Letos patřím zatím k těm, kteří nemohou přidat nic do tématu "Vaše lety v roce 2018", ale přání a destinací, které bych rád navšítvil mám letos spoustu... Příjdejte Vaše destinace, které byste chtěli v roce 2018 navštívit...Letos bychom chtěli rozšířit naši sbírku o některou zemi v Jižní Americe a v "pravé" Africe (asi zatím nejvíc se nám pozdává Namibie),z reálnějších mám na seznamu Mexiko nebo Vietnam s Kambodžou. A pak z bližších destinací Island, Izrael a Jordánsko, Petrohrad.Kdyby se objevila nějaká "Mega akce", tak asi nepohrdeneme následujícími zeměmi: Filipíny, Maledivy nebo Seychelly, Austrálií a Novým Zélandem.Výhodné letenky se už do uvedených destinací sice objevily, bohužel, jsme se nikdy nepotkali s vhodným termínem vzhledem k možnostem čerpání dovolené... .

"Wishlist" aneb inspirace na 2018

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Celoživotní sny jsou taky dobré téma. Já do této kategorie teda řadím věci, které vidím spíše jako málo pravděpodobně realizovatelné (ať už finance, náročnost, dovolená...), ostatních cílů je hodně, ale vidím tam realitu dosažení ať dříve či později.

Takže k těm dlouhdobým a životním snům:

- Galapágy (na prvním místě vždy, když se mne někdo zeptá),

- Ohňová země s plavbou na Antarktidu

- cesta historickým vlakem středem Afriky,

- Francouzská Polynésie křížem krážem na katamaránu.

0 Citovat

richard.pastorek napsal(a):

Kdyby nastala hypoteticky situace, ze do konce zivota muzete navstevovat jenom 3krajiny mimo EU, a zadnou jinou zemi by nebylo mozno už navstevovat, co by byla Vase volba? Za mne USA, Filipiny a Ukrajina.

Hoooooodně těžká volba.

USA, Egypt a váhám u JV Asie. Vzhledem k rozmanitosti a jídlu bych to viděla asi na Thajsko, Kambodžu nebo Vietnam.

0 Citovat

trangi napsal(a):

A co děti, je to lepší než cestování? Prosil bych nevyhýbavou a nediplomatickou odpověď. Dík.

Spíš je to prostě vývoj. Roli hraje asi to, že než jsem si ty děti pořídila, tak už jsem měla trochu nacestováno. Mluvím tedy o konci devadesátek, kdy nízkonákladovky teprve vystrkovaly růžky v zahraničí a skoro všude bylo potřeba vízum, ale dalo se. Pamatuju si, jak jsme třeba vystřihovali slevové kupony BA z novin. Newyorské Twin Towers jsem ještě viděla stát. Pak, uprostřed zařizování cesty do Austrálie jsem potkala svého muže a už jsem neodjela. Jediné, co mě mrzí je, že jsem prošvihla éru Sky Europe, ale nejsem prostě zastánce létání s malými dětmi. Teď už se to dá a hlavně se trochu přibližuje doba, kdy budeme moci cestovat bez nich a fakt se na ty výlety ve dvou těším.

0 Citovat

U mna by to bola Ukrajina, USA a asi Čína... ale kludne by som USA vymenil za region Kaukazu :D

0 Citovat

Mezi mé dlouhodobé sny patří už dlouhá léta Austrálie, v tom mám prostě jasno.

No a pak tam čeká Srí Lanka a nějakej ten Karibik, ale to je normálně z kategorie realizovatelných snů

0 Citovat

pri tychto erroroch je skoro vsetko realizovatelne do 500 euro, len sa treba spravne trafit do destinacie.

Preto ani wishlist nejaky pevny nemam, ponuka vytvori dopyt :)

0 Citovat

Ja som hned od noveho roku akysi vyhorety, takze vyhliadkovo az 2058 let na Mesiac, medzitym si kupim nejaku moto triedy advanture a hura do ruskych stepi :D

PS: predsalen jeden wishlist na tento rok, co najviac visa free krajin a hlavne to Rusko :)

0 Citovat

K Rusákům víza snad potřeba jsou, ne?

