Ahoj, chtěli bychom procestovat Penang - Taiping - Cameron highlands - Taman negara - Terengganu - Kora Bharu cca za 6 dní :).Prosím poradíte, kde najít kdy a kde staví autobusy? Hledala jsem na  Easybook, Catch that bus, Busonlineticket, ale nemůžu např. dohledat, jak se dostat z Taiping do Cameron highlands.Nebo je lepší si pronajmout auto?Díky za odpověď! :)) .

Doprava v Malajsii

Založila ve fóru Autobusová doprava

5 reakcí

Ahoj, chtěli bychom procestovat Penang - Taiping - Cameron highlands - Taman negara - Terengganu - Kora Bharu cca za 6 dní :).

Prosím poradíte, kde najít kdy a kde staví autobusy? Hledala jsem na  Easybook, Catch that bus, Busonlineticket, ale nemůžu např. dohledat, jak se dostat z Taiping do Cameron highlands.

Nebo je lepší si pronajmout auto?

Díky za odpověď! :))

0

Bez přestupu to nejspíš nepůjde: https://www.rome2rio.com/map/Tai...s-District

0 Citovat

Ahoj, já bych osobně volil auto, pronájem auta v Malajsii není vůbec drahý (platil jsem cca 400 Kč/den za malé auto letos na jaře), litr benzínu je asi za cca 2 ringgity (11 Kč), silnice jsou ve výborném stavu a vedou skoro všude, s dopravou jsem neměl problém ani v okolí Kuala Lumpuru a hlavně já osobně preferuji tu možnost si jet kdykoli a kamkoli a zastavit si kde chci. Je ale pravda, že já dost nerad jezdím autobusem.

0 Citovat

David napsal(a):

Ahoj, já bych osobně volil auto, pronájem auta v Malajsii není vůbec drahý (platil jsem cca 400 Kč/den za malé auto letos na jaře), litr benzínu je asi za cca 2 ringgity (11 Kč), silnice jsou ve výborném stavu a vedou skoro všude, s dopravou jsem neměl problém ani v okolí Kuala Lumpuru a hlavně já osobně preferuji tu možnost si jet kdykoli a kamkoli a zastavit si kde chci. Je ale pravda, že já dost nerad jezdím autobusem.

Zapomnels dodat, ze myto je asi docela drahe. Ja v Malajsii doporucuju bus, pokud se clovek nepotrebuje dostat do destinace, kam bus moc nejezdi.

0 Citovat

Já bych také volila auto, pokud Vás tedy jede více a máte omezený počet dnů na projetí více míst.  V prosinci jsme s rodinou (4 osoby)  půjčovali auto v Penangu na letišti a vraceli zpět v Kuala Lumpur na letišti.  Projížděli jsme Penang - Cameron Higlands - Kuala Lumpur - Johor Bahru (odtud Singapur busem) a zpět na letiště do Kuala Lumpur. Mýto se platilo jen na "hlavní dálnici"  do Kuala Lumpur ze severu i z jihu a zase tak drahé nebylo.  A hlavně cestování bylo bezproblémové, flexibilní.  Pro porovnání bude asi nejdůležitější cena za půjčení auta při vrácení na jiném místě. Podle toho bych se pak rozhodovala.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Zapomnels dodat, ze myto je asi docela drahe. Ja v Malajsii doporucuju bus, pokud se clovek nepotrebuje dostat do destinace, kam bus moc nejezdi.

Je pravda, že jsme po dálnicích ujeli asi 600 km a stálo to kolem 150 ringgitů jen na mýtném. Asi v tomto nejsem úplně "lowcost" cestovatel :-).

0
5 reakcí