Chtěl bych Vás poprosit o zkušenosti, jak se dá nyní plánovat cestování?   Vloni mi bohužel nic nevyšlo - Alpy v Itálii v březnu zrušené, jako náhradu jsem si vybral Barcelonu začátkem října, také mi to nevyšlo - peníze za letenky propadlé. Welness víkend v Čechách jsem měl mít vloni v dubnu, nyní už po čtvrté měněno na konec května 21.   Byl jsem zvyklý kupovat letenky od nízkonákladovek tak 3 měsíce a více dopředu.  Tohle se ukázalo loni jako blbost s tou Barcelonou (letenky koupené v květnu na říjen), takže už to dneska takto dělat bohužel nejde.   Chtěl bych poprvé a asi naposled vyjet na nějakou větší exotičtější dovolenou na přelomu září a října (ideálně Malajsie-Singapur, Bali nebo Indie - Zlatý Trojúhelník a Kérala, když všechno selže, ukazuje se jako ideální náhrada Mexiko - je otevřené prakticky pořád). Budu na to mít tak 80 tisíc pro 2 na 10-12 dní, letenky počítám okolo 30. Snad je to alespoň někam reálné... no moje otázka je: Dá se teď vůbec něco plánovat? Nebo jak moc dopředu, kdy je ideální doba na to pořídit letenky a ubytování? Případně vím, že pár lidí mělo víc štěstí a podívali se po světě i v rámci tohohle blázince co je teď a chtěl bych Vás poprosit o zkušenosti jak na to, aby mi to klaplo nebo jsem aspoň neprodělal kalhoty... Už mi z toho taky hrabe jíst - spát - do práce a maximálně na procházku :(  .

Plánování dovolené v téhle době

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

15 reakcí

Chtěl bych Vás poprosit o zkušenosti, jak se dá nyní plánovat cestování?

 

Vloni mi bohužel nic nevyšlo - Alpy v Itálii v březnu zrušené, jako náhradu jsem si vybral Barcelonu začátkem října, také mi to nevyšlo - peníze za letenky propadlé. Welness víkend v Čechách jsem měl mít vloni v dubnu, nyní už po čtvrté měněno na konec května 21.

 

Byl jsem zvyklý kupovat letenky od nízkonákladovek tak 3 měsíce a více dopředu.  Tohle se ukázalo loni jako blbost s tou Barcelonou (letenky koupené v květnu na říjen), takže už to dneska takto dělat bohužel nejde.

 

Chtěl bych poprvé a asi naposled vyjet na nějakou větší exotičtější dovolenou na přelomu září a října (ideálně Malajsie-Singapur, Bali nebo Indie - Zlatý Trojúhelník a Kérala, když všechno selže, ukazuje se jako ideální náhrada Mexiko - je otevřené prakticky pořád). Budu na to mít tak 80 tisíc pro 2 na 10-12 dní, letenky počítám okolo 30. Snad je to alespoň někam reálné...

no moje otázka je: Dá se teď vůbec něco plánovat? Nebo jak moc dopředu, kdy je ideální doba na to pořídit letenky a ubytování?

Případně vím, že pár lidí mělo víc štěstí a podívali se po světě i v rámci tohohle blázince co je teď a chtěl bych Vás poprosit o zkušenosti jak na to, aby mi to klaplo nebo jsem aspoň neprodělal kalhoty...

Už mi z toho taky hrabe jíst - spát - do práce a maximálně na procházku :(

0

Ak si myslíš že ti tu niekto povie, čo bude v září / říjnu... tak to si na zlej adrese a treba skúsiť nejakú vešticu. 

Jediné čo môžeš spraviť, je bookovať plne refundovateľné letenky priamo na webe dopravcu, ideálne priamo z ČR a všetko na jednej rezervácii s čo najmenej prestupmi. Rezervovať iba plne refundovateľné ubytovanie u overeného poskytovateľa (booking, hotels, expedia...) ideálne s platbou až na mieste. A hlavne spraviť všetko preto, aby si bol čo najskôr zaočkovaný. Pár týždňov pred odletom sa čo najviac izolovať, aby ti nevyšiel pozitívny test (aj v prípade zaočkovania sa to stať môže, ak by si bol v blízkom kontakte s pozitívnym). Potom už zostáva len pevne dúfať a nebyť príliš sklamaný, ak to aj napriek tomu nevýjde ;) 

