Ahojte, prosim Vas nevedeli by si mi odporucit nejaky vyhladavac kde by som vedel najst lacne plavby po karibiku. Dakujem. .

Plavba po karibiku

Založil(a) ve fóru Vodní doprava

Pak je jeste jedna skupina :) Lidi co jsou introverti, organizovana zabava je  tedy tak moc nebere, takze z organizovanych aktivit maj spis hruzu, ale predstava ze si (skoro) kazdy dne muzu projit jine mesto neni zas tak hrozna... :) A to jsem presne ja :) 

Na jednu stranu me lod laka, na druhou stranu me odrazuje zazitek z letosniho roku ze svateho martina - kde bylo třeba v Philipsburgu (a třeba na Maho Beach) krasne poznat, jeslti zrovna je ten den nejaka vyletni lod, nebo není.

Ve dny, kdy lod nebyla, tak klidek, vylidneny philipsburg, vylidnena maho beach (bar prazdny, na plazi deset lidí), ceny normalni, wc zadáčo, bar prádzný.

Ve dny kdy byla lod, tak maho beach pretekajici lidmi, ceny v sunset baru dvojnasobné a totálně hlavana hlave, záchody zpoplatněné.

Jo, ve velkych mestech se to ztratí, ale na tehle malých ostrovech ... to musi byt peklo i pro ucastniky...

2 Citovat

Lorde, jestli tě to láká, zavři oči a kup si něco mimo sezonu (určitě ne letní prázdniny, na lodích bývá kuřecí polévka a né všechny jsou vychované) na týden. Co tě nezabije, to tě posílí a slibuju - zuby ti na lodi určitě trhat nebudou! :-)

Vyber si trasu co bys chtěl vidět - fjordy, sever, západní středomoří, východní středomoří, Emiráty. A taky výběr lodi je důležitý. Větší/menší, novější/starší.

Eventuálně, v nejhorším, pokud jsi "za vodou" - v každém druhém městě můžeš vzít z trezoru pas, sbalit čumajdan, dojet na letiště a šupky dupky dom, do bezpečí :-)

Držím pěsti 

 

...ps, teď si vzpomínám, z obou stran jsem to zažila na Ilha Grande  (to jsem ještě nevěděla wocogo....) a není to tak hrozný,....resp. je to OK :-)

 


dsc-0599.jpg

0 Citovat

Ještě jsou nepříznivci, kteří nemají žádnou zkušenost, protože ani nechtějí. Když jsem si četl příspěvek od Hekita, jen mě to utvrdilo, že bych nejel ani zadarmo (ale chápu, že spoustě lidí to vyhovuje). Na druhou stranu rád vzpomínám na dlouhé plavby trajekty v úseku Prince Rupert - Vancouver Island, na Molukách (hlavně Ambon - Ternate) a jeden z nejlepších zážitků v Patagonii 3denní cestu trajektem Puerto Natales - Puerto Montt, kde se dalo (bez příplatku) trávit čas i na lodním můstku a povídat si s důstojníky a kapitánem. A můj nejlepší zážitek na moři byla plavba na 12metrové plachetnici podél norského pobřeží (Bergen - Bodø) a pak Tromsø - Špicberky, ale to je už něco jiného a má to i své nevýhody.

1 Citovat

My loď ještě také neabsolovali a přijde mi to jako skvělé řešení, pokud chcete cestovat, ale máte malé děti, které to zase až tak nebaví. Věřím, že na lodi budou mít vice zábavy, než ze sezení v autě během popojizdeni po Floridě a zaroven to bude i vic vbklidu pro nás. Ono cestovani s detmi je vyznamne narocnejsi, protoze clovek musi resit, kde a co budou jist, kde se budou bavit a mit nejake aktivity vhodne pro ne, kde a v kolik pujdou spat atd. Takze aby z toho nebyl horor, musi to clovek uzpusobit detem a to uz vime, ze je tohle objevovani je nebavi a pak to nebavi ani nas, kdyz jsou protivný. Navíc cena vychází líp na lodi, než hotel v Miami a ještě k tomu bez jídla.VVěřím, že ta loď je dobrý kompromis, kde uvidíme víc míst na jednou, ale zároveň to bude zábavné i pro děti (2 a 4roky).