0 Citovat

- Velkonocny ostrov

- Uluru, kym nezakazu vyslap

- Osaka (oslavit Novy rok 2019, nasadnut na lietadlo a odletiet do Honolulu a oslavit Novy rok 2019)

- nejaky tichomorsky bazmek (Rarotonga a pod)

Budem rad, ak vyjde aspon jedno. Zem je mala, treba si nechat nieco aj na dalsie roky :)

0 Citovat

Ano treba viza, ale pisem ,ze si prajem co najviac visa free krajin :) Uz to jedneho casu vyzeralo ,ze sa s uniou na niecom dohodnu, ale potom prisiel Krym ... no snad sa raz dockame, aspon e-visa

0 Citovat

mato napsal(a):

- Velkonocny ostrov

- Uluru, kym nezakazu vyslap

Nemá to být tento rok někdy z jara ?

mato napsal(a):

- Osaka (oslavit Novy rok 2019, nasadnut na lietadlo a odletiet do Honolulu a oslavit Novy rok 2019)

Cheater :D Ale toto mě už napadlo taky, ale ze Zélandu :D

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Nemá to být tento rok někdy z jara ?

26.10.2019

Roiman4 napsal(a):

Cheater :D Ale toto mě už napadlo taky, ale ze Zélandu :D

zo Zelandu to vychadza tak, ze oslavujes on-board, zato z KIX by sa obe polnoci mali dat oslavit na zemi.

0 Citovat

voughne napsal(a):

Ano treba viza, ale pisem ,ze si prajem co najviac visa free krajin :) Uz to jedneho casu vyzeralo ,ze sa s uniou na niecom dohodnu, ale potom prisiel Krym ... no snad sa raz dockame, aspon e-visa

to by museli dostat rovnake pravo vstupu do Schengenu, co dufam, ze sa nestane.

0 Citovat

preco by museli? vsak tiez nepotrebujes viza napr. do Kyrgyzstanu, alebo oni potrebuju do Schengenu.

Hlavny problem ruskych viz je to, ze pri kazdej navsteve si treba vybavovat nove - zbytocna finacna a hlavne casova komplikacia. Kym Rusi maju hned moznost dostat niekolkorocne Schengenske.

Byt o chcelo tak ako maju Americania - ked nejde ESTA, tak ambasada a hned 10 rocne.

0 Citovat

pretoze su to Rusaci, ktori by pri svojej nebetycnej narodnej hrdosti a pocitu velikasstva nikdy takuto potupu nepripustili :) oni aby si museli chodit po viza a naopak podludia z ich byvalych kolonii mohli po najskvelejsej krajine pod slnkom volne labzovat, ako sa im zapaci, no este to tak!

hejt off.

0 Citovat

Aha, tak 19 a az podzim, super vedet! :)

Aj, takze z Osaky to leti nejak brzy rano? ( ja to nezkoumal... Ale vim, ze jeste z par Asijskych zemi to nejak leti taky, asi 5 letu bylo na F4F.pl jeste )

0 Citovat

moj zoznam je obrovsky, ale kde nezalezi na roku su aj tieto krajiny a zazitky

stanovat v snehu hocikde

lyzovacka na Hokaide

lovenie tuniakov a ice climbing na Aljaske

trek v Patagonii

Gronsko

a nedavno tam pribudol aj let NZ40 ak by bol 1.1. o to lepsie ;)


nz40.png

0 Citovat

Mně otázka (bez)vízového styku pomáhá selektovat destinace. Řekněme, že jsem ochoten zaplatit pár dolarů někde v Kambodži na hranicích, protože ty peníze asi nejsou úplně zanedbatelnou položkou příjmů toho státu. Rozhodně už ale nemíním investovat dny dovolené do obíhání ambasád a podstupovat výslechy jako tenkrát na indické ambasádě, kde po mně chtěli detailní itinerář den po dni, jako kdybych neprahnul po ničem jiném než zůstat tam snad navždy nebo co

U Ruska a Číny se ještě vším táhne pachuť politiky.

0