jsme se zeptat tam, jestli to nemůžeme zaplatit rovnou jim a mít to uzavřené, no nešlo to, prý se to máme zaplatit přes bankomat. Neumí to všechny bankomaty, ale velká část ano, normálně jsme tam naskenovali QR kod z toho formuláře o pokutě, doplnili tu nižší částku (že pokud zaplatíme do 14 dnů, je bude to 45€, později 90€.
Zaplatili jsme to úspěšně kartou v tom bankomatu.
Pak nám řekli, že by to šlo i online. Nicméně dobrý, srovnáno.

Půl roku po návratu přišel dopis do ČR, (adresu taky zjevně museli zjistit přes půjčovnu), že máme zaplatit, ta stejná pokuta, stejné číslo, dokonce opět tam bylo, že pokud zaplatíme do 14 dnů po obdržení dopisu, bude to za těch 45€, později 90€.

Taky jsem psal, bez odezvy, nakonec jsem tam i volal a bylo mi řečeno, že je to v pohodě, že když jsme to zaplatili, tak je to ok a nemám to dál řešit.
Ptal jsem se, proč teda posílali dopis... neuměli na to odpovědět.

Nicméně od té doby pár let pryč, několik dalších návštěv Mallorky, a vše cajk.

2
19 reakcí