cesta do Lipska

Napsal Arinthea 2013-01-10T16:38:08+01:00 ve fóru Autobusová doprava
3 odpovědí

Zdravím,
chtěla bych se zeptat, zda někdo nemáte tip, jak se co nejlevněji dostat do Lipska. Jedná se o dvě osoby - studenty s datem odjezdu z ČR 23.-24.1. a návratem okolo 27.-28.1., takže vlastně takový last minute výlet. Díky všem za rady i tipy, třeba i na vlaková spojení nebo levné letenky, i když z ČR do Lipska jich asi moc nebude. A ještě bych dodala, že jedeme na konferenci, takže bez nějakých zavazadel se zřejmě neobejdeme. Nebráníme se ani zastávce přes jiné město.

Nějaké to info k Lipsku najdeš zde - http://cestujlevne.com/letiste/lipsko-lej/

Vyplatí se opravdu jen ten vlak.

Děkuji za odpověď. Pro ostatní, které by to mohlo v budoucnu taky zajímat, tak nejlevnější cestu jsem nakonec našla spojením z Prahy do Drážďan s Orangeways a pak využít možnosti spolujízdy, která je v Německu velmi populární a rozšířená. s http://www.mitfahrgelegenheit.de/. Cesta Praha-Drážďany a zpět pro dva studenty vyjde na 1150 korun a spolujízda Drážďany - Lipsko se dá sehnat i za 3 EUR/osoba/směr autem, popřípadě spolujízda vlakem za 6 EUR/osoba/směr. Tímto se celková cena dostává pod 2.500, což nakonec vyjde o maličko levněji než vlak, a navíc s možností prohlédnout si díky ne příliš navazujícím autobusovým spojením, Drážďany.

Super odkaz, tohle se bude hodit.. Až budete mít konkrétní zkušenost, stálo by za to založit extra vlákno a poreferovat, ať se tato informace neztratí. smiley

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!