Vlakem do Polské Leba

Napsal Mipro 2015-06-20T12:39:04+02:00 ve fóru Železniční doprava
11 odpovědí

Ahoj Lidi
Chtěl bych vědět zda se dá vlakem dojet do města Leba v Polsku. Nevím zda je tam železnice, takže počítám i s autobusovou dopravou. Cestovat chceme 2 dospělý a 2 děcka,, Díval jsem se na vlak přes Berlín, ale ČD jízdenka přes 5tis za zpáteční smiley nemáte někdo tip jak a kde najít spoje? Ležím přes týden na netu a nic moc.. tak se ptám Vás, zkušenějších. Díky..

Vlaky do Leby jezdí, ale jen o prázdninách. Jízdní řád: http://rozklad-pkp.pl/

Levnější, i když asi ne pohodlnější, bude Polski bus Praha-Gdaňsk a pak autobus nebo vlak do Leby - to by mělo vycházet asi na 1000,-/dospělý, pokud lístek koupíš dostatečně dopředu.

Cenově nejvýhodnější to bude přes Wroclaw. Z Wroclawi do Leby jezdí přímý noční vlak. Cenově je ve vašem případě cesta levnější o víkendu (cca 500Kč za dospělou osobu a jednosměrnou jízdenku) Jízdenka se vyplatí rozdělit ve Wroclawi. Do Wroclawi záleží kdy pojedete, o víkendu se vyplatí Skupinová víkendová jízdenaka + Polsko, stojí 350Kč a platí z Kolína do Wroclavi a mohou na ní cestovat 2 dospělí + 3 děti do 15 let. Nazpět existuje nějaká polská alternativa.

http://www.cd.cz/mezinarodni-cestovani/ ... kem/-4069/

Z Wroclawi do Leby asi nákup na polském eshopu, vychází to cca na 300Kč (v lůžkovém voze 600Kč):

http://www.intercity.pl/en/

Pro zjištění skutečně nejvýhodnější nabídky zkuste položit dotaz na toto fórum:

http://www.k-report.net/discus/messages ... 1434745017

Aj levne možna je česta na turistickej jizdence PR + Česko - dva dni jizdy, cenu: 59 PLN - ~400 Kč. I plati až do Leby. A spatnie aj, ale pouze w stejny weekend.
Tak ide již od 800 Kč spatečni čestu Kolin - Leba.

Ahoj, sice později, ale reaguji. Děkuji všem za velmi přínosné informace. Neměl jsem ani tucha že ČD prodává celodenní skupinovou jízdenku s možností Polska. Podal jsem dnes dotaz na ČD zda to bude platit pro vlak který jsem našel. Výjezd z Kolína v 11:34, Jedná se o R 891 Hradišťan, do Ústí nad Orlicí, pak přestup na OS 7147 do Lichkova kde přestup na OS 6287 Czarna Góra který jede až do Wroclaw. Pak za hodinu a půl přímý spoj do Leba. Kdyby to tak šlo tak by to byla paráda. Předchozí cen. kalkulace z Prahy do Gdynia - 9995 Kč.

A nebylo by lepší s Polskibusem z Prahy do Gdaňsku a poté místním vlakem do Leby? smiley

Myslím že pokud to půjde, pojedeme raději vlakem. Děti vlak milují, my také. Oproti autobusu je to volnější, bezpečnější. Cesta o trochu delší, ale to se vstřebá. Pokud se tam opravdu dostanu za nějakou nižší částku tak i levnější než bus. Na polski bus mi cena vychází něco kole 6500 Kč, takže zatím vlak..

ČD skupinová jízdenka platí na uvedené spoje jen do Wroclawi.

ano, vím. Z Wroclawi do Leby jízdenku koupím tam.. ta vychází na cca 1100 Kč. Pokud budou nabízet slevu pro skupinu tak by měla vyjít na cca 800 Kč, dle jejich eshopu.

tak potvrzeno, 35O Kč z Kolína do Wroclawi. 870 Kč jízdenka z wroclawi do Leba. Ještě se vás zeptám. Jaký věk je v Polsku pro dítě? Dětem v den odjezdu bude 6 a 9 let. Chtěl bych zakoupit polskou jízdenku předem a mají slevu na děti, ale není nikde věk..Děkuji všem za radu...

Ještě upozorňuji, že jízdenka (Skupivá víkendová + Polsko) platí pouze v sobotu a v neděli. V pracovní den bude cena vyšší. Věk dětí nevím, zkuste položit dotaz na železniční fórum, zde:

http://www.k-report.net/discus/messages ... 1434745017

Jinak OS 6287 Czarna Góra je veden starou polskou přímestkou jednotkou, která mi moc pohodlnná nepřipadá. Ranní vlak Os 6281 Glacensis (5:29 z Pardubic, do Wroclawi jede přímo) je vedený klasickou soupravou kupéčkových vozů. Tím by vzniknul časový prostoj, ale centrum Wroclawi je pěkné a stojí za shlédnutí.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!