0 Citovat

1. Kdy chces letet

2. Koupit 3 ruzne destinace s flexem na dany termin

3. Neco z toho vyjde, pokud ne, vrat se k bodu 1

0 Citovat

No tak do Mexika je to reálné i dnes. Nevím proč chceš do Asie, ale tam mají nejtvrdší opatření a i já, který bez Asie dlouho nevydrží rozhodne tento rok tím směrem nic kupovat  nebudu.
Takže za mě nevymýšlej a zvol to Mexiko. Za 80 tis se tam budeš mít 12 dnů víc než fajn. Letenky bych koupil už teď, dokud jsou levné, ale u společnosti, u které není problém  v případě nějakého posunu či zrušení letu, bezproblémů posunout termín a nehrozí, že zkrachuje. Určitě se budou dát koupit někdy v březnu, dubnu hodně pod 30 tis. pro 2. Ubytko není problém zarezervovat hned, ale samozřejmě s možností bezplatného zrušení. 
Ti co se někam podívali, museli být hlavně flexibilní a netrvat na jedné destinaci v jednom termínu. 

0 Citovat

23.9. - 8.10. plus mínus - 3 destinace?! Kradu? Nejsem ani Babiš ani Trump, ani Rotschild...

 

0 Citovat

Ahoj. Chci se zeptat, jestli někdo nemá info ohledně cestování do Barcelony? Máme letět na konci ledna (již jednou přesunuto. Na MZV píší, že je vstup (pro turistiku) do některých oblastí zakázán, což nějak nevím, jestli vás opravdu na letišti obrátí nebo jestli to pravda není?

Díky, Zuzana

0 Citovat

Předně - upřímnou soustrast za ten minulý rok. Úplně chápu tu frustraci. Lepší rady, než které tu zazněly, už nemám. Na podzim je asi opravdu rozumější volba Mexiko s možností refundace. Je to samozřejmě hrozně daleko, takže mezitím doporučuju být pohotový a hlídat situaci v Evropě. Od února se můžeš bez problémů za levno zase podívat do Francie (Ryanair nebo Volotea) i bez testu. Narazíš na letenky po Evropě za rozumnou cenu i čtrnáct dní a míň před plánovaným odletem, takže to je teď asi ta nejjistější cesta.

0 Citovat

Hele ,aniz bych  to myslel nejak skodolibe ,nebo ironicky , zda se  mi, ze se v tom pohybujes  jako slon v porcelanu , jak treba mohou penize za letenky propadnout , pokud to neni neco co nestalo za rec a nechal jsi to plavat ,,, Otazka cislo jedna u koho kupujes ?  Nizkonakladovku pokud nestoji  treba  5 euro  nekupuju nikdy s takovym predstihem   i kdyz zadny coronavir nebyl a vse fungovalo a vzdycky u toho s kym letim 

Oni nasadi cenu ktera nikdy neni dobra  a pak se to hybe nahoru dolu  Vyjimku v tehle cenove politice maji snad jen u easyJet  ,ale treba u Ryanairu  nikdy nakup driv nez  max 3-4 tydny i treba jen dva .. v dnesni dobe  driv  urcite ne , spis tak tyden pred odletem .. ale chces exotku ,tam je jiny princip ,je treba sledovat akce , nebo  si sestavit pak skladacku ,, v soucasnosti bych osobne do toho nesel .protoze blbne cely svet  

Nikdo ti dnesla nezaruci  ,ze to klapne , ale risk se da jiste eliminovat  a pak tvrde vyzadovat  penize zpet 

Ale abych byl  v dalsim konkretnejsi .. Proc Malajsie  na prelomu  zari ,rijna , nevim  nemam takove zkusenosti s Asii ale v Singapuru jsem byl kdysi  v unoru , v Thajsku  v 2019  taky  unor . Karibik   Jamajka  duben ....spis i drive klidne  

Zari -rijen je treba ideal Mauricius   80 K pro dva je snad pomalu na cokoliv  krome  Tichomori  ,takze bych vysel s toho kde je nejvetsi zaruka pocasi v tom terminu co chces  a pak tedy  ta soucasna situace .bude stacit test ? Bude ockovani ?  Ta oblast  ,kterou uvadis  je znacne nejista   

Mrkni co ted je dostupne a zvaz ,, ja bych treba ted  volil Zanzibar  ale ten ted v lednu ,,, Kostarika by sla  ale taky je to destinace na leden az brezen ...

