Maršrutkou z Oděsy přes Tiraspol do Kišiněva a zpět.

Napsal Надежда Константиновна Крупская 2018-08-27T11:44:08+02:00 ve fóru Autobusová doprava
8 odpovědí

Rozhodla jsem se navštívit místa kde se zastavil čas a ideologie.

Ráda bych věděla odkud to vyjíždí, jak dlouho se to tam kodrcá a pak jestli nejsou problémy na hranicích (některé přechody jsou prý pouze pro místní a cizince nepustí).

ak pojdes cez vikend, tak najlepsie vlakom. tebe to bude jedno, peciatku z Moldavska nepotrebujes, lebo vstupujes cez Podnestersko a ides aj naspat na Ukrajinu z Podnesterska. Problem by mohol byt, keby si z Kisineva pokracoval povedzme do Rumunska, ale myslim, ze uz tiez na to kaslu. Ziadna kontrola na moldavsko-podnesterskej hranici od Moldavcov nie je.

na istotu z Odesy do Kisineva s marsrutkou cez prechod Palanca a z Kisineva do Tiraspolu dalsou marsrutkou. a rovnako naopak.

OK dík, do Oděsy přiletím v pátek večer a odlétám z ní v úterý ráno. V plánuje první a poslední noc v Oděse,1x Tiraspol a 1 x Kišiněv. Pokud to půjde, ráda bych vyzkoušela obojí. Cestou tam maršrutku a zpět vlak, nebo obráceně. Letím v říjnu, chci si tam připomenout VŘSR.

Nadezhda Konstantinovna Krupskaya napsal(a):

Letím v říjnu, chci si tam připomenout VŘSR.

To ses o měsíc sekla, ne, Naděždo? :D

Tam je to jinak. Zítra již znamená včera...ale v reálu se tam čas zastavil.

Stejně je fajn, jak Tonic nepřipouští kompromisy a rovnou odpovídá tazateli mužského rodu :D

Nezapomeňte Naděždo Konstantinovno, že prohlídky v Kvintu v Tiraspolu jsou jen od 15 do 16 h. V jiný čas to může být problém. 

V Oděse doporučuji Vašemu soudružsky zmlsanému jazyku restauraci Щастье z druhé strany hotelu Palais Royal, je skvělá a nikde na světě jsem neviděl tak nádhernou obsluhu v mnoha exemplářích:-)


Pěkný je i restaurant/bar Scotch´n ´soda hned nad schody, ta žlutá budova vpravo.


Tak dobré raky jako tady jsem nikde neměl, navíc s ochutnávkou piv. Jen ne tak půvabná obsluha:-)Do Oděsy bych jel třeba zítra... Oproti tomu Tiraspol zklamání v každém směru, včetně gastronomického. Jediná restaurace  Maffia, jakžtakž splnila očekávání. Ani ten Kvint v přímém srovnání s Shabo nenadchnul. Nepili jsme tedy Divin Suvorov, pravda.

Tak tedy se soudružským pozdravem si to užij.


20180728-195016.jpg
dsc-0078.JPG
20180725-124142.jpg
20180725-122110.jpg

Děkuji za informace soudruhu, podle těch fotek koukám, že už tam k nim také dorazila západní dekadence a místo agitace se tam věnují opulentní žranicím...

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!