Cau. Máte tady nekdo zkušenosti s pujcenim auta a celkově s řízením na Jamaice? Na tripadvisoru, co jsem tak četl od toho vsichni odrazují, opravdu je to tak hrozné?  .

Půjčení auta na Jamaice

Založil ve fóru Půjčení auta

9 reakcí

Cau. Máte tady nekdo zkušenosti s pujcenim auta a celkově s řízením na Jamaice? Na tripadvisoru, co jsem tak četl od toho vsichni odrazují, opravdu je to tak hrozné? 

0

Urcite se nenech odratit , ja se bohuzel nechal odradit  a  kdyz jsem pak  spocital co jsme dali za  vylety  na vodopady  , taxiky cestu  z Montego Bay do Negril  a pak  prejezd  busem  z Negril do Port Antonia  a  pak zpet do Montego Bay  a jeste  neco  v Port Antoniu ,tak myslim , ze by  to pujceni vyslo o dost levneji a hlavne bychom stihli videt vic  ,Asi bych do toho sel s full pojistkou  ,ale to delam vetsinou vsude i kdyz sam sobe jako profesional  verim , ale nikdy nevis ,, Na Mauritiu na nas  odletlel z nakladaku  kus  trtiny s hlinou  tak blbe ze tam zustal skrabanec  a  kousicek ustipmuteho skla s predniho svetla  a pri vraceni chteli po me  90 euro , dostal jsem to pak zpet  ..

Provoz neni  zadna hruza na  Jamajce ,  asi bych se vyhnul hlavnimu mestu    ,ale  tam jsme nebyli  ani bez auta v Montego Bay v centru taky ne .a nejspis bych se vyhnul jizde v noci,  jinak fakt bez problemu  si myslim ,ale jsem zvykly na opacnou stranu  z Irska

Zalezi taky  kolik chces venovat koupani a  kolik cestovani po ostrove  a co za pujcovnu sezenes

My jsme byli 15 dnu na konci hlavni sezony vloni 
0 Citovat

Ahoj,


na Jamajce jsme byli v lednu a auto jsme půjčené měli. Cesty kolem ostrova jsou takové okresky, celkem hodně často i větších děr. Ve vnitrozemí (jeli jsme k Appleton estate rum) jsou cesty užší a rozbité více, ale nikde jsme nezaznamenali větší potíže a vždy dojeli.


Nebál bych se toho. Potkali jsme při odletu partičku čechů, na ostrově stihli v podstatě to samé co my, akorát jim to trvalo 2 krát déle než nám. Transfery je dost zdržovaly a často někde čekali. Je potřeba počítat, že Jamajčané mají vše na háku a nikam nespěchají ;-)

0 Citovat

Proč půjčovat auto? Nevím tedy kolik vás je, ale route taxi vyjde na pár korun a dostane se člověk všude. Stačí vyrazit nějakým směrem a auta na vás budou troubit, stačí mávnout. Plus nějaké trasy pokryjete autobusy, i ty budou troubit jestli nechcete přistoupit. Cestování levné.

0 Citovat

mikir napsal(a):

Urcite se nenech odratit , ja se bohuzel nechal odradit  a  kdyz jsem pak  spocital co jsme dali za  vylety  na vodopady  , taxiky cestu  z Montego Bay do Negril  a pak  prejezd  busem  z Negril do Sant Antonia  a  pak zpet do Montego Bay  a jeste  neco  v Sant Antoniu ,tak myslim , ze by  to pujceni vyslo o dost levneji a hlavne bychom stihli videt vic  ,Asi bych do toho sel s full pojistkou  ,ale to delam vetsinou vsude i kdyz sam sobe jako profesional  verim , ale nikdy nevis ,, Na Mauritiu na nas  odletlel z nakladaku  kus  trtiny s hlinou  tak blbe ze tam zustal skrabanec  a  kousicek ustipmuteho skla s predniho svetla  a pri vraceni chteli po me  90 euro , dostal jsem to pak zpet  ..

Provoz neni  zadna hruza na  Jamajce ,  asi bych se vyhnul hlavnimu mestu    ,ale  tam jsme nebyli  ani bez auta v Montego Bay v centru taky ne .a nejspis bych se vyhnul jizde v noci,  jinak fakt bez problemu  si myslim ,ale jsem zvykly na opacnou stranu  z Irska

Zalezi taky  kolik chces venovat koupani a  kolik cestovani po ostrove  a co za pujcovnu sezenes

My jsme byli 15 dnu na konci hlavni sezony vloni 

O to aby to vyšlo levneji mi zas ani tak moc nejde, ale spis o pohodlí a jak pises, usporu času. My letime na 18 noci a asi to auto půjčím. S jizdou po opačné straně nemam zatím zadnou zkušenost, ale snad to nebude takova hrůza a člověk si zvykne 


pruspe napsal(a):


Ahoj,



na Jamajce jsme byli v lednu a auto jsme půjčené měli. Cesty kolem ostrova jsou takové okresky, celkem hodně často i větších děr. Ve vnitrozemí (jeli jsme k Appleton estate rum) jsou cesty užší a rozbité více, ale nikde jsme nezaznamenali větší potíže a vždy dojeli.



