Poměrně zkušený cestovatelský pár(40let) hledá pokud možno zkušené spolucestující na cestu po Karibiku kde budeme poznávat po dobu 3 týdnů Puerto Rico a Americké+Britské panenské ostrovy. Dále se budeme sedm dní plavit na lodi Carnival Liberty jižním Karibikem ze San Juan-Puerto Rico na ostrovy-St. Thomas-USVI; Barbados; St. Lucia; St Kitts; St. Maarten; http://www.carnival.com/itinerary/7-day ... astGuest=Y Náklady: Letenka cca 7000,-kč Plavba cca 12000,-kč Ostatní dle budgetu ? Budeme rádi i za jakoukoli jinou dobrou radu ohledně: Puerto Rica,USVI,BVI,Barbados,St.Lucia,St.Kitts a St.Maarten. Předem díky za vaši ochotu a čas. Livingston07@seznam.cz Pěkný den všem. .

Karibik+plavba 8.2-8.3.2016

Založil(a) ve fóru Vodní doprava

17 reakcí

Poměrně zkušený cestovatelský pár(40let) hledá pokud možno zkušené spolucestující na cestu po Karibiku kde budeme poznávat po dobu 3 týdnů Puerto Rico a Americké+Britské panenské ostrovy.
Dále se budeme sedm dní plavit na lodi Carnival Liberty jižním Karibikem ze San Juan-Puerto Rico na ostrovy-St. Thomas-USVI; Barbados; St. Lucia; St Kitts; St. Maarten;

http://www.carnival.com/itinerary/7-day ... astGuest=Y

Náklady:
Letenka cca 7000,-kč
Plavba cca 12000,-kč
Ostatní dle budgetu ?

Budeme rádi i za jakoukoli jinou dobrou radu ohledně:
Puerto Rica,USVI,BVI,Barbados,St.Lucia,St.Kitts a St.Maarten.
Předem díky za vaši ochotu a čas.
Livingston07@seznam.cz

Pěkný den všem.

0

Ahoj,
my jsme také tak trochu zkušený cestovatelský pár ve věku 30ti let.
Velmi rádi se k někomu připojíme. Mám jen několik otázek... letenky a palubní vstupenky máte již zakoupeny? Jakou máte přesně o dovolené představu?
A přibližný rozpočet?
zatím, budu se těšit na odpověď. Kata

0 Citovat

Mna by zaujimala ta letenka do Karibiku za 7000, znie to podozrivo smiley

0 Citovat

a mohol by si napisat pre tych, co to nevedia? smiley

0 Citovat

Ahoj,
takový rozpočet je na Střední Ameriku úplně normální. Kolem 50 tisíc je to v pořádku. Po pravdě dle mého názoru, my si vždy sestavíme hrubý rozpočet a dle aktuální nabídky jej překračujeme smiley
S termínem letenek tedy hýbat asi nejde... no dáme to dohromady a domluvíme podrobnosti.
Máte už hrubý itinerář? My jsme letos byli Guatemala a Honduras a trochu Karibik a paráda. Takže se nemůžu dočkat smiley

0 Citovat

Puerto Rico vrátane plavby sme s manželkou absolvovali cca pred 2 rokmi. Náklady na mesiac z tohto príspevku - vrátane plavby, auta a preletov na USVI sa mi zdajú iluzórne. Portoriko je cenove skôr USA ako Stredná Amerika a Panenské ostrovy sú už úplne iná kategória - to nie je DR. Najlacnejšie letenky sa dajú zohnať Condorom z Frankfurtu , pravda, treba vystihnúť termín, ale pod 350 € ani náhodou. Loď Ok, ale treba na nej aj niečo piť okrem vody zadarmo + kde sú servisné poplatky ubytovanie na Portoriku za 60 USD/noc je už riadna diera atď....prelety na BVI či USVI tiež nečo stoja a deň na týchto ostrovoch je výrazne drahší. Ten rozpočet s odretými ušami je tak na jedneho, ale riadne si treba pritiahnuť opasok...

0 Citovat

A ešte k lodi - najlacnejšia mikro kajuta s poschodovou posteľou pre dvoch na 4. palube na špici nad kuchyňou - pozor na hluk!!!/ tam to teda aj dosť kýva/ je za 1067 USD s daňou + 168 USD service charge /teda obslužné, ktoré síce nemusíte dať, ale... máte cez 30, tak ho asi dáte, čosi na lodi vypijete - pivo 6 USD +18% service charge, koktail dňa /ten je najlacnejší - cca 8, káva, čo sa dá piť 2,50 USD...., výlety , nie lodné, individuálne na dvoch aspoň 50 USD/výlet..atď - to už je jednoducho vysoko nad 12.000 CZK, mám za sebou 10+ plavieb - väčšinou v Karibiku, tak viem o čom hovorím, aby ste teda neboli prekvapení. Základná cena za plavbu je šokujúco nízka, ale ono sa to nabalí.
Info o prístavoch nájdete na stránke http://boards.cruisecritic.com/forumdisplay.php?f=587

