Ahojte, mate nekdo zkusenosti s registraci na 12306.cn kde se prodavaji jizdenky na vlak? K potvrzeni registrace je potreba cinske telefonni cislo. .

Jizdenka na vlak v cine

Založil(a) ve fóru Železniční doprava

11 reakcí

Ahojte, mate nekdo zkusenosti s registraci na 12306.cn kde se prodavaji jizdenky na vlak? K potvrzeni registrace je potreba cinske telefonni cislo.

0

Cinske cislo dopredu mit nebudes a mozna nesezenes ani na miste. Ja si kupoval jizdenky pres trip.com. Je tam nejaky priplatek, takze jsem si koupil jen ty pro zacatek a dalsi pak na nadrazi.

0 Citovat

Já kupoval taky před trip.com (Ctrip). 12306.cn jsem kdysi zkoušel použít, ale kromě čínského čísla byla potřeba i čínská banka k placení, takže jsem si to nechal kupovat přes čínské známé.

0 Citovat

Ja kupoval pres https://www.travelchinaguide.com...na-trains/

 Doruci bud do hotelu, nebo nejakou ejizdenku emailem, kterou je pak potreba vymenit na prepazce. O neco drazsi nez primo na nadrazi, ale zase si clovek muze rezervovat misto predem bez cesty na nadrazi, hodinove fronty a komunikace s vetsinou anglicky nemluvici obsluhou.
0 Citovat

super diky za odpovedi. muzu se jeste zeptat, jak probihalo vyrizovani viza? Mel jsem v planu priletet do pekingu a po mesici v cine odjet z pekingu do hanoie. Jenom k te zadosti o vizum do ciny tak je potreba dolozit odlet z ciny. Jak se stavi k odjezdu vlakem? Nedelaji problemy pri te zadosti?

0 Citovat

superweb . napsal(a):

...hodinove fronty a komunikace s vetsinou anglicky nemluvici obsluhou.

Ja jsem nikdy fronty nemel, ale nebyl jsem na vychode Ciny. S komunikaci problem nebyl, protoze jsem jim to ukazal v aplikaci CTrip (pouzil jsem jen na vyhledani, ne nakup), i kdyz nekdy meli problem precist mesto v anglictine. Nekdy umeli i trochu anglicky. 

Priznani odjezdu po zemi jsem po precteni diskuzi radeji neriskoval a rezervoval si u St. Agency letenku s platbou prevodem, ktery jsem neprovedl a casem poslal mail, ze ji nechci.

0 Citovat

Musím říct, že pokud jsem si koupil lístek na vlak až na místě, tak jsem vždy v rychlovlaku stál...a to je fakt opruz..není kam si sednout. 

Takže je třeba místenka

0 Citovat

Fronty byly vždycky :) Samozřejmě někdy delší, opravdu to chce přijít raději dřív nebo vyzvednout lístek den předem.

Co se týká víza, jednou jsem si vyřizoval sám, podruhé jsem to nechal za menší úplatu na Student Agency a rozhodně doporučuji druhou možnost. Do Číny jsem jel i vlakem z Hong Kongu a oproti letecké dopravě tam nebyl rozdíl. Pravdou je, že to bylo v obráceném pořadí a i tak to budilo otázky, nicméně to není jen v Číně, ale spousta zemí si z nějakého důvodu chce hlídat, že člověk plánuje zemi opustit. Samozřejmě jsou různé finty, jak to doložit, podobně, jak se to dělá s místem pobytu (náhodně zvolený hotel) nebo itinerářem, který pak člověk stejně nemusí následovat...
0 Citovat

Michael Kučera napsal(a):

Musím říct, že pokud jsem si koupil lístek na vlak až na místě, tak jsem vždy v rychlovlaku stál...a to je fakt opruz..není kam si sednout. 

Takže je třeba místenka

Do rychlovlaku listky na stojaka neprodavaji. Jen do obycejnych vlaku do vagonu s hard seat:

https://www.travelchinaguide.com.../types.htm

Na miste si muzes koupit listky o nekolik dni ci tydnu dopredu a ty temer vzdy jsou k sezeni krome svatku. Podival jsem se na par hlavnich tras na zitra a jsou stale, i kdyz na nektere vlaky treba jen business class.

0 Citovat

Tomáš Cibulka napsal(a):

Fronty byly vždycky :) Samozřejmě někdy delší, opravdu to chce přijít raději dřív nebo vyzvednout lístek den předem.

Co se týká víza, jednou jsem si vyřizoval sám, podruhé jsem to nechal za menší úplatu na Student Agency a rozhodně doporučuji druhou možnost. Do Číny jsem jel i vlakem z Hong Kongu a oproti letecké dopravě tam nebyl rozdíl. Pravdou je, že to bylo v obráceném pořadí a i tak to budilo otázky, nicméně to není jen v Číně, ale spousta zemí si z nějakého důvodu chce hlídat, že člověk plánuje zemi opustit. Samozřejmě jsou různé finty, jak to doložit, podobně, jak se to dělá s místem pobytu (náhodně zvolený hotel) nebo itinerářem, který pak člověk stejně nemusí následovat...

Ja jsem v provinciich Yunnan a Gansu nikdy fronty na listky na vlak nemel a v Sechuanu na bus (cerven a zari tj. mimo svatky a prazdniny), ale kupoval jsem samozrejme s predstihem (na bus ne a nebo 1 den predem)

Student Agency na veci nic nemeni. K priplatku za vizove centrum jeste dalsi priplatek, ale pokud neni z Prahy, muze se to vyplatit.

Ten itinerar se nasledovat nemusi, ale pri dalsi zadosti o vizum by se nejaka radikalni zmena cesty od planu mohla projevit odmitnutim. Vse tam sleduji a nechavaji si v databazich.

0 Citovat

V Cantonu a Shenzhenu hodinova fronta na nadrazi na listek temer vzdy. Na vymenu "ejizdenky" koupene predem draz pres zprostredkovatele nikdy.

Pri ceste z HongKongu do Ciny jde koupit bez priplatku online predem na webu HK dopravniho podniku - mtr.com.hk tusim. Na trasy po Cine uz to bohuzel nejde.

Vizum mam business dlouhodobe z doby, kdy se Zeman kamosil s Si Ťin-pchingem pred par lety a jeste par let plati, takze tam neporadim. Nicmene asi jim to kamaradstvi ochladlo, kolega si ho delal letos a uz ty dlouhodobe jen tak nekomu nedaji - prideluji pocet vstupu a let podle poctu predchozich navstev Ciny.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Ja jsem v provinciich Yunnan a Gansu nikdy fronty na listky na vlak nemel a v Sechuanu na bus (cerven a zari tj. mimo svatky a prazdniny), ale kupoval jsem samozrejme s predstihem (na bus ne a nebo 1 den predem)

Student Agency na veci nic nemeni. K priplatku za vizove centrum jeste dalsi priplatek, ale pokud neni z Prahy, muze se to vyplatit.

Ten itinerar se nasledovat nemusi, ale pri dalsi zadosti o vizum by se nejaka radikalni zmena cesty od planu mohla projevit odmitnutim. Vse tam sleduji a nechavaji si v databazich.

S tím vízem samozřejmě pokud jsi z Prahy, tak je to v pohodě. Ale pro mě cesta do Prahy vyšla tak zhruba nastejno jako poplatek.


Ty fronty samozřejmě jsou ovlivňovány čínskými svátky. A 3x se mi povedlo cestovat zrovna v době, kdy nějaký svátek probíhal :)
0
11 reakcí