Air Berlin je klasicka ci nizkonakladova spolocnost?  .

Air Berlin

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Pokud si nekoupíte jinou letenku, tak opravdu nejspíš neodletíte, protože AB plánuje ukončení dálkových letů někdy k 15.10.

Nicméně letenky PRG-LAX stojí na odlety ke konci října kolem 13,500 takže z hlediska ceny žádné drama.

Pokud máte cestovní pojištění například ke kreditní kartě, tak se podívejte jestli pojistné krytí nezahrnuje i krach aerolinky.

0 Citovat

Z AB se to nevydoluje, ale chargeback na kreditce by mohl být úspěšný.

0 Citovat

Je ale celkom smutné, že sme zo strany EÚ niekedy aj pomerne nezmyselne chránení proti pár-hodinovým meškaniam, ale ak si aerolinka zbalí švestky a bez náhrady a kompenzácie zruší stovky tisíc rezervácií, tak zákazníci nedostanú absolútne nič. A najlepšie je, že stále je jej povolené prijímať nové rezervácie a zarábať na short-haul letoch... tu je niečo fakt trochu zvrátené.

0 Citovat

Nuny napsal(a):

Z AB se to nevydoluje, ale chargeback na kreditce by mohl být úspěšný.

A aby som to upresnil, nie len na kreditke ale aj na debetke. Keď skrachlo SkyEurope, vyjadrovali sa k tomu priamo aj slovenské banky a potvrdili, že skutočne na to klienti majú nárok a kartové spoločnosti zaplatené sumy vracali. Tam to ale bolo o reálnom krachu, AirBerlin stále funguje, len je v insolvencii, takže sa treba informovať vo svojej banke ako to vyzerá, najlepšie čo najskôr.

0 Citovat

Andreo, rada bych si byvala vsechny prispevky precetla, ale na Googlu jsem tu komunikaci nenasla. Zrejme je jen pro okruh registrovanych lidi. Na Googlu: https://www.cestujlevne.com/disk...-airberlin to konci prispevkem c. 52.

Je to skoda :( Je hodne lidi kteri jsou postizeni insolvenci AB a vsechny nase prispevky by meli videt!

0 Citovat

Zdravím cestovatelé. Obrátila se na mě kamarádka z Bratislavy, která se 5.12.2017 vrací domů. Letenku zakoupila s Air Berlin 16.6.2017. Prosím, jak ji mohu pomoci se vratit zpátky domů, když Air Berlin padnul? Její segment: RSW - DUS - VIE.

0 Citovat

Předpokládám, že lety již jsou zrušené a nebudou provozované. Asi neexistuje jiné řešení, než si koupit novou letenku zpět.

Pokud kamarádka původní letenku kupovala kartou, je možné se pokusit získat zpět poměrnou část ceny letenky reklamací karetní transakce u banky, která kartu vydala s tím že obchodník nedodal (celý) produkt, pouze jeden směr. V jiném případě je možné nárok na refundaci poměrné části letenky přihlásit do insolvenčního řízení, ale tam asi šance na vrácení rozumné částky není.

0 Citovat

kupou novej jednosmernej letenky

0 Citovat

V rezervačním systému AB vidím letenky takto - není žádné info o zrušení letu.


rsw-dus-vie.jpg

0 Citovat

Co vidíš v rezervačním systému je irelevantní, když AB už nelítá.

0 Citovat

Jestli chceš mít jistotu, tak vydrž do víkendu/konce měsíce, kdy AB definitivně zavřou krám a pak snad i ostatním konečně dojde, že v prosinci žádné lety, natož dálkové, Air Berlin provozovat nebude.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Jestli chceš mít jistotu, tak vydrž do víkendu/konce měsíce, kdy AB definitivně zavřou krám a pak snad i ostatním konečně dojde, že v prosinci žádné lety, natož dálkové, Air Berlin provozovat nebude.

Miluji rady nad zlato :-) Holt postupuji následovně. Napsal jsem agentovi na FB, zda dokáže realizovat rebooking a volal jsem také do Lufthansa - zde mi doporučili abych počkal kam se to vše posune, protože je pravdou že LH bude část cestujících přebírat.

Pevné nervy i dalším co to řeší.

0 Citovat

Luftwaffe, Swiss a Austrian nabízejí pomocnou ruku a slibují uhradit polovinu zpáteční letenky v období mezi 28.10. a 15.11. na zakoupené AB lety do 15. srpna. Jak šlechetné....

http://www.lufthansa.com/de/de/F...ormationen

0 Citovat

týka sa len vnútro-európskych letov!

0 Citovat

Ahoj.

Chtěl jsem se zeptat na specifickou situaci po krachu:

Letenka PRG-DUS-AUH-BKK/BKK-AUH-BER-PRG

První půlka proletěná na začátku září, cesta zpět by měla být před Vánoci.

Je jasné, že useky mezi AUH a BKK operuje Etihad. Jde mi jenom o to, jestli neni aspon platná ta část BKK-AUH pro let zpátky, když to neoperuje Air Berlin, ale Etihad. Agentura mi napsala sama od sebe, ze cela cesta zpet je cancel, ale trochu je podezrivam ze si to chteji ulehcit. Teda nutno dodat, ze to bylo cele koupeno pod kodem AB ( let BKK - AUH zpet je pod cislem (AB) ‐ 4027 coz ve me trochu budi neklid.

Dik

Prinejhorsim zkusim reklamaci transakci kartou u banky

0 Citovat

Můžeš provést ještě kontrolu rezervace https://www.cestujlevne.com/blog...ce-letenek , pokud nic, tak agentura má pravdu, což z největší pravděpodobností má.

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Můžeš provést ještě kontrolu rezervace https://www.cestujlevne.com/blog...ce-letenek , pokud nic, tak agentura má pravdu, což z největší pravděpodobností má.

technická poznámka, nefunguje link na blog, v linku je chybne oznacena i carka na konci jako soucast adresy ;-)

0 Citovat

Agentura si to pravděpodobně neulehčuje. Jak píšeš, smlouvu o přepravě máš s Air Berlin, který od tebe vybral peníze a zkrachoval. Etihad zajišťuje úsek BKK-AUH, ale jen pouze pokud za něj dostane zaplaceno od Air Berlin (to se normálně děje až po proletění), což se už nestane. Je tedy jedno, kdo to operuje...

0 Citovat

https://ekonomika.sme.sk/c/20718...ml?ref=trz

0