Ahoj, má někdo zkušenosti se setkáním s Čechama žíjícími v zahraničí? Mám známou, která nemluví anglicky a letí do zahraničí, ráda by aby jí někdo provedl po městě. Chce cestovat tak jako my všichni-bez agentury, ale problém je jazyk. Máte někdo zkušenosti s kontaktováním Čechů žijících v zahraničí? Popřípadě existuje nějaká webovka? Díky, Tom. .

Kontakt s Čechy v zahraničí

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

7 reakcí

Ahoj, má někdo zkušenosti se setkáním s Čechama žíjícími v zahraničí? Mám známou, která nemluví anglicky a letí do zahraničí, ráda by aby jí někdo provedl po městě. Chce cestovat tak jako my všichni-bez agentury, ale problém je jazyk. Máte někdo zkušenosti s kontaktováním Čechů žijících v zahraničí? Popřípadě existuje nějaká webovka?
Díky,
Tom.

0

Rekl bych, ze toto je celkem problemova, zalezitost , samozrejme ve vice zemich zije ceska komunita , ale ideal to zrovna rozhodne neni , pro takovyto pozadavek , jsou i urcita bezpecnostni rizika , ne vsichni cesti obcane zijici v zahranici jsou bezuhoni a clovek neznaly prostredi , ktery se tam pak ani nedomluvi ,by se mohl dostat do problemu..podvodnici jsou proste vsude ,,,a nejen cesi pochopitelne

Tim nerikam , ze ma jet nutne jen s cestovkou , mozna by ale nemela jet, pokud nema urcite cestovatelske zkusenosti .sama
Nektere webove stranky jsou ,ale nemyslim ze jsou zrovna moc aktualni ,,, za sebe mohu uvest stranky o cesich v Irsku ,,ac se pysni nazvem aktualne ,,moc aktualni rozhodne nejsou spise naopak , to uz snad je lepsi slovensky Exil

Samozrejme muze byt velmi vyhodne ,najit nekoho, , kdo v dane zemi zije dlouhodobe a zna dokonale to konkretni misto , i mistni pomery , jenze pak uz to je vlastne sluzba a ta zdarma bude tezko a je pak otazka toho , zda vysledna cena , nebude nakonec vyssi , nez kdyz si zajezd koupi u cestovky
Mozna tady na techto strankach by nasla spolucestujici , asi by i bylo dobre specifikovat o jake misto jde , pokud uz si nechce hledat sama nekoho a chce jen radu ,ty se tady zdeluji navzajem dobre a zdarma smiley

0 Citovat

Zkusil bych Facebook. Dají se vyhledat skupiny např. Češi a Slováci v UK atd. Stačí vyhledat konkrétní zemi. Hledal jsem takto krajany žijící v Torontu, když jsem se chtěl s něčím poradit před cestou.

0 Citovat

Riešil som pár krát podobný problém. S ubytovaním pomôže google a fráza napr. sri lanka hovoříme vašim jazykem booking com príp. srí lanka personál mluví česky booking com.

0 Citovat

Díky! smiley Jde právě o to aby jí třeba i někdo ukázal město, letí konkrétně do Barcelony. Nemusí to být zdarma. Problém je v tom, že neumí cizí jazyk, ale nechce s cestovkou, což jsou i podle mě vyhozené peníze. Nemáte nikdo zkušenosti s něčím takovým? Konec konců nemusí to být ani Čech ale třeba cizinec mluvící česky, moc jich není, ale jsou.

0 Citovat

Hola amigo!
Urcite by som skusil na zaciatok Facebook a skupinu "SLOVACI A CESI V BARCELONE / ESLOVACOS Y CHECOS EN BARCELONA". 2 tisic clenov, snad sa niekto chyti, alebo aspon nasmeruje.

Prajem pekny vylet, adios !

0 Citovat

Pokud budete cestovat do Mexika - do Cancunu, žiji zde celoročně, mohu doporučit výlety s českým průvodcem a poradím s ubytováním.Hezký den. Martina

0 Citovat

Aho Martino, je možnost se s tebou spojit nějak soukromě?
Díky
Martin

0
7 reakcí