pujceni auta Palma de Mallorca bez prekvapeni

Založil před 4 lety jaames44 ve fóru Půjčení auta

casapervacanze3 napsal(a):

Asi nejlepší je UepCar v Picafortu.Cena na den vychází 30-35 euro.Minulý rok max spokojenost.Auto jsem přebíral přímo na pobočce ale za poplatek10 euro ho přistaví na letiště.

uepcars.com

ty jsou lepsi, ale i tak…

@audit ale to bylo i pred Covidem.

0 Citovat

Minulý rok mimo sezónu do dubna byly auta za cca  1 000,-Kč na týden (základní cena), potom se projevil nedostatek aut a v srpnu jsem už měl za cca 7 000,-Kč. Teď mám za 3900,- na březen - Alicante, 4 900,-Kč květen Grand Canaria, červen Alicante se teď pohybuje na týden cca 9 000,-Kč.

Před Covidem byly ceny mimo sezónu cca 2 500,- kč na týden v sezóně cca 5 000,-Kč.

Vždy SUV, protože cena byla nepatrně vyšší od ekonomy.

0 Citovat

Doba pred covidom a doba covidova je uz minulost. Cul je tu doba putinova a ta riadne nabura ekonomiku, zabudnite na lacne obdobia, prichadza mega zdrazovanie.

Priklad z nemecka, cca 2tyzdne dozadu benzin cca 1,7€ a teraz 2,2€

1 Citovat

@baca jj, zmeni se i styl cestovani a destinace, vse zajete se prekope, oni ani obycejni Nemci nejsou blbi, aby platili nekolikanasobne vyssi ceny treba na te Mallorce, ktera vzdy byla jejich basta.

0 Citovat

Mandre napsal(a):

Letenky za 4tis. pro celou rodinu a k tomu auto od 15tis. nahoru😇😠, super. 

nevim, jak moc chcete cestovat, ale na Mallorce spolehlivě funguje veřejná doprava.

Jinak na Kanarech jsou (zatím) auta za rozumnou cenu. Teď jsem objednával na 4 dny na konci června za asi 100€.

0 Citovat

Ahoj, prosím o radu - musí být kreditní karta vždy na jméno řidiče nebo to projde i na jméno jiné přítomné osoby? Jako řidič je napsaná manželka, kreditka je ale moje. Manželka má jen debetku, což je asi na nic, co? Půjčuji u Europcar přes billiger-mietwagen. Díky!

0 Citovat

Doporučuji Vanrell - levné a bezproblémové

0 Citovat

Jiří napsal(a):

Ahoj, prosím o radu - musí být kreditní karta vždy na jméno řidiče nebo to projde i na jméno jiné přítomné osoby? Jako řidič je napsaná manželka, kreditka je ale moje. Manželka má jen debetku, což je asi na nic, co? Půjčuji u Europcar přes billiger-mietwagen. Díky!

Karta musí být vždy a u všech standardních půjčoven na jméno řidiče. Npiště sebe jako řidiče, manželku jako druhého a máte to vyřešené.

0 Citovat

Ahoj, chcem Vas poprosit o radu. V juni sme boli s priatelom na Malorke, pozicali sme si auto cez booking a od spolocnosti Wiber. Všetko prebehlo super,požicanie,navrat auta,depozit vratili. Minuly mesiac mi pisali na email z Wiberu,ze sme dostali pokutu v tom case,zesme niekde zle stali (myslime si ze platena zona to nebola) ze nam pride pokuta a oni si vyhradzuju pravo z karty strhnut administrativny poplatok 35eur. A ze pokuta nam pride casom. Ja som im odpisala,ze pokial nebudem mat doma pokutu s fotodokumentaciou kde sme zle stali,nezelam si strhnut poplatok. Dnes som si pozerala ucet a oni si ten poplatok strhli a zatial som neobdrzala ziadnu pokutu. Prosim mate s tymto skusenost? A ako by ste to riesili? Ja rozmyslam,ze im napisem ze pokutu som zatial neobdrala a ze pojdem do banky nahlasit tu platbu ako neopravnenu. Myslite,ze mozem takto postupovat? Dakujem pekne za radu

0 Citovat

Musíš ještě počkat. Do měsíce od stržení platby by ti mělo přijít na email oznámení o výši pokuty.

