Zdravím, jak řešíte cestovní pojištění v době covidu a riziko nucené karantény a podobně? Chci letět do Egypta, tak pro klid na duši, bych asi radši něco měl. Hodně dříve jsem četl dobré recenze na ERV Evropská pojišťovna nebo už není jediná ochotná toto vůbec pojistit a máte tip na něco lepšího?  .

Cestovní pojištění v době covidu

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

10 reakcí

Zdravím,

jak řešíte cestovní pojištění v době covidu a riziko nucené karantény a podobně? Chci letět do Egypta, tak pro klid na duši, bych asi radši něco měl. Hodně dříve jsem četl dobré recenze na ERV Evropská pojišťovna nebo už není jediná ochotná toto vůbec pojistit a máte tip na něco lepšího?

0

Teď jsem zrovna pojištění zřizoval přes čsob pojišťovnu - covid kryjí.

0 Citovat

Nemá náhodou někdo tip na pojišťovnu do Iráckého Kurdistánu (Iráku)?

0 Citovat

lma napsal(a):

Teď jsem zrovna pojištění zřizoval přes čsob pojišťovnu - covid kryjí.

koukal jsem a moc se mi to nezdá, pokryjí možná léčení covidu, ale třeba pobyt v nucené karanténě a náhradní letenku tam vůbec nevidím

0 Citovat

tomasvlasak napsal(a):

koukal jsem a moc se mi to nezdá, pokryjí možná léčení covidu, ale třeba pobyt v nucené karanténě a náhradní letenku tam vůbec nevidím

[/citace]

 

Kupovala jsem pojištění přes Axu, v klasickém cestovním pojištění mají zahrnuté jak krytí léčebných nákladů na covid, tak nějaký příspěvek na nucenou karanténu a novou letenku domů. Na karanténu a letenku je tam tuším 20 % spoluúčast a maximální výška plnění se odvíjí od toho, jak drahou variantu si pořídíš (v té nejdražší je to tuším po třiceti tisících)

0 Citovat

mohl bych poprosit o odkaz, kde se toto píše? Axa už snad ani nefunguje, web Axa pojišťovny je rovnou přesměrován na Uniqu a teda na jejich slavném webu ani pojistné podmínky nedokážu najít

 

těch 20% spoluúčast je běžná asi všude

0 Citovat

objednávala jsem to na tomhle odkazu: https://www.axa-assistance.cz/ce...yLEALw_wcB

Když sjedeš na stránce trochu níž (zhruba na úroveň, kde jsou napsané ceny), je tam proklik na PDF, kde jsou pojistné podmínky a výše plnění, včetně covidu. Je to jediná pojišťovna, kde jsem právě na to hrazení nákladů na karanténu narazila, ale třeba má někdo ještě nějakej jinej tip v zásobě.

0 Citovat

tomasvlasak napsal(a):

[citace="lma"]

Teď jsem zrovna pojištění zřizoval přes čsob pojišťovnu - covid kryjí.

koukal jsem a moc se mi to nezdá, pokryjí možná léčení covidu, ale třeba pobyt v nucené karanténě a náhradní letenku tam vůbec nevidím

[/citace]

Z webu CSOB (pojisteni k premium kartam, predpokladam, ze standardni cestovni pojisteni to nebude mit jinak)

2) Klient v průběhu dovolené přijde do kontaktu s pozitivně testovanou osobou a musí do karantény. Vztahuje se na to cestovní pojištění?
Jde o podobnou situaci jako před odjezdem. Pokud klient doloží potvrzení, že musel do karantény po kontaktu
s pozitivně testovanou osobou, je z pohledu cestovního pojištění považovaný za nemocného a bude možné
vzniklou škodu uplatnit (půjde hlavně o náklady na ubytování/stravu, popř. náklady za pozdější dopravu zpět)

0 Citovat

Iveta napsal(a):

objednávala jsem to na tomhle odkazu: https://www.axa-assistance.cz/ce...yLEALw_wcB

Když sjedeš na stránce trochu níž (zhruba na úroveň, kde jsou napsané ceny), je tam proklik na PDF, kde jsou pojistné podmínky a výše plnění, včetně covidu. Je to jediná pojišťovna, kde jsem právě na to hrazení nákladů na karanténu narazila, ale třeba má někdo ještě nějakej jinej tip v zásobě.

díky ... hradí právě i třeba ERV nebo dokonce pojištovna VZP a ta dokonce bez spoluúčasti, ale zase nižší celkové limity

0 Citovat

Kooperativa to taky umi.

0 Citovat

Nemáte někdo zkušenosti, jak dlouho po sjednání pojištění online trvá, než pošlou certifikát v angličtině, že se vztahuje na covid? Hledám pojišťovnu, kde to netrvá dlouho, protože cestu nemohu naplánovat moc dopředu. Díky za radu

0
10 reakcí