0 Citovat

Ahoj,
potvrzuji příspěvek od mispi - v Karibiku jsem byla mockrát, na BVI několikrát a mohu potvrdit, že je to jedno z nejkrásnějších míst na světě, ale také tomu odpovídají ceny a návštěvnost, na druhou stranu i vyšší úroveň místních lidí (jsou prostě zvyklí na davy Američanů a turistů obecně) ....... rozpočet 1500,-/den/2 osoby je velmi iluzorní, tak abyste nebyli překvapení....
Obecně v Karibiku platí, že čím blíže k Americe, tím dráže..... pokud chcete levnější ceny, ale také chování místních podobné tomu v Egyptě, musíte na jih - Sv.Vincent, Grenadiny, Grenada.....čím blíže k Jižní Americe, tím levněji smiley... a také divočeji smiley
Karibik se nejlépe pozná na lodi, nikoli ovšem na té velké.....lístky levné, na konci budete valit oči, za co všechno platíte.....
My jsme 4 páry, které si každý rok pronajímají jachtu, máme kapitánské průkazy, takže brázdíme Karibik, jak se nám chce a vždy to vyjde levněji, než dovolená na pláži v nějakém resortu (plus to, že navštívíte ostrovů, kolik chcete.....a nejste na nikom závislí) smiley

0 Citovat

"Tuzér" na lodi je niečo iné ako to , čo si predstavujeme pod týmto pojmom v stredoeurópskej oblasti. Časť posádky, ktorá robí v službách, z toho vlastne žije a delia si to podľa vopred určeného kľúča /tak ako čašníci v USA/. Dôvod nedať ho by mal byť veľmi silný, inak je to vrchol neslušnosti a držgrošstva. Service charge sa vám automaticky priráta k účtu, ak ho nechcete dať, treba isť na recepciu o to požiadať. Náš "tuzér" to je vlastne to, čo dáte komusi z personálu navyše na konci plavby trebárs v obálke.
Inak, ozvite sa po návrate s reálnymi nákladmi na celú cestu.

0 Citovat

Zrovna sedím na večeři na Maho beach ( St. Marten ). A ceny jsou zde americké, spíš vyší. V San Juanu v Portoriku doporučuji bydlení v Posada San Francisco - je to v centru Old San Juan. Cena 20$ noc. Včera jsem v San Juanu vychytal vánoční food festival takže město žilo až do rána. Teda žilo, spíš to byla veselá návštěva mezi americkými důchodci. Já místo lodě zvolil přelety mezi ostrovy. Portoriko, Beef Islands, St. Kitts, Antiqua, St. Marten a zítra přelet na St. Barth. Letenky zpáteční z Londýna do San Juan od Norwegian za 146€ a přelety za cca 160€ u místních malých přepravců. Každopádně je zde teplo, hezky a draho smiley

Odesláno z mého EVOLVEO_StrongPhone_Q8_LTE pomocí Tapatalk

0 Citovat

Přesně tak, jen pro ten pocit to cestování stojí za to. Bydlení v San Juanu jsem rezervoval přes Hostelworld. A jinak jsem si přes Booking zarezervoval bydlení přímo u letiště v St. Marten za 30$/noc. Zde jsem si udělal základnu a odtud podnikám lety na okolní ostrovy. V Portoriku jsem byl jen v San Juanu. Určitě fabriku Bacardi a staré město ( taxi z letiště do Old city 19$, taxi do Bacardi factory 25$, vstup 12$ nebo lepší volba 45$ s pitím ). Přeji hezký český zimní večer - já jdu do vln smiley

Odesláno z mého EVOLVEO_StrongPhone_Q8_LTE pomocí Tapatalk

0 Citovat

Dnes jsem se dozvěděl že je údajně Bacardi room přímo na letišti v San Juan s neomezenou ochutnávkou smiley . Zítra mám v San Juan na letišti přestup - tak vyzkouším najít a dám víc info.

Odesláno z mého EVOLVEO_StrongPhone_Q8_LTE pomocí Tapatalk

0 Citovat

Tak Bacardi room sic na letišti je, ale ne gratis. Tudíž jsem dal ještě jednou factory Bacardi - tentokrát Mixology tour ( 50 $ ) a mohu jen doporučit. Po X mixech jsem sice měl problém najít letiště, ale nakonec se zdařilo a navíc jsem měl volné obě sedačky vedle sebe - takže se Bacardi v těle mohlo i nádherně prospat na cestě do Evropy smiley

Odesláno z mého EVOLVEO_StrongPhone_Q8_LTE pomocí Tapatalk

0 Citovat

Cena je sice 45$, ale + jejich DPH (5,18$), takže konečná 50,18$.

Odesláno z mého EVOLVEO_StrongPhone_Q8_LTE pomocí Tapatalk

0 Citovat

Ne úplně v poho až na místě.

Odesláno z mého EVOLVEO_StrongPhone_Q8_LTE pomocí Tapatalk

0 Citovat

Chtěl bych se zeptat jestli někdo nemá osobní zkušenost s bioluminiscencí na Puerto Rico? smiley
https://www.youtube.com/watch?v=4Dk-sNnMsCY

0 Citovat

http://www.discoveringpuertorico.com/
http://www.seepuertorico.com/en/
https://ziplinetourspr.com/#!/pageHome

0 Citovat

https://www.google.de/search?q=bio+bay+ ... 66&bih=566

0
17 reakcí