Máte někdo zkušenosti s procestováním východního pobřeží Austrálie ( Sydney- Cairns) během přelomu říjen/listopad? Zajímá mě, jestli je tato doba vhodná hlavně kvůli počasí. Díky :) .

Východní pobřeží austrálie počasí říjen/listopad

Založila ve fóru Co se nevešlo

4 reakce

Máte někdo zkušenosti s procestováním východního pobřeží Austrálie ( Sydney- Cairns) během přelomu říjen/listopad? Zajímá mě, jestli je tato doba vhodná hlavně kvůli počasí. Díky :)

0

To je ideální termín z hlediska počasí a navíc bude už po jarních prázdninách. Na úplném severu už bude oproti předchozím měsícům více horko a dusno, jak to bývá v tropech, ale při spaní s klimatizací v pohodě. Já byl v oblasti Cairns v první půlce října a už bylo večer při usínání v autě trochu teplo. Pršet by moc nemělo kromě nejdeštivější části Austrálie u Tully, ale ani tam ještě nebude hlavní období dešťů.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

To je ideální termín z hlediska počasí a navíc bude už po jarních prázdninách. Na úplném severu už bude oproti předchozím měsícům více horko a dusno, jak to bývá v tropech, ale při spaní s klimatizací v pohodě. Já byl v oblasti Cairns v první půlce října a už bylo večer při usínání v autě trochu teplo. Pršet by moc nemělo kromě nejdeštivější části Austrálie u Tully, ale ani tam ještě nebude hlavní období dešťů.

A jak myslíte, že to bude vypadat s počasím na trase Sydney- Brisbane kolem půlky toho října? Plánujeme vyjet od tam a po cestě bychom se chtěli hlavně koupat :)

0 Citovat

Austrálie je jednou z mých neoblíbenějších zemí, strávil jsem tam cestováním už celkem 9 měsíců, ale upřímně nedoporučuju tam jezdit, pokud má být koupání hlavní aktivitou. Trochu mi nedává smysl, proč v tomto případě chcete projet ještě min. 2600 km bez odboček (nejkratší trasa Sydney - Cairns podél pobřeží), takže spíše přes 3000 km. Austrálie má mnoho krásných pláží a většina je s málo lidmi, ale ne vždy jsou vhodné ke koupání, zvlášť pokud je v jedné cestě zahrnutý jih i sever.

V Sydney bude teplota moře 19-20°C (tam ani v létě není moc teplá, koupal jsem se tam přesně před rokem), v okolí Brisbane asi 23-24°C (tam už je to v létě příjemné). Na severu bude teplota moře v listopadu 27-28°C, více tady:

https://www.seatemperature.org/a...australia/

Maximální teplota vzduchu je v Sydney v říjnu v průměru 23°C, ale může být i hodně přes 30. Od Brisbane budou už teploty vzduchu i na koupání (maxima kolem 28). Severně od Bundabergu ale hrozí setkání s nebezpečnou medúzou čtyřhrankou (Box jellyfish), případně i medúzou Irukandji a listopad je začátek jejich sezóny:

https://www.barrierreefaustralia...jellyfish/

I když pravděpodobnost není velká a setkání s nimi hrozí v období dešťů i JV Asii, kde o tom většina lidí ani neví, doporučuje se koupat se v obleku z lycry. Na lodních výletech třeba na Whitsundays bez něj ani nepustí do vody. Lepší by bylo začít v Cairns, čímž byste byli na severu před sezónou medúz (na 100% to ale není) a na jihu by bylo tepleji. U Sydney ale stejně doporučuju spíš Modré hory a po pobřeží se jen projít.

0 Citovat

DÍky za info, nemyslela jsem to tak, že se tam jedeme jenom koupat. Spíš občas na pláži posedět a ošplouchnout se.

0
4 reakce