Zdravím všechny cestovatele,máte nějaké doporučení na půjčovnu menšího auta na ostrovech Martinik a Guadeloupe s plným pojištěním?Díky Jarda .

Půjčení auta Martinik a Guadeloupe

Založil(a) ve fóru Půjčení auta

Zdravím všechny cestovatele,


máte nějaké doporučení na půjčovnu menšího auta na ostrovech Martinik a Guadeloupe s plným pojištěním?


Díky Jarda

0

A co ten Goldcar?

0 Citovat

Koukal jsem na pár půjčoven, ale na Goldcar nenarazil. Zkusím mrknout. Díky.

0 Citovat

To zase bude nějaký padrinuv vtípek..

S Goldcarem tu měla řada uživatelů špatnou zkušenost. 

0 Citovat

Na Gwadě jsem si půjčoval u https://en.europcar-guadeloupe.com/

Bezproblémové.

0 Citovat

Jumbo Car bez problemov

0 Citovat

Loni Jumbo Car na Gua, vše v pohodě a cena OK (160 EUR za 10 dní, bez pojištění). A cena byla ednoznačně lepší přes vyhledávač (např. Skyscanner) než přes jejich stránky napřímo. Za pár týdnů dáváme Martinik, půjčovna Alamo (přes Argus Car Hire), kompakt na 10 dní za 99EUR,  opět bez pojistky.


Dokoupení plné pojistky ti každý solidní portál nabídne při objednávce jako extra možnost, někdy bohužel těžce předraženou (až 12 EUR na den).   Pak je možnost si ji zařídit sám - např.  zde za cca. 3 GBP/ den :    https://www.worldwideinsure.com/...bsp; 


0 Citovat

Tesna napsal(a):

Loni Jumbo Car na Gua, vše v pohodě a cena OK (160 EUR za 10 dní, bez pojištění). A cena byla ednoznačně lepší přes vyhledávač (např. Skyscanner) než přes jejich stránky napřímo. Za pár týdnů dáváme Martinik, půjčovna Alamo (přes Argus Car Hire), kompakt na 10 dní za 99EUR,  opět bez pojistky.


Dokoupení plné pojistky ti každý solidní portál nabídne při objednávce jako extra možnost, někdy bohužel těžce předraženou (až 12 EUR na den).   Pak je možnost si ji zařídit sám - např.  zde za cca. 3 GBP/ den :    https://www.worldwideinsure.com/...bsp; 


Já jsem tady nebyl, ale předpokládám, že formulace v 1. odstavci "bez pojistky" znamená, že je zahrnuté pouze základní pojištění se spoluúčastí, jak to obvykle bývá. Externí pojištění bývá, pokud vím, jen na tu spoluúčast (a některé z výluk jako pneumatiky atd.). Tj. neplatilo by, pokud by to bylo opravdu bez pojistky.
0 Citovat

Ano, omlouvám se za nepřesnou formulaci. Ve zmíněných cenách je pouze základní pojištění, ale je to bez spoluúčasti (havárie, poškození, skla, gumy ...), která bývá u těch nejlevnějších aut nějakých 600 - 1000 EUR.

0 Citovat

já vyhledávám přes check24.de, kde si zaškrtnu celou pojistku. Ale jsem v tom lama a věřím, že existuje i lepší řešení, ale toto je pro mě prostě jednoduché. Přes ně jsem objednal auto u půjčovny Alamo, která má dle google maps na místě dobré hodnocení (tuším, že přepážku obsluhuje ale jiná společnost). Ale zkušenost mě teprve čeká. Jinak auto na 12 dnů mě vyšlo tuším něco kolem 7t, před odletem zkontroluju, jestli se cena nepohla a případně zruším a objednám znovu. 

 Radši se dívám i na hodnocení místní pobočky, protože minule třeba doporučované půjčovny jako Hertz a Alavis měly místní pobočky hodnocené hrozně (Sicílie).

0 Citovat

Zdravím,

děkuji moc všem za ochotu, rady a tipy, co nejdříve na to mrknu, o té pojistce bokem k půjčení vozidla jsem vůbec netušil, to je také hodně zajímavé, předpokládám, že se to vztahuje k jakékoli půjčovně a zemi. Díky a fajn zbytek dne.

0 Citovat

V v roce 2018 jsem vyhledaval půjčení auta pro Martinik  a Guadeloupe přes Ryainar /auta nejlepší cena a vše ok Petr

0 Citovat

Ahoj, a nějaká možnost půjčení auta bez kreditky? čeká nás v listopadu Martinique, ale všude chtějí kreditku :-( 

0 Citovat

sty napsal(a):

Ahoj, a nějaká možnost půjčení auta bez kreditky? čeká nás v listopadu Martinique, ale všude chtějí kreditku :-( 


Kopírujem odpoveď Honzy Čermáka z inej témy:


Nějak tu nechápu - vyvíjíte tolik úsilí abyste našli autopůjčovnu, která vám za horších podmínek půjčí vůz na debetku, namísto toho abyste tolik úsilí vložili do žádosti o kreditku? Však o kreditku kde kolikrát požádat z pohodlí domova, plno jich neúčtuje měsíční poplatky za vedení úvěrového účtu, tak proč si prostě jednu nepořídíte a nenecháte doma v šuplíku pro tyto případy? 

0 Citovat

to Jery, divil byses, kolik lidi nemůže kreditku získat.

Taky jsem nechápal, ale hodně lidi je v registru - stačí nezaplatit pokutu, fakturu za mobil apod.

Další možnosti potom jsou možná studenti.

