Ahoj, rádi bychom příští rok poprvé navštívili USA a to konkrétně New York a Washington. Pomalu už sonduju informace a začínám si připravovat itinerář. Mám samozřejmě spoustu otázek na zkušenější cestovatele. První důležitá věc je délka pobytu. Protože je to kus cesty, tak si myslím, že nemá cenu zde jezdit na 4-5 dní, nejpřijde mi to relevantní vzhledem k ceně letenky. Vzhledem k celkovému odhadu nákladů bych se chtěl zdržet v rozmezí 10 - 12 dnů. A teď jak ty dny rozdělit. Přemýšlel jsem nad týdnem v New Yorku a zbytek 3 - 5 dní Washnigton. Co myslíte? Týden mi přijde optimální, člověk nemusí nikde spěchat a snad stihne vidět co nejvíc. Nebo má smysl např. 5 dní NY, 4 Washington a 2-3 dny ještě někde jinde na východním pobřeží? A kde? Další věc je termín. Jako ideál mi přijde květen - počasí už by mohlo být krásné, stromy rozkvetlé, navíc ještě není sezóna, takže letenky i ubytování by mohlo být levnější.. Ubytování - nechci trávit hodinu ve vlaku než se dostanu někam do centra. Tudíž bych rád něco prakticky v centru s dobrou dostupností. Ideálně někde, kde je možné i večer se projít atd. Co se týče New Yorku hodně se tady zmiňuje Manhattan, který je ovšem cenově asi nejvýš. Nějaký tip na další dobrou čtvrť s dobrou polohou pro prozkoumávání města? Zběžně jsem koukal na AirBnb a i na Manhattanu by se dalo najít ubytování v požadované cenové hladině. Co se týče Washingtonu, tak tam vůbec nevím - ještě jsem to nestudoval. Ubytování budeme řešit asi přes AirBnb. Cenově tak kolem 70-80 USD/noc. Jako strop bych viděl 100 USD za noc. Nejde nám o luxus, jen dobrá poloha, čisto a "relativní klid" Taky mě napadlo to trochu pojmout "jako zážitek" a zkusit si najít letenku např. s Dreamlinerem. Vím, že na této lince s ním létá LOT z Varšavy a sem tam se objeví i zajímavá cena, ještě někdo další? Nevím, jak třeba A380, na tu jsem zde snad ještě žádnou akční letenku do NY neviděl.  .

New York, Washington poprvé - kolik dní, další rady na cestu

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Nemá někdo smarTrip kartu na MHD ve Washingtonu DC? Pokud se jí někdo chce zbavit, rád se jí ujmu. 

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

Nemá někdo smarTrip kartu na MHD ve Washingtonu DC? Pokud se jí někdo chce zbavit, rád se jí ujmu. 

Mám asi tři... kdy je potřebuješ? Více do SZ.

0 Citovat

Zprávu jsem poslal :D Letíme 13. sprna a budou mi stačit dvě

0