Zdravím, Wizzair mi zrušil jarní let z Vídně do Maroka (myslím, že už tam nebudou létat). Na webu se píše, že dva týdny před plánovaným letem můžu změnit rezervaci na jiný let. Můžu opravdu počítat s tím, že to půjde přebookovat na jakýkoliv jiný dostupný let a zdarma? Případně můžu zvolit jiné počáteční letiště (např. Prahu místo Vídně)? Díky za relevantní odpovědi :-)  .

Wizzair - zrušení a přebookování letu

Založil ve fóru Letecké společnosti

Taky se Wizz cinil u me opet 😀 a z vyletu bez nutnosti cerpani dovolene, je tu jeden den cerpani a odlet v 6:40 misto prijemneho odpoledne 😀

0 Citovat

[citace="Petr _75"]

Pokud je to v jedné rezervaci, tak při otevření stránek/appky bude po otevření rezervace možnost refund. Pokud jsou kupovány samostatně, tak nezměněný let zrušit/změnit bezplatně nejde. 

Letenky jsou pod jednou rezervací, v emailu píšou něco o administrativním poplatku, ten mi nevrátí? Je to 3x 600, s wizzair.com jsem ještě neletela,  tak se omlouvám za ty dotazy. Ryanair.com, easyjet.com to mají jasně a srozumitelně napsané, tady tak trochu tapu. Díky 

0 Citovat

Ahoj, potřeboval bych poradit s jednou věcí, kterou teď s Wizzairem řeším. Měli jsme koupené letenky na konec ledna z Vídně do Abú Dhabí. Nějakou dobu potom mi přišel e-mail o změně, vypadalo to, že se posunuly jenom o pár minut časy odletu a příletu, tak jsem to odsouhlasil. Nojo, jenomže jsem si nevšiml, že nám změnili destinaci na Dubaj. Říkal jsem si, že to bude tím, že asi místo AUH budou nakonec lítat na DXB, jenomže chyba lávky, v ty naše konkrétní dny lítá jak W62981 (VIE-AUH), tak W62993 (VIE-DXB) v dost podobné časy.

 

Nenapadá někoho vůbec důvod, proč nám to takto přehodili? Ten náš původní let normálně prodávají dál. Myslíte, že je vůbec nějaká šance, aby nám to přehodili zpět, nebo z toho aspoň udělali multi city? Vím, že je to moje blbost, že jsem si nevšiml, že změnili letiště, ale absolutně nerozumím tomu, proč nám s tím šachovali. On-line chat Wizzairu je samozřejmě úplně na ***, po hodině jsem to vzdal.

0 Citovat

Pokud se nepletu, tak úterý, čtvrtek, sobota a neděle je Abu Dhabi a zbytek se lítá Dubaj.

0 Citovat

Zkus jim zavolat, ale moc šancí tomu nedávám. 

0 Citovat

Zdravím, určitě jste to už někdo v minulosti řešil, jen to nemohu dohledat. Wizz mi změnil let na Kypr a místo Praha-Larnaca mám najednou Larnaca-Praha. Samozřejmě na webu to najednou vypadá jako Larnaca-Praha a nejde to přehodit. Řešili jste to nějak? Změnili vám to třeba přes chat?

0 Citovat

Když jsem to řešil naposled, chat ještě neexistoval. Po telefonu na české číslo to uměli opravit.

2 Citovat

Mně tak přehodili Vienna - Chisinau. Vyřešil jsem to přes chat během pár minut. 

1 Citovat

Tohle jsem řešil několikrát, ta bota v systému je tam už roky a Wizz to nezajímá.

1 Citovat

Pokud vám aerolinie Wizz Air zruší let více jak 14 dní před odletem, máte nárok na bezplatnou změnu termínu nebo vrácení původní částky za letenky.

0 Citovat

Dobrý večer, mám potíže s rezervací. Na mém letu došlo k posunu asi 25 Minut a tím nemám nárok na změnu zdarma. Nyní jsem zkusil změnit den odletu na stejné lince. Jenže za tuto změnu je účtován poplatek 40€ za osobu a jeden let. Tedy pro dva na zpáteční cestě 160 €. Existuje prosím varianta, abych měl nárok na změnu zdarma? Jaké jsou vaše zkušenosti?

 

Levnější varianta kterou znám, tak je koupit letenky nové a tyto nechat propadnout.

0 Citovat

Odpovedel jste si sam :) Nemate narok na zmenu zdarma. Takze nemate narok na zmenu zdarma.

8 Citovat

Sultan Mahagon bin Bordo napsal(a):

Dobrý večer, mám potíže s rezervací. Na mém letu došlo k posunu asi 25 Minut a tím nemám nárok na změnu zdarma. Nyní jsem zkusil změnit den odletu na stejné lince. Jenže za tuto změnu je účtován poplatek 40€ za osobu a jeden let. Tedy pro dva na zpáteční cestě 160 €. Existuje prosím varianta, abych měl nárok na změnu zdarma? Jaké jsou vaše zkušenosti?

 

Levnější varianta kterou znám, tak je koupit letenky nové a tyto nechat propadnout.

 

Moc nechápu, proč zde toto stále otevíráš - několik z nás ti již opakovaně vysvětlovalo podmínky (nejen) Wizz Air... Riskuješ s negarantovanými přestupy a toto je daň za tuto hru. ;-)

4 Citovat

Zajímalo by mě, jak je to doopravdy. Nedávno jsem pročítal podmínky Wizzu a o žádném časovém limitu, který dává právo posunutou letenku změnit nebo zrušit zdarma, jsem se tam nedočetl.

0 Citovat

Moc nechápu, proč zde toto stále otevíráš - několik z nás ti již opakovaně vysvětlovalo podmínky (nejen) Wizz Air... Riskuješ s negarantovanými přestupy a toto je daň za tuto hru. ;-)

[/citace]

 

Děkuji. Také se zde píše pořád něco o tom, že evropská komise přijala nová rozhodnutí co se týkají civilního letectví. Omlouvám se a již to psát nebudu

0 Citovat

Prosimtě tak se obrať na evropskou komisi, ať ti zařídí, aby sis mohl u wizzairu zadarmo měnit letenky za jiný.

3