Goldcar v Marseille - 400€ navíc plnému pojištění

Založil peternet před 24 dny ve fóru Půjčení auta
8 odpovědí

Zdravím, přes rentalcars.com jsem si zarezervoval auto z Goldcar v Marseille na 12 dní s tím, že to vrátím v Toulouse. Protože jsem četl, že u Goldcar jsou zmetci, dal jsem si plné pojištění. Celkem to vyšlo na krásnou 6ku s tím že to půjčím s plnou nádrží a s plnou vrátím. Vše bylo zaplaceno předem.

No a při příletu mi paní na přepážce začala nabízet plno věcí.Problém je, že jsem ji vůbec nerozuměl, ale vůbec. Ukázala na papírku škrtlou nějkaou částku za plné pojiště a vedle toho napsala nižší, pak říkala že depozit je 1700€ (měl jsem na kreditce přichystáno) ale když si zaplatím pojištění u nich (nebo co), tak ten depozit dávat nebudu muset a ani auto nebudou při vrácení kontrolovat atd.

No a pak mi na terminálu vyťukala 100€, to jsem zaplatil (říkal jsem si, nějaká spoluúčast nebo tak) a potom dalších 300€ - vůbec nevím za co a vůbec jsem ji nerozuměl. Ale neměl jsem čas, tak jsem to zaplatil a šel.

No a teď vlastně nevím. Už jsem se s těmi 400€ rozloučil a s tím autem jezdíme jak hovada, od moře se nemyjeme a auto je celé od písku a tak :-D Ale třeba vůbec nvm, jestli to nakonec mám vrátit s benzínem, nebo prázdné, jestli by mi některou z těch částek měli vrátit nebo co :-)

Tušíte co se vlastně stalo?

Zdravím, a neskutečně se směji. Situaci vidím následovně. Vzal sis plné pojištění od rentalcars. Tudíž bys goldcaru zaplatil deposit 1700e a když by se něco stalo, strhli by ti to z depositu a ty bys to následně předal rentalcaru který by ti to zaplatil. Jenže paní na pobočce tě donutila si vzít plné pojištění i od goldcaru. To znamená, že si nevzali deposit a když se něco stane, tak to bude krýt jejich pojistka. Auto budeš zřejmě muset vrátit s plnou nádrží, protože to že sis vzal pojistku je něco jako havarijní pojištění u nás. Nemá to s benzínem nic společného a s čistotou auta to samé.

Přidávám se a směji se také:-) Goldcar...

A není něco z toho taky jen deposit? Nižší, protože máš od nich pojištění?

David Eiselt napsal(a):

A není něco z toho taky jen deposit? Nižší, protože máš od nich pojištění?

Možné to je, proč by jinak rozdělovala na nejdříve 100e a pak znovu dávala 300e, ale nadruhou stranu píše, že když to zaplatí, tak nebude muset dávat deposit.

Tak určitě si dostal nějaký doklad, tak ho zkus nafotit. Každopádně s tebou klasicky vydrbali a nechal ses nejspíš pořádně oškubat.

"Tušíte co se vlastně stalo?"

Stalo se nejspíš to, že jsi naletěl notoricky známým darebákům. Nic víc, nic míň.

Ale komu není rady, tomu není pomoci.

Od Goldcaru mám nezaúčtovanou transakci pouze na 2 764,93 Kč (asi těch 100 éček) a tipuji že to je záloha na Benzín, co? Každopádně zkusím nafotit tu smlouvu a hodit ji tady.

Přihlášení a registrace