Ahoj, prosím o radu, co a jak dělat a jak postupovat. Včera večer jsme přistáli v Římě s Alitalií a v emailu jsem našel zprávu, že náš zpáteční let byl posunut od 42 hodin (z úterý 21.května v 15 hod na čtvrtek 9 hod).Můžete mi někdo poradit, co a jak? Máme si koupit jiné letenky a pak kompenzovat nebo musí Alitalia zařídit let na ten samý den? Musím být v úterý zpátky v Praze. Díky Honza .

Posunutý let o více než 42 hodin

Založil ve fóru Letecké společnosti

16 reakcí

Ahoj, prosím o radu, co a jak dělat a jak postupovat. 

Včera večer jsme přistáli v Římě s Alitalií a v emailu jsem našel zprávu, že náš zpáteční let byl posunut od 42 hodin (z úterý 21.května v 15 hod na čtvrtek 9 hod).

Můžete mi někdo poradit, co a jak? Máme si koupit jiné letenky a pak kompenzovat nebo musí Alitalia zařídit let na ten samý den? 

Musím být v úterý zpátky v Praze. 

Díky Honza


0

Ak musíš byť v utorok v Prahe, kúp si letenku do Prahy alebo lístok na autobus (flixbus okolo 54€), príp. lístok na vlak do Viedne (od 50€ www.oebb.at) a potom sa dohaduj s Alitaliou na kompenzácii za posunutý let. Možno Vás Alitalia prebookuje na iný, napr aj skorší let.

0 Citovat

Honza napsal(a):

Tak Alitalia ma pristi utery stavku.

Meni to neco? 

na stavky se klasicka EU kompenzace neuplatnuje

0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

na stavky se klasicka EU kompenzace neuplatnuje

Ale to platí v případě stávky letištního personálu například, ne? Na stávku v rámci aerolinky se to vztahuje. 

0 Citovat

Je to tak.

0 Citovat

Tak si zkus domluvit nejaky rerouting, Alitalia patri do Skyteamu, tak by ti mohli neco najit

0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

Tak si zkus domluvit nejaky rerouting, Alitalia patri do Skyteamu, tak by ti mohli neco najit

Tu samou trasu létají i ČSA.

0 Citovat

Oveř si, že je to opravdu stávka aerolinky (případně jiná chyba aerolinky). Pokud ano, tak máš nárok nejen na kompenzaci, ale i na úhradu nákladů (hotel, jídlo, atd.). Jestli nutně nespěcháš domů, tak si udělej příjemnou dovolenou zdarma. Jen si od všeho schovej účtenky. 

0 Citovat

Na úhradu hotelu, jidla máš nárok I v případě stávky, počasí... 

0 Citovat

Pri odlete o viac nez 1 hodinu skor by mal stale byt narok na kompenzaciu.

0 Citovat

Pokud se jedná o stávku zaměstnanců aerolinky, tak naopak nárok na kompenzaci je.

0 Citovat

Honza napsal(a):

Tak nám Alitalia nabídla rerouting letem v úterý v 9:50 do Bologna a pak s ČSA do Prahy. 


Předpokládám, že kompenzace se v tuhle chvíli již ani nedá uplatnit (pokud se tedy jedná o stávku aerolinek - to ještě ověřuju).


Lehce nám to narušuje plán, musíme domů o půl den dřív..

I tak pak zkuste uplatnit kompenzaci, za zkousku nic nedate :)

0 Citovat

Musi te presmerovat pri nejblizsi prilezitosti. Najdi si sam jiny volny let co nejblize puvodnimu a chtej ten. Nasledne uplatni narok na kompenzaci

0 Citovat

Nevim proc tu resite variantu kompenzace, kdyz je verejne zname, ze alitalia je v takove financni neschopnosti, ze se z nich ani kompenzace neda realne vymlatit.

Urcite ber rerouting a fič domu.

0 Citovat

Osobní zkušenost?

0 Citovat

Alitalia mi zaplatila 20eur jako kompenzaci za to, ze se rezervace zavazadla nepropsala do systemu a doplacelo se na letisti (onech 20eur). Chyba to byla i moje, jelikoz jsem nezkontroloval ze prislo potvrzeni na zavazadlo.. takze bych to nezatracoval. 

0 Citovat

No kompenzace se z Alitalie dá reálně vymlátit, pokud je na ní nárok. Trvalo mi to sice 9 měsíců, ale nakonec poslali :) Ale jak koukám, nejedná se o stávku zaměstnanců letecké společnosti (původně jsem myslel, že ano), takže na kompenzaci opravdu nárok není. 

0
16 reakcí