Seychely by byly asi dobre  v tom obdobi zari -rijen  

No a kdy neco koupit  myslim .ze bych se drive  nez v cervnu  po nicem nedival  .leda by se cela soucasna situace  vyrazne zmenila 

No nekdo bude mit treba jiny nazor ale napsal jsme co si myslim a jak to vidim ....

0 Citovat

Sorax, nejak jsem nedocetl tvuj prispevek. Mylne jsem radil k nakupu letenek po Evrope.

0 Citovat

Já tedy nic rozhodně neplánuji !

Nechávám propadnout i ty vouchery od leteckých společností s platností do 4-6/21.

Jako někam cestovat s hadrem na hubě navrch všude různé omezení nejsem blázen!

Dovolená pro mě bude aktuální,až se bude moci vycestovat bez testu/karantény a budou fungovat všechny služby normálně a samozřejmě bez roušek !

0 Citovat

Jestli máš fixní termín září/říjen, tak buď v klidu a s plánováním počkej tak do toho června, jak psáno výše. Osobně už mám několik dovolených naplánovaných včetně koupených letenek, ale nic mě neomezuje a nemám problém přizpůsobit se případným změnám. A taky jsem psychicky připraven na eventuální finanční ztráty. Prostě plánuji v podstatě normálně, jen se zatím vyhýbám zemím, které jsou pro turisty uzavřeny (Asie, USA, Kanada, ...).

0 Citovat

mám 25 dní dovolený, bohužel a rok na ro syslím :/ :D konec září, začátek října je zvolenej schválně s tím, že se dá někam mimo Evropu (byl jsem pracovně v Dillí první týden v říjnu a po monzunu bylo velmi příjemně) a případně by se dalo na nejjižnější cíp Evropy vykoupat, kdyby to vybouchlo.

 

0 Citovat

Ima to je zase prehnane to takhle hrotit  test taky nechci ,  ale treba Francii nebo  Portugalsko bych klidne letel  Irsko litam  ted porad  i za cenu ,ze pak sedim 14 dnu doma ...no teroreticky .,, na nakup muzu ,,, a Zanzibar bych letel okamzite  ...a jsem odpurce rousek   a to je to nejmensi    dam si ji jen tam kde hrozi pripadne pokuta  ,stejne ji mam casto pod nosem  a  treba v letadle  neni nic snadnejsiho nez si koupit jidlo a piti ... a chvili tu rousku taky preziju  ,,,mam uz takovou ochozenou  : -)) a na tom mem plnovousu  stejne jen tak lezi  a dychat se da ....proste aby se vlk nazral a koza zustala cela  rouska neni problem 

0 Citovat

Co si myslíte o květnové cestě na Sardínii a do Gruzie+Arménie? Jednalo by se o Wizzair a Ryanair. Objednat nebo ne?

0 Citovat

mikir -Tak roušku bych v letadle v rámci Evropy třeba zkousnul i když na hubě jsem jí neměl půl roku u nás to zatím úspěšně bojkotuji i ve vlaku či hotelu,ale cestování je moje zábava a to si chci užít, takže dokud bude test/karanténa a jiná omezení,tak beze mě!

Navrch letenku za peníze bych teď určitě nekoupil!

Uvidíme léto,podzim jak se to bude vyvíjet od Tapu mám taky voucher (do 6/22),takže třeba na Portugalsko dojít může,ale spíš to vidím na něco poblíž pokud bude situace příznivá - Rakousko,Maďarsko ..

0 Citovat

Sardinie muze byt fajn znam ji v cervnu  ..kveten nebude jeste tak teply ,ale proc ne  Meli tam letos myslim prisnejsi opatreni  nez pevninska Italie ale nevim ...FR o Italii  valci  .takze  tam asi nebude  takova divozcina ruseni  i  kdyz me prekvapilo ted to Bergamo ,ale je leden ,,,

 

 

0
15 reakcí