Ahoj lidi, mám dotaz pro zkušenější než jsem já. Díval jsem se na ceny pronájmu auta na začátku července a v polovině srpna v Dublinu. Rozdíly v ceně byly obrovské, např. za týden to u srovnatelných aut činilo až 5000 Kč za týden. Je to stálá záležitost, nebo se ceny ještě budou vyvíjet a ty srpnové klesnou? Kdy je vlastně ideální čas na rezervování auta? Ještě jedna otázka trochu mimo. Je velký rozdíl navštívit Irsko začátkem července a v polovině či ke konci srpna? Děkuji.   .

Dublin_ceny půjčovného

Založil ve fóru Půjčení auta

Ahoj lidi, mám dotaz pro zkušenější než jsem já. Díval jsem se na ceny pronájmu auta na začátku července a v polovině srpna v Dublinu. Rozdíly v ceně byly obrovské, např. za týden to u srovnatelných aut činilo až 5000 Kč za týden. Je to stálá záležitost, nebo se ceny ještě budou vyvíjet a ty srpnové klesnou? Kdy je vlastně ideální čas na rezervování auta? Ještě jedna otázka trochu mimo. Je velký rozdíl navštívit Irsko začátkem července a v polovině či ke konci srpna? Děkuji. 

0

sezonni vykyvy jsou pravidlem vsude, jestli ceny stoupnou ci klesnou nevim, ale v top top sezone budou vyssi nez na zacatku top sezony. kdy navstivit irsko... kdyz nechcije a obcas vysvitne slunko, coz muze byt - nikdo nevi. pokud prazdniny, tak spis ten zacatek cervence nez srpen, i kvuli davum lidi v srpnu

0 Citovat

Z mych zkusenosti nemam stejny  nazor jak Daniel  hlavni sezona je prakticky  o prazdninach  ,ale v srpnu  byva o neco lepsi pocasi  nez v cervenci   davy lidi  jsou asi stejne ,dlouhodobe za  17 let  zivota v Irsku povazuju stale za nejlepsi mesic  k navsteve kveten nebo zari  ,,pokud bych musel volit jen prazdniny ,tak spis  druhou polovinu srpna

Ceny vseobecne ,pujceni auta , ubytovani  a nakonec i letenky  budou priznivejsi  mimo prazdniny

Je pravda ,ze pocasi v Irsku je  v poslednich letech divne  ,ale to asi vsude  a  statistiky moc nesedi , tento tyden bylo  v utery  14 stupnu ...a zase leden a unor byva  teplejsi nez brezen,  lonsky kveten ani zari nebylo extra dobre,  v srpnu si vzpominam  na  slusnych par dnu , kdy jsme si dokonce vyrazili na zapadni pobrezi se stanem -)

0 Citovat

co se daly davy asiatu na cestovani, uz to neni co byvalo, srovnam li napr. lonskou sezonu a sezonu pred 10ti lety. ale to asi plati uplne o vsech mistech na zemi, ze. najdi si ceny ubytka (jejichz vyse se take, stejne jako pujcovny, ridi poptavkou v danem obdobi, cili navstevnosti). a pokud ti ceny pujcovneho+ubytka vyjdou zacatkem cervence levneji, jako ze vyjdou, tak poreseno. ceny vstupu a jidla budou stejne celorocne.

0 Citovat

S  temi  davyy asiatu souhlasim , zalezi ovsem i kam chteji v Irsku cestovat   jen jsen zkusmo  zkusil  dvouluzak  v centru Dublinu a cena cervenec -srpen je rozdil  10 euro v neporospech srpna  u jineho hotelu nebo pozdeji tomu muze byt naopak .s pujcovanou aut podobne  ,jidlo cervenec - srpen ani vstupy nebudou rozdilne ,pocasi je neodhadnutelne ,ale vic se da verir  te druhe pulce srpna

0 Citovat

Děkuji za rady, byť se liší. Budeme bydlet v domě, který bude půjčený od příbuzných a nachází se v hrabství Roscommon. V Dublinu si chceme půjčit auto na letišti a dojet tak na místo ubytování. Odsud pak budeme vyjíždět na jednodenní výlety po Irsku. 

