Půjčení skůtru/záloha

Založil Bear před rokem ve fóru Půjčení auta
12 odpovědí

Co dáváte jako zálohu při půjčování skůtru v Asii? Pokud to neberu třeba přímo u ubytka (pokud skůtry poskytují), tak po mě chtějí vždy v drtivé většině pas, vždy se dohaduju, když není možnost jít jinam a málokdy to ukecám.

V podstatě máš dvě moznost-prachy nebo pás,myslím,že moc víš s tím vymyslet nejde.Nebo jsem na nic nepřišel zatím smiley

To je jasné, jen nad tím tak přemýšlím, před další cestou. Často jsem dopadnul tak, že pas prostě nakonec skončil u pronajímatele. Dost lidí se (nejenom tady) vyjadřuje, že by pas z ruky nedali, tak mě jen zajímá, jak to tedy řeší, když ten skůtr prostě chtějí. Pas se mi taky z ruky moc dávat nechce smiley
On možná není až takový problém, když se člověk motá se skůtrem někde kolem ubytka, nevím ale, jak toto pořešit, kdyř s ním chci vyrazit někam dále, třeba s noclehem někde jinde - tam jsem zase bez pasu zcela jistě nahraný (a to se ani nemusí stát případně po cestě nedejbože žádná nehoda apod.).

mne na Corone zobrali vodicsky preukaz do zalohy. Vlastne som to zistil az ked som vracal skuter.

To sis jako nevšiml, že si nechali tvůj řidičák?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pokud jedeš někam na dýl a nechceš nechávat pas,tak mu dáš prachy,to je úplně jednoduchý.Nic dalšího v naprosté většině případů ti nevezmou, občanky,ridicaky atd,protože je to pro ně bezcenné,smyslem je,aby jsi v případě problémů nedojel že země mimo jiné.

však za skůtr bude záloha malá ne? Pas bych určitě nedával

V Thajsku sem teď půjčoval skůtr na týden a chtěli pas, řekl jsem, že nedám - tak prej kopii a zálohu 3 000THB (2 000CZK). Případně tu můžeš argumentovat, že pas potřebuješ k výměně peněz, koupi simkarty atd.

To já už mám vyzkoušený scénář s pasem, který jsem si nechal na hotelu a u sebe jen občanku. Vždycky to klaplo a nikdy nebyl problém.. smiley

Na Langkawi kopie řidičáku + 50 ringitů smiley

Řeší, ale nevyznají se v tom. Takže se zeptají a stačí odkývat smiley

jj, odkývu vše a pro jistotu jsem právě dopsal "1" před tou poznámkou báby...takže je z "50" pěkných "150" ccm smiley Stejně je to pro místní "pomahače a chrániče" jenom kus papíru, vyřizuju to vlastně vždy jenom kvůli tomu, když by se náhodou něco stalo.

Přihlášení a registrace