půjčení auta V JAR

Napsal Olek 2018-04-24T17:27:33+02:00 ve fóru Půjčení auta
6 odpovědí

Ahojte,

letím do JAR, konkrétně do Johannesburgu, kde si budu půjčovat auto. Bude to poprvé v životě, tak snad to klapne. :-)

Hledám na netu a chci si něco rezervovat a našel jsem auto za cca 95 € a k tomu je buď možnost komplexního pojištění za cca 73 €, nebo úplně bez pojištění. Zdá se mi to hodně, ale bez pojištění je to asi taky blbost, ne?! :-( Nedalo by se to vyřešit ještě nějak jinak? Ideálně nějakou střední cestou...

PS: Máte někdo tip na nějakou půjčovnu v JAR?

Děkuji moc za pomoc.

Když to bude poprvé v životě a vzhledem k tomu, že se tam jezdí vlevo, je pro úvahu, zda půjčit bez pojištění blbost ještě hodně slabé slovo, v tomto případě bych na pojištění nešetřil:-)) Půjčoval jsem tam 6x od Hertzu a Avisu, vše pokaždé v pohodě.

Nejaká stredná cesta by mohlo byť uzavretie poistenia excessu v špecializovanej poisťovni. Síce v prípade škody na aute požičovňa peniaze strhne, ale externá poisťovňa by to mala následne preplatiť.  Navyše, tieto externé poistky majú ročnú platnosť a pri cene cca 60 GPD/rok je to výrazne lacnejšie ako v požičovni.

Dve najznámejšie poisťovne (ktoré poistia aj občanov ČR/SR) sú

https://www.icarhireinsurance.co...-worldwide

https://www.worldwideinsure.com/...urance.php

Ale ak je toto jediné plánované požičanie auta za celý rok, asi by som zaplatil tých 73 eur v požičovni a mal pokoj s nejakým riešením udalostí u externej poisťovne. Pokiaľ ale plánujete požičanie auta častejšie, bral by som externú poisťovňu.

No přiznám se, že v JARu využívám většinou hledání přes skyscanner.com a následně pak většinou to arguscarhire.com (případně to holiday autos) - jsou to sice takové slučovače, ale jednak Ti najdou dobré ceny a jednak si rovnou můžeš přes ně přikoupit to pojištění. Ve většině případů pokryjí celou případnou spoluúčast (na tu si dej pozor, protože některé levnější autopůjčovny mají vysokou spoluúčast). Přes to argucarhire.com je pojištění přes AXA a už jsem to 2x využil a platili bez problémů (tedy za předpokladu, že dodáš všechny požadované podklady). Zkus porovnat a uvidíš.

Jinak ano, jezdí se tam vlevo a speciálně z Johannesburgu hned najíždíš na dálnici, takže tam nemáš zrovna možnost "dostat to do ruky".

Jo a počítej s tím, že se tam platí na některých silnicích mýto - buď máš už e-krabičku v autě (pak Ti to strhnou z karty) nebo holt musíš platit ručně. Jen si dej pozor na to, že u některých mýtných bran nefungují standardní platební karty, tak se vyplatí mít v zásobě nějakou hotovost.

e-Tag(krabičku) mají všechny auta z půjčoven, protože na dálnicích přímo v Pretorii a Jo'burgu jsou pouze eletronické brány na výběr mýta. U některých půjčoven fungují i v ostatních branách, které jsou obsluhovány manuálně, ale záleží, jak to má která půjčovna nastavené - u Avisu to šlo po celé JAR, kde akceptovali e-Tag, u Hertzu ne. A opravdu, při manuální platbě mýta u okénka  nefungují platební karty vydané mimo JAR, nenechat se zmást logy MasterCard/Visa, je pod tím nenápadný dodatek RSA cards only:-)

Moc díky za Vaše komentáře. Ta střední cesta od Jeryho vypadá dobře, prostuduji to. Nebude to jediné půjčení, takže tím to získává ještě větší rozměr. 

Náhodou nemáte někdo zkušenosti s těmito pojistkami s jejich plněním?

V tejto diskusii sú nejaké reálne skúsenosti s plnením z takejto poistky

http://bit.do/eeToL

tie recenzie sú v podstate kladné, vrátane komunikácie (všetko cez net).

Ja sám mám ročnú poistku world od worldwideinsure.com, ale zatiaľ som ju (našťastie) využiť nemusel, takže ja skúsenosti s plnením nemám.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!