0 Citovat

Tak to trosku meni situaci ,priznam , ze stredni Irsko znam nejmene z celeho Irska i kdyz jsem pres ta mista  jel  vicekrat ,ale atraktivnost jinych oblasti na pobrezi je  daleko vyssi ,navic by me odrazoval  v oblasti vnitrozemi  hmyz prave v tech letnich mesicich  ,tak to mozna bude v srpnu vetsi problem ,jak v tom cervenci  ,ale stejne budete delat vylety ,tak bych asi stejne radeji zustal u toho konce srpna ,ale bydlim na jihu Irska kde je nejlepsi pocasi s te irske bidy -) Jihozapad  a zapad je nejhezci  ,ale na pocasi taky nejvic nevyzpytatelny

Jinak bych v takovemto pripade ,koupil v miste levny stan  a  ze vzdalenejsich mist  se do Roscommonu nevracel a nekde radeji prespal ,vseobecne irske silnice nejsou stale dost kvalitni , respektive kvalitni jsou jen nove  a na hlavnich trasach , stare silnice jsou dost rozbite ,uzke ,bez krajnic ,kraje tvori nepropustne krovi , zidky nebo elekricke ohradniky  kde se hned vedle pasou ovce ,kravy a kone ,mistni jsou ovsem na nich zvykli jezdit rychle ,vetsinou je bud 100 ,nebo na druhotridkach 80 ..nocni jizdu hlavne z patka na sobotu a ze soboty na nedeli moc nedoporucuju ,,i kdyz se snizilo mnozstvi alkoholu z 0.8  na 0.5  v tech mistech ,kde je pravdepodbnost kontroly mala  to moc asi nedodrzuji

Prumery presunu  taky dost ovlinuje absence obchvatu a pri jejich  oblibe semaforu ,nebo spuntu na opravovanych usecich se prumerna rychlost znacne snizuje , takze napriklad do oblasti  Galway ,. Clifdenu, Connemary  apod  bude  jednodenni vylet realny   .jihozapad  Irska  ( Ring of Beara , Dingle , Ring of Kerry  , a dalsi atraktivni mista budou na 1 denni vylet  uz  nevhodna  stejme jako  severozapad  Achill.. Donegal atd ,, Naopak pujdoe treba  Shannon river   nad Limerickem  ,kde si lze i bez kapitanske  licence zapujcit  ricni lod  ,ovsem ceny o prazdninach jsou hodne vysoke

Mozna i pri hledani levnych letenek bych zvazil i  letiste Shannon airport  ,kde pak vzadlenost do Roscommou je  podobna jako z Dublinu  , jinak jsou prevazne v pujcovnach nehorazne  depozity  ,uz tady na foru byla o pujcovani  auto v Irsku rec a jsou i nejake mistni pujcovny z lepsima podminkama 


0 Citovat

Chci se ještě zeptat zkušených cestovatelů, zda by doporučili nějakou konkrétní spolehlivou půjčovna aut v Dublinu.

0 Citovat

Tezko rict , mozna nejlevnejsi bude  budget , ale bacha u vsech pujcoven je  problem pokud ti je pod  25  ,.pod 21 prakticky asi  ani v Irsku auto nepujcis , jsou dve  autopujcovny uz to tu probehlo , neznam je , ktere snad  nechteji depozit v Irsku je nehorazne drahy  nakonec i pujcovne

0 Citovat

Dobrý den, doporučíte, přes koho mám hledat nejvýhodnější půjčení auta? Bohužel se náš pobyt kryje s velikonočním termínem a asi právě kvůli tomu jsou ceny úplně vyšvihnuté (čekovali jsme to i před 2 měsíci, bylo draho a mysleli jsme, že last minute by mohl zlevnit). Potřebujeme auto z/do Dublin letiště v termínu 16.4. 19h - 23.4. 19h. Resp. jedeme do Galway, kam se dá dostat levně busem, ale v Galway už jsou ceny půjčovného úplně z jiné dimenze :/ Díky za každý tip.

0 Citovat

Zkuste https://www.billiger-mietwagen.de

0 Citovat

Zalezi taky co chcete v  Galway podniknout ,pokud chcete do oblasti Connemara na turistiku je lepsi pouzit bus smer Clifden a pri prechodech nejste vazani se vracet k autu,  na Clif of Moher vam bus taky jede a dalsi moznost je plavba na Arany a zase auto nepotrbujete Samotne Galway stoji za to si uzit No a nejspis den na Dublinu taky  date  V Irsku jsou skolni prazdniny tyden pred velikonocema a tyden po nich  Takze nejen vysoke ceny vseobecne  ,ale i plno lidi vsude  Vim ze bez auta je to obcas v  Irsku neresitelne ,ale do te oblasti co planujete skutecne neni nutne za kazdou cenu pujcovat auto

0 Citovat

Chtěli jsme si v půlce června půjčit na 2 dny v Dublinu na letišti auto. Nejlevnější malý automat za 536 € mi ovšem docela vyrazil dech... Nemáte tip na nějakou místní půjčovnu, kde by se to dalo pořídit za rozumnější peníz? Díky.

Toho, že je třeba auto rezervovat s co největším předstihem jsem si vědom. Ale cesta vznikla celkem neočekávaně a hned po koupi letenek jsem hledal auto.