Loď určitě chceme jednou zkusit a jelikož mám letenky do Miami, tak vybírám to, co v daný termín je k dispozici, ale aby to nestalo 5000€. Nároční moc nejsme a tak ani nečekám, že budeme mit nejlepší jídlo ala Gordon Ramsey. Na Allen také nejsme zvyklí, protože cestujeme bez CK a většinou jíme, kde se nám co zalíbí a nestojí to moc. Coz je snidane a vecere a obed vynechavame. Takže v tomhle ohledu to pro nás bude také změna, když budeme i jídlo o které se nemusíme starat. A nejvíc nám vyhovuje bufetové podání, kde si clovek nanda co chce.

0 Citovat

Jj, moře je fajn, když se podaří. Je dobře, že to máme pěkně rozdělené a snad nám země, voda, vzduch ještě dlouho vydrží abychom mohli cestovat.... joo a klábosení s posádkou třeba na katamaránu, pokud se zrovna čerti nežení, taky bezva.

Duha nad Sv. Vincentem, před požárem - to se nezapomíná.


dsc-1342.jpg

0 Citovat

...tak to Mirku nebudete moci vypáčit děti z dětského klubíku :-))...představíte si pár hodin bez starostí o děti? :-) Jenže pak před nimi řeknete "jdeme zase na loď"?...a už budete 15 let šetřit jak urvaní :-))

0 Citovat

Miroslav Šimeček napsal(a):

My loď ještě také neabsolovali a přijde mi to jako skvělé řešení, pokud chcete cestovat, ale máte malé děti, které to zase až tak nebaví. Věřím, že na lodi budou mít vice zábavy, než ze sezení v autě během popojizdeni po Floridě a zaroven to bude i vic vbklidu pro nás. Ono cestovani s detmi je vyznamne narocnejsi, protoze clovek musi resit, kde a co budou jist, kde se budou bavit a mit nejake aktivity vhodne pro ne, kde a v kolik pujdou spat atd. Takze aby z toho nebyl horor, musi to clovek uzpusobit detem a to uz vime, ze je tohle objevovani je nebavi a pak to nebavi ani nas, kdyz jsou protivný. Navíc cena vychází líp na lodi, než hotel v Miami a ještě k tomu bez jídla.VVěřím, že ta loď je dobrý kompromis, kde uvidíme víc míst na jednou, ale zároveň to bude zábavné i pro děti (2 a 4roky).

Loď určitě chceme jednou zkusit a jelikož mám letenky do Miami, tak vybírám to, co v daný termín je k dispozici, ale aby to nestalo 5000€. Nároční moc nejsme a tak ani nečekám, že budeme mit nejlepší jídlo ala Gordon Ramsey. Na Allen také nejsme zvyklí, protože cestujeme bez CK a většinou jíme, kde se nám co zalíbí a nestojí to moc. Coz je snidane a vecere a obed vynechavame. Takže v tomhle ohledu to pro nás bude také změna, když budeme i jídlo o které se nemusíme starat. A nejvíc nám vyhovuje bufetové podání, kde si clovek nanda co chce.

Mno, já s dětmi zkusil ledacos a po mnoha letech chtějí ponejvíce buď roadtrip nebo ala baťůžkář na pankáče někam kamkoliv, hlavně ne do školy a nebo pod stan. Válecí dovolenou u moře zažili taky nejednou a odmítají to. Když byli hodně malí, tak do krosny nahoru a šlapat. 

Já už nejsem ani na jedno, takže to vyhraje nějaký úlet ala Zemplínská Šírava. :-) 

Ale s výsledkem jsem celkem spokojený, protože taky z nich mohli bejt plážový povaleči, což mi pro děti a týnejdžry rozhodně nepřijde optimální. 

 

0