Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

Já takhle nakupoval, když dával Wizz všechny lety za 9,9 EUR a protože jsem měl nakoupeno už několik destinací a nevěděl jsem, jestli přátelé vyjdou s dovolenou, tak jsem to vzal s platbou na účet, že když nám volno neschválí, tak prostě peníze nepřevedeme.

0 Citovat

Budapešť - Astana na květen zrušený (linka nejspíše proškrtnuta do konce října), pro změnu žádná varianta.

Chci se zeptat, je nějaká možnost jak docílit změny (třeba na Baku) nebo je jedinou možností vrácení peněz?

0 Citovat

Ještě bych vyčkal. Appka ty termíny najde, ale je v nich no flight available. To znamená, že buďto je linka zrušená (za pár hodin nebo dnů zmizí i to zvýraznění dnů) nebo se objeví nové časy/data.

1 Citovat

Heh dnes som si vsimol, ze Wizzair zacal ponukat Malé z Viedne s negarantovaným prestupom v Abu Dhabi :D 

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

Ještě bych vyčkal. Appka ty termíny najde, ale je v nich no flight available. To znamená, že buďto je linka zrušená (za pár hodin nebo dnů zmizí i to zvýraznění dnů) nebo se objeví nové časy/data.

Už to bohužel není vidět ani v appce. Je možné kontaktovat wizz na infolince a požádat o změnu třeba na to Baku nebo takové změny nedělají a jedinou možností bude refund?

0 Citovat

Kontaktovat a požádat je možné vždy. Otázka je, jestli vyhoví. Kdo nehraje, nevyhraje. Dřív tam byla nabídka na změnu na celý Kavkaz.

0 Citovat

Neviete niekto ako je to teraz s vratenim penazi od wizzair?

Kedysi boli 3 moznosti:

zmena terminu -14+30 dni

kredit 120 eur

vratenie penazi na ucet

 

teraz mi to dava len prve dve moznosti, ale potrebujem vratenie hotovosti, ale tlaci ma to do moznosti 120 percent kreditu a ze potom sa to da prekonvertovat na hotovost ale len 100 percent, pokial to nebolo hradene predtym z kreditu co v mojom pripade bolo...

Mate s tym niekto realnu skusenost?

Vdaka za odpovede

0 Citovat

Ono někdy šlo z kreditů dostat peníze? Podle mého pokud člověk platí kredity, tak vždy dostal zpět kredity, které nelze přeměnit na peníze.

0 Citovat

Danny.709 napsal(a):

Já takhle nakupoval, když dával Wizz všechny lety za 9,9 EUR a protože jsem měl nakoupeno už několik destinací a nevěděl jsem, jestli přátelé vyjdou s dovolenou, tak jsem to vzal s platbou na účet, že když nám volno neschválí, tak prostě peníze nepřevedeme.

To smysl dává, ale jinak obecně jedině kartou. Mj. i proto, že když se letecká společnost (autopůjčovna, ... kdokoliv) v případě zrušení letu (půjčení auta, ...) vyhýbá vrácení peněz, které by vrátit měla, tak reklamovat karetní transakci jde a pravděpodobnost vymožení peněz je velká. Ale při platbě převodem jsou peníze v nenávratnu.

1 Citovat

Patrik Č napsal(a):

Ono někdy šlo z kreditů dostat peníze? Podle mého pokud člověk platí kredity, tak vždy dostal zpět kredity, které nelze přeměnit na peníze.

Kupoval som to oddelene 2 lety, jeden za kredity a druhy za hotovost. U oboch mi to dava len moznosti posunu alebo 120 percent kreditu

 


01.png

0 Citovat

Ked zvolim moznost request refund tak ma to tlaci do 120 percent kreditu a potom ze sa to da menit za peniaze so stratou tych 20 percent, co mi prijde ako nelogicke/nemozne, vobec tam nie je moznost vratenia penazi v hotovosti na ucet


02.png

0 Citovat

Jakmile byl let jednou zaplacen z kreditu, nelze refundovat. Můžeš dostat jen kredit. Pokud byl placen penězi, musí se nejdřív převést na kredit a pak je tam někde možnost (nepamatuji si přesně kde) nechat převést vrácený kredit na peníze.

1 Citovat

Přesně tak, napřed se musí převést na kredity a pak zažádat o vrácení peněz, sám jsem to před týdnem tak řešil.

0 Citovat

ok, vdaka vsetkym za rady

0 Citovat

Tak dnes 6.2. vratenie penazi od Wizzair za zruseny let, poziadane 20.1. cize za 18 dni super, dokonca vratili o 2 eura viacej, asi kurzovy rozdiel, uz len minut ten ich kredit do roka...

 

0 Citovat

Ráda bych, ale hlásí mi to, že dotazník neexistuje.

0 Citovat

2. otázka - vynechaná skupina od 45 do 50 rokov

 

0 Citovat

děkuji, opraveno

0