Myslím, že to posílá SUMA (finanční úřad) pokud na daný odkaz v emailu zaplatíš do 14 dnů dostaneš slevu 50% na výši pokuty.

V příloze ti pošlou taky fotodokumentaci přestupku

0 Citovat

Ten poplatok majú požičovne v TOS väčšinou označený ako "Poplatok za administratívne spracovanie žiadosti od orgánu verejnej moci" alebo tak nejak podobne. Čiže poplatok za to, že komunikovali s políciou a odovzdali im údaje o vodičovi auta v čase porušenia predpisov.

Miestna polícia sa kľudne môže rozhodnúť (ak ide o malú sumu pokuty a vymáhanie v zahraničí) následne celý spis založiť ad acta a pokutu neriešiť, čiže pokuta ani nemusí prísť vôbec.

Reklamáciu platby v banke zadať samozrejme môžeš, ale pokiaľ Wiber doloží existenciu žiadosti od miestnej polície a pokiaľ v TOS, ktoré ste podpísali, je klauzula o poplatku za administratívne spracovanie žiadosti (jedno aj druhé je veľmi pravdepodobné, že áno), reklamácia bude veľmi pravdepodobne zamietnutá.

1 Citovat

Tiež by som to veľmi na ten cashback nevidel. Toto sa mi presne stalo na Sardínii. Najskôr si autopožičovňa strhla poplatok za “poskytnutie údajov o vodičovi” a asi po roku prišla aj pokuta. Ale to bolo coronové obdobie. Možno príde skôr. Mám však skúsenosť s Wiber požičovňou na Malorke a prídu mi extra seriózni. Pochybujem, že by tá pokuta reálne nebola udelená.

0 Citovat

Z Malorky bohužel normálně pokuty poštou do ČR chodí a půjčovny nahlašují. Jak bylo uvedeno, tak radši zaplatit do 14 dní a je to za polovinu. Poplatek půjčovny je pak oprávněný. Reklamaci zkusit můžeš. Často to dopadá, že půjčovna nereaguje a banka peníze vrátí.

0 Citovat

když je řeč o wiberu na Mallorce, slyšel jsem, že jsou extra seriozní a vstřícní, ale jen když si u nich berete auto s jejich pojištěním.

Pokud máte svoje vlastní pojištění spoluúčasti, tak jsou naopak velmi nevstřícní, zkouší na zákázníky různě tlačit a vnucovat jim vlastní (mnohem dražší) pojistku, a když odmítnete, dávají to prý zákazníkům dost "sežrat".
Máte někdo konkrétní zkušenost?

0 Citovat

Měl jsem od Wiberu loni auto na Mallorce. Jejich pojištění mi nijak nevnucovali. Nabídli mi jako upgrade zdarma automat místo manuálu. Měl jsem pojistnou událost (poškození dveří a střechy kvůli pokusu o vykradení auta), Wiber mi za opravu strhnul z karty pár set €, které jsem potom dostal od mé pojišťovny. Takže za mě Wiber byl bez problémů.

0 Citovat

Ad půjčovny a pokuty - tady opět je třeba ocenit ty profláknuté na Kanárech (Cicar, Autoreisen, Pluscar), které si nic neúčtují a pokuta přijde přímo od DGT. Lhůta na 50% slevu je 20 dnů. V dopise od DGT je vše, včetně certifikace radaru atd. Před pár lety v SAE také, v emailu fotky, jasná věc, pak i poplatek půjčovně nezpochybňuji.

Naproti tomu řeším pokutu ze Sardinie, kde mně poslali jen email z půjčovny, že mně vlastní pokuta přijde a strhli si za administraci 61 eur. Po 2 měsících nic nepřišlo, tedy požádám banku o zrušení platby, ať se v půjčovně snaží a doloží oprávněnost, takto to jsou jen bezdůvodně zaplacené peníze a známe vynalézavost půjčoven...

1