0 Citovat

Odpověď Hozny Čermáka je naprosto  k ničemu. Kreditka mi byla bankou zamítnutá, protože se jim zdá, že 50 litrů stále na účtu  je málo (to je nejnižší suma) , jelikož pracuju v rizikovém odvětví. Nejsem blbá, abych se snažila hledat autopůjčovnu s debetkou, která vyjde dráž a je to naprd, předtím, než bych si ověřila kreditku. Kreditku nedostanou ani studenti bez historie, nebo lidi, kteří jsou z nějakého důvodu v registru. Takže místo komentů k ničemu se hodí pomoc. Pro ty, co mají stejný problém jako já jsem jednu půjjčovnu na Martiniku našla, dávám odkaz, snad vám to pomůže :-) Zatím mám jen ověřeno přímo od nich, že kreditku nepotřebují, ale ještě musím projít podmínky :-) Hezký den https://www.aloelocation.fr/

0 Citovat

Však kreditku chtějí vždycky, ale debetku ti nikdy neodmítnou, když na ní máš prachy, teda aspon moje zkušenost:)

0 Citovat

Taky ted budu v listopadu půjcovat auto na Guadeloupe, Martiniku i SV. Lucii (tam to vyjde fakt draho a ještě musí udělat "místní řidičák")

0 Citovat

sty napsal(a):

Odpověď Hozny Čermáka je naprosto  k ničemu. Kreditka mi byla bankou zamítnutá, protože se jim zdá, že 50 litrů stále na účtu  je málo (to je nejnižší suma) , jelikož pracuju v rizikovém odvětví.

To by mě zajímalo, jaké je rizikové odvětví (pro banku) při historicky nejnižší nezaměstnanosti v ČR a jedné z nejnižších na světě. Jestli chceš mít kreditku (pro další cesty, na listopad už by se nemuselo stihnout), založ si účet u Fio banky a nech si tam posílat výplatu. Téměř vše je bez poplatků. Pokud máš nízký plat, žádej raději o nízký kredit. Stačí 10000 Kč a v případě, že je depozit v půjčovně vyšší, zvedneš si limit a pošleš na účet kreditky další peníze, které po vrácení depozitu vyčerpáš doma kreditkou úplně stejně jako debetkou.

0 Citovat

Pavel Vinkler napsal(a):

Však kreditku chtějí vždycky, ale debetku ti nikdy neodmítnou, když na ní máš prachy, teda aspon moje zkušenost:)

Na různých internetových fórech včetně tohoto je popsáno mnoho zkušeností, že půjčovny odmítly půjčit auto bez kreditky, pokud člověk neměl pojištění přímo od půjčovny s nulovou spoluúčastí nebo si ho neuzavřel na místě, což vyjde vždy velmi draho. V některých zemích je obtížné najít půjčovnu, která půjčí auto bez kreditky s jakýmkoli pojištěním. Třeba v Ománu na letišti si pravděpodobně bez kreditky nepůjčíš a musíš shánět nějakou místní mimo letiště.
0 Citovat

sty napsal(a):

Kreditka mi byla bankou zamítnutá, protože se jim zdá, že 50 litrů stále na účtu  je málo (to je nejnižší suma) , jelikož pracuju v rizikovém odvětví.

No tak se zvednu a jdu si o kreditku zažádat do jiné banky, ne? Vždyť nemusíte mít kreditní kartu u stejné banky jako máte běžný účet. 

Banku ale zajímá spíš asi pravidelný příjem, abyste byla schopna průběžně splácet svoje závazky.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

No tak se zvednu a jdu si o kreditku zažádat do jiné banky, ne? Vždyť nemusíte mít kreditní kartu u stejné banky jako máte běžný účet. 

Banku ale zajímá spíš asi pravidelný příjem, abyste byla schopna průběžně splácet svoje závazky.

Přesně tak, tohle nechápu. Stačí zajít do jiné banky. Navíc není pravda že banky nedávají kreditky studentům. Ještě jako student s minimálním příjmem z brigády jsem úplně bez problému dostal kreditku od ČSOB s limitem 20 tisíc a ani jsem nemusel dokládat žádné příjmy. Stejně tak to mají i jiné banky, že do určitě částky nepožadují doložit výši příjmů. Nehledě na to že třeba Diners dá kreditku snad už úplně každému, kdo vyloženě není vedený jako neplatič, byť chápu že s akceptací u půjčoven to nemusí být všude jednoduché.
0 Citovat

To jsou ty levné letenky, který si koupí kde kdo a pak se teprve diví......

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

No tak se zvednu a jdu si o kreditku zažádat do jiné banky, ne? Vždyť nemusíte mít kreditní kartu u stejné banky jako máte běžný účet. 

Banku ale zajímá spíš asi pravidelný příjem, abyste byla schopna průběžně splácet svoje závazky.


No, to mě fakt nenapadlo se zvednout a jít do jiné banky :-D  Ale kreditka je pro mě zbytečná, když jsem našla půjčovnu, kde ji nepotřebuju :-)  Jak jsem psala, příjem je dost slušný, ale OSVČ už je pro ně trochu problém a navíc podle nich v rizkovém odvětví :-) 

0 Citovat

Pavel Planespotter napsal(a):

To jsou ty levné letenky, který si koupí kde kdo a pak se teprve diví......


Proto, že mám problém s kreditkou, tak jsem blbá? Lítám dlouho, ale auto půjčuju poprvé na sebe, dřív měl auto na sebe vždycky někdo jiný..... Původně totiž s námi měl jet kamarád, ale jaksi se to zkomplikovalo a nejede. Miluju lidi, který mají všechno nalajnovaný, nikdy je nemůže nic překvapit, všechno vědí a všechno znají... ale smysluplně poradit neumí. Jak jsem psala výše, auto mám.... 

0