Nebál bych se toho. Potkali jsme při odletu partičku čechů, na ostrově stihli v podstatě to samé co my, akorát jim to trvalo 2 krát déle než nám. Transfery je dost zdržovaly a často někde čekali. Je potřeba počítat, že Jamajčané mají vše na háku a nikam nespěchají ;-)


Ahoj

Mužů se zeptat na kolik vas půjčení auta vyšlo a u koho jste meli půjčené? 

A co jizda po opačné straně? Toho se trochu bojim, sice jsem řidič z povolání, ale prece jen jsem zvykly jezdit napravo 


radek napsal(a):

Proč půjčovat auto? Nevím tedy kolik vás je, ale route taxi vyjde na pár korun a dostane se člověk všude. Stačí vyrazit nějakým směrem a auta na vás budou troubit, stačí mávnout. Plus nějaké trasy pokryjete autobusy, i ty budou troubit jestli nechcete přistoupit. Cestování levné.



Proc? No hlavně kvuli úspoře času a taky kvůli pohodli, jsem rád sam svym pánem, takze mi ani az tak extra nejde o to kolik to bude stat 

0 Citovat

@ Radek nemuzu s tebou souhlasit ,dopredu jsme si vzdycky sjednavali ceny taxiku , domaci u ktere jsme bydleli nebyla spatna ,ale hodne jsme pak diskutovali s Polkou , ktera zije na Jamajce  21 let  ma Jamajcana manzela maji velmi prijemny  pension nebo apartmany  v  Port Antoniu  ( mnohem levnejsi oblast nez  Negril  )  ,Proste i kdyz to bude kamarad  tak se te bude snazit obrat , coz jsem videl i u te domaci  v Negril ,kdyz si bez skrupuli rekla o penize za uklid , pritom rezrvace  byla  pres booking  a vse zaplaceno  , Zalezi co planuji , my jsme meli plan tech znamych atrakci na Jamajce   a jinak  koupani v oblasti Negril   ,pak  presun do Port Antonio  dalsi vodopady ,pripadne Blue Mountains a zpet pak  Ocho Rio

Ta Polka mi pak poradila opravdu dobry autobus   z Negril  do Port Antonia ,nebyl ani drahy , ale kdyz jsem vsechno spocital pak, tak  poste jsme dali vic  nebo minimalne stejne , jako kdyz bychom si pujcili to auto ... a  s autem bychom byli  urcite volnejsi , pramyslel jsem zda si nepujcit auto jen na par dnu na obou mistech,  ale nakonec jsme to vzdali a lituju toho , ne pro ty penize  , ale tak jak pise pruspe , jak potkali tu skupinku , taky jsme stihli  v podstate vsechno  , ale  bylo to casove vic narocnejsi

Kdyz by ten nas plan byl vic poznavaci ,nez jen ty dva  body ze kterych  jsem delali vylety , tedy Negril a  Port Antonio , tak  by auto bylo rozhodne prinosem  a presne jak pise pruspe .s temi silnicemi ,akorat ze je treba davat pozor na  ty diry  a rozbite cesty a pocitat s tim ,ze  je treba byt ostrazitejsi na ridice  a  na ostani jak se motaji po silnich 


0 Citovat

to mikir - my taky ale necestovali ofiko taxíky, vždy nějaké auto co jelo naším směrem a zatroubilo, tak nás za pár kaček vzalo.  Byli jsme MoBay-Falmouth-DiscoveryBay-OchoRios-PortAntonio-Kingston-Mandeville-TrasureBeach/BlackRiver-no a i ten předražený Negril na posledních pár dní. V každém z těch měst základna na pár dní a výjezdy do okolí, vždy route taxi levně. Je fakt ale že jsme narazili na lidi co to zkoušeli při domluvě ceny předem že nás někde vezmou, tomu se ale dalo jen zasmát, když si zkoušel jeden taxikář co nás oslovil, říci cenu místo 200JMD za které jsme dohromady pak jeli, tak desetinásobnou :D Jediné zdržení co bylo, tak odjezd z Kingstonu z autobusáku, tam trvalo čekání na odjezd skoro déle než samotná cesta :)



0 Citovat

Doporucil by nekdo, u koho auto půjčit? 

0 Citovat

Tezko rict  ,v Evrope treba v Recku si uz  hledam mistni pujcovny ,ale na Jamajce bych mel  mozna trosku obavu a  sel do nejake  zname jistoty  i kdyz  treba  na Mauritiu jsem sel taky do jistoty pres  Economy car a nebyl jsem prilis  spokojeny  s  autopujcovnou Royal  kteru nam zprostredkovali  v Omanu jsem risknul pujceni pres hotel v Muscatu a bylo to  dost dobre  Zkus si to vygooglit a najit pak recenze na ty pujcovny, co ti to nabidne

0 Citovat

Reading Moneague autopůjčovny fóra a dělá výzkum na pronájem a konkrétní autopůjčovny je vysoce doporučeno, pokud máte v úmyslu pronajmout auto pro toho či onoho důvodu. 

0
9 reakcí