0 Citovat

Myslím, že půlka června je ještě dostatečný daleko :) Na kajaku třeba vidím nabídky za cca 250EUR, taky není super ale lepší než 536

https://www.kayak.ie/cars/DUB-a7...rt=price_a

0 Citovat

Jenže těch cca 250 EUR co uvadis je per day. Za 2 dny cca 500... Já vcera projel srovnavace, ale nic rozumného jsem nenašel.

0 Citovat

Mrkni na https://www.newway.ie/

0 Citovat

Řeším podobný problém na srpen, ty ceny jsou brutální. Na rentalcars jsem se za 5 dní dostal na 19k, na New Way na 20k, na Kayaku na 17k a to jsem samozřejmě na nejlevnější manuálu, z čehož radost nemám.

0 Citovat

@puketapu: Díky za link, mrknul jsem. Ale je to peklo, v automatu tam chteji za 2 dny pres 1000 EUR.

0 Citovat

Btw nebylo by levnější to auto koupit? 😅

0 Citovat

@Michal: Jojo, Top Gear US special styl, koupit si auto a pak ho na konci cesty prodat nebo nechat někde u cesty, možná jo :D 

0 Citovat

Mikir by mohl pujcit svoje auto :D

3 Citovat

Ty půjčovny po covidu brutálně zdražily. Pokud ceny náhodou neslezou (moc tomu nevěřím), tak přes 500 € za 2 dny půjčení platit nehodláme. Odvoz máme částečně zajištěný od známých a autobusem už jsme v Irsku taky jeli, tak to nějak zkombinujeme. Nebo ještě promyslíme variantu koupit auto nebo poprosit mikira o půjčení 😊.

0 Citovat

Ona idea s koupi auta  vypada zdanlive  zajimave vuci tem cenam pujcovneho ,ale ma to jeden hlavni problem  Auto se da koupit levne v tom problem neni  ,prodej by taky sel zaridit ,ale hlavni problem je v silnicni dani technicka a  pojisteni , za oknem museji byt 3 placky ktere datumove odpovidaji  Tak jak ridicak skoro nikdy nechteji videt  tak tohle ano maji na silnici  Garda Check point  a projizdejici museji pribrzdit  a Garda to kontroluje ..

Technicka se dela  u starsich aut jednou rocne  takze tam problem neni az tak velky, na tech par dnu staci koupit auto kteremu brzy vyprsi technicka  a bude levnejsi , silnicni dan  je po ctvrtletich a taky lze najit auto kteremu  ctvrleti neskoncilo to zustava  Hlavni problem je s povinnym pojistenim  Tam to je odvisle od  delky ridicske praxe  kubatury auta ,rocniku vyroby  a typu auta  Pojisteni je jen na ridice pripade dalsiho pripsaneho,  na te placce je   SPZ  nazev u koho je  pojisteno  od kdy do kdy a cislo pojistky   Pri prodeji auta majitel auta toto zrusi  takze i kdyz by nechal tu placku protoze je treba pojisteni na rok  tak je uz neplatne  Pri te bezne kontrole se na to nemusi prijit jmeno na placce neni  jen v dokumentech , ale kdyz by se neco stalo tak je maler  Navic prodejce vetsinou tu placku  nenecha  Pojistit auto na kratkou dobu nevim ..Ja mam sice pojistjstku za  30 euro mesicne  ale taky 47 let ridicak a tady v Irsku 17 let bezskodny prubeh .Pojistovny maji bohate zkusenosti s podvody a pojistky jsou vseobecne drahe Obcas se asi stane ze puvodni majitel tu placku neresi odesle jen technickak s uvedenim zmeny  ale tim se stava auto nepojistene  

Co se tyka meho auta tak jednak mam auto 19 let stare  i kdyz je v lednu letos po technicke  ale pak je pojistka jen na me a na zadneho dalsiho ridice ,,,tak bohuzel, navic bydlim v miste kde to bez auta  skoro nejde ,,Kdyz bych tady byl  tak by se slo domluvit na odvozu ale mam pocit ze pri soucasne cene benzinu 1.80 za litr se vyplati spis ten autobus  Dublin je pro me 250 km jedna cesta ,,,, 

Jinak koupe auta se da  v nejvetsi nabidce najit na https://www.donedeal.ie/ Koupe pres iinzerat je samozrejne  jako vsude s urcitymi riziky 

0 Citovat

@Mikir: díky za rozbor. Tak to vypadá že auto ani nekoupím ani si od tebe nepůjčím.

0 Citovat

Zkus turo.com ale nevim jestli to funguje i v Irsku… anebo jestli jste 2 nebo 3 tak zkus arnoldclark a pujc si dodavku nebo caddynu, vyjde to levneji. oni s tim ty autopujcovny dost vyjebavaji. Jednou to stoji 100 euro na den, pak 200, pak se da natrefit i na akci za 50 a logika v cenotvorbe zadna neni. Ja vim ze ty auta prodali a doplaci ted leasingy z pronajmu, no ale za 200 e na den na tom jen rejzuji.

0