Byl jsem si tuto středu (1.6.) žádat o pas, jelikož mám 22.6. letět do Skotska. Bohužel jsem se nechal "ukecat" paní za přepážkou, že vyřízení trvá většinou 2-3 týdny, a tak jsem si nakonec za zrychlený proces nepřiplatil. Nicméně se mi to rozleželo v hlavě, a nejsem z celé situace moc v klidu. Chtěl bych se proto zeptat, jak z toho ven, kdyby bylo nejhůř. Je možné aktuální žádost nějak "popostrčit"? A pokud ne, tak je možné zažádat o druhý pas ve zrychleném procesu, přestože ten první pas ještě nemám? Případně pokud si někdo dělal pas v poslední době, tak budu rád za informaci, jak dlouho na něj čekal. Vzhledem k tomu, že se pasy řeší centrálně na MVČR, tak si myslím, že budou čekací lhůty velmi podobné. Děkuji za odpovědi.  .

Nevím jestli MVČR stihne vystavit pas (je možné řešení druhá žádost ve zrychleném procesu?)

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

14 reakcí

Byl jsem si tuto středu (1.6.) žádat o pas, jelikož mám 22.6. letět do Skotska. Bohužel jsem se nechal "ukecat" paní za přepážkou, že vyřízení trvá většinou 2-3 týdny, a tak jsem si nakonec za zrychlený proces nepřiplatil.

Nicméně se mi to rozleželo v hlavě, a nejsem z celé situace moc v klidu. Chtěl bych se proto zeptat, jak z toho ven, kdyby bylo nejhůř. Je možné aktuální žádost nějak "popostrčit"? A pokud ne, tak je možné zažádat o druhý pas ve zrychleném procesu, přestože ten první pas ještě nemám?

Případně pokud si někdo dělal pas v poslední době, tak budu rád za informaci, jak dlouho na něj čekal. Vzhledem k tomu, že se pasy řeší centrálně na MVČR, tak si myslím, že budou čekací lhůty velmi podobné.

Děkuji za odpovědi.

0

Popostrčit se dá vše - gruziňák a kávu si připrav do tašky a peníze pak do obálky.

3 Citovat

24. února jsem žádal, 10. března byl pas připraven k vyzvednutí. V Brně jsou aktuálně k vyzvednutí pasy, o které bylo požádáno 16. května a dříve. Takže se to pořad motá kolem podobných termínů. 

1 Citovat

Požádat o druhý pas je možné. 

0 Citovat

Akorát je třeba v žádosti zdůvodnit, že budou třeba 2 pasy: https://www.cestujlevne.com/blog/cestovni-pas

0 Citovat

V praxi moje zduvodnovani vypadalo tak že zapšklé úřednici jsem řekl že ho chci a bylo to

1 Citovat

Důvod pro druhý pas se vždycky najde. Spíš mi šlo o to, jestli můžu zažádat o druhý pas, když ještě nemám ani ten první.

0 Citovat

Lukáš J. napsal(a):

24. února jsem žádal, 10. března byl pas připraven k vyzvednutí. V Brně jsou aktuálně k vyzvednutí pasy, o které bylo požádáno 16. května a dříve. Takže se to pořad motá kolem podobných termínů. 

Akorát se trochu bojím, jestli si třeba spousta lidí nevzpomněla, že v červenci letí na dovolenou mimo EU. Ale upřímně vůbec nevím, který měsíce si nejvíc lidí žádá o pas.

0 Citovat

Moje zdůvodnění potřeby 2. pasu bylo, že budu žádat o vízum.

1 Citovat

Nejhorsi je posledni dobou se vubec na ten pas objednat, u nas je misto az v cervenci 😊 takze nezbyva nez chodit bez objednani 😀

0 Citovat

Řešil jsem nedávno podobně novy OP. Objednání na webu nejdriv za 3 týdny, když jsem tam přišel jen tak to zkusit, vzali mě za 10 minut.

1 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

Nejhorsi je posledni dobou se vubec na ten pas objednat, u nas je misto az v cervenci 😊 takze nezbyva nez chodit bez objednani 😀

Tohle jsem vyřešil tak, že jsem z velkoměsta zajel 10km do místní "vesnice". Byl jsem hned druhej na řadě. Kdybych chtěl jít na objednávku, tak bych možná mohl až v srpnu :D

2 Citovat

Žádal jsme o pas na konci dubna a 13.5. byl k vyzvednutí, takže ani ty tři týdny to nakonec netrvalo.

Online rezervace plné do července, na místě hotovo za 24 min.

1 Citovat

Na stránkách úřadu většinou bývá seznam ve kterém je uvedeno, které pasy (kdy podané) jsou již k vyzvednutí. Podle historie si to můžeš dopočítat, jestli je to reálné, nebo ne. Druhý pas by neměl být problém, důvod je právě ten, že ho potřebuješ dříve, než ve standardní lhůtě.

1 Citovat

Tak závěr situace je takový, že jsem si byl v pondělí udělat druhý pas ve zkrácené lhůtě. Jako důvod jsem řekl, že už jsem si o jeden žádal ve standardní lhůtě, ale potřebuji ho rychleji.

0
14 reakcí