Spoluúčast a pojistka

Napsal Rychtar84 2016-05-13T07:59:19+02:00 ve fóru Půjčení auta
5 odpovědí

Ahoj,
objevil jsem, že Direct pojišťovna vám kryje spoluúčast při půjčení auta až do výše 1000€. https://www.direct.cz/pro-media/tiskova-zprava/3
čili, chápu to tak, že si nemusíte draze platit plné krytí škod v půjčovně, ale necháte si jen základní krytí - což bývá s cca 800-1000€ spolúčastí. To by vám pak v případě problému měla česká Direct pokrýt. Např na 4 dny to stojí jen 24Kč, čili velká úspora oproti plnému krytí v půjčovně.

vaše názory? máte s tím někdo zkušenost?

Měl jsem takhle pojištěné auto na Mallorce. Abys mohl mít to pojištění spolúčasti tak musíš zároveň s tím vzít jejich cestovní pojištění, který je v porovnání s konkurencí relativně drahý. Nicméně i tak to pořád vyjde levněji než platit půjčovně plný krytí.

Moc si nedovedu představit, že když urazím zrcátko nebo nakřápnu nárazník, že budu volat policii... zvlášť v cizině.

Pokud máš auto z půjčovny a nechceš to platit, tak voláš policii vždy.

Jasně, to máš pravdu, nemyslel jsem situaci, kdy do nacouváš třeba do sloupku, ale pokud je v tom někdo/něco druhý, což je ale skoro vždy.

To je samozřejmé, já jsem právě myslel ty situace, kdy jsem jediný účastník drobné nehody... to jsou ty odřené nárazníky, ťukance apod.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!