Ahoj, má někdo zkušenost s vrácením peněz od téhle společnosti? Letenku jsem koupil v době kdy se korona naplno rozbíhala, tedy přesně před rokem jako nouzovku, kdy jsem se potřeboval dostat narychlo domů z Asie, let mi samozřejmě zrušili . Jediné co jsem od nich dostal byl voucher jemuž co nevidět skončí platnost, jinak komunikace nula nula prd...Díky moc za radu, Adam  .

Refundace Gotogate / Gulf air

Založil ve fóru Letecké společnosti

14 reakcí

Ahoj, má někdo zkušenost s vrácením peněz od téhle společnosti? Letenku jsem koupil v době kdy se korona naplno rozbíhala, tedy přesně před rokem jako nouzovku, kdy jsem se potřeboval dostat narychlo domů z Asie, let mi samozřejmě zrušili . Jediné co jsem od nich dostal byl voucher jemuž co nevidět skončí platnost, jinak komunikace nula nula prd...Díky moc za radu, Adam

0

Chargeback ASI neprojde. Akceptoval jsi voucher ci mas nejakou komunikaci potvrzujici odmitnuti voucheru? Pro priste - tech par stovek usetrenych pres OTA za to nestoji. Resilo se zde opakovane, je tu i vlakno ci clanek venujici se teto problematice. Jmenuje se nejak jako "proc nechci usetrit 200kc na letence"

https://uk.trustpilot.com/review...gate.co.uk

 

Edit: zkousels kontaktovat naprimo Gulf Air? Vyfackovali te? Za zkousku nic nedas. Nekdy se s tebou bavi i kdyz jsi kupoval pres OTA

0 Citovat

Noo v té době jsem to samozřejmě nevěděl a moc možností na výběr nebylo. Voucher jsem defacto akceptoval protože žádnou jinou možnost ani nenabídli, podali to stylem...vemte si voucher nebo nic. Napadá mě asi jedině ten chargeback ale platil jsem přes Revolut což nevím jestli nebude problém?

0 Citovat

Nebude

0 Citovat

Gulf Air jsem psal hned ze startu a ti mě odkázali že ať si to pořeším přes zprostředkovatele,nicméně dneska jsem jim napsal znovu. Mimoto jsem taky ve spamu vyhrabal zprávu od gotogate že refund is not possible a pokud chci voucher prodloužit tak at si zavolám,fakt super :D

0 Citovat

Pocitej ovšem,že Revolut se při vyřizování chargeback nijak nepřetrhne.

0 Citovat

Já mám s Revolutem opačnou zkušenost. Pravidelně posílali updaty a peníze poslali. 

0 Citovat

Bohuzel revolut dela chargeback jen u transakci do 90 dnu 🙄

0 Citovat

90 dní se počítá až od data, kdy měla být využita služba. Ne od nákupního data. Voucher podle mě chargebackovat nejde vůbec. 

0 Citovat

Přesně jak píše Ridder

0 Citovat

To že G2G automaticky poslali voucher je nesproštuje povinností dle 261/2004, pokud se na tom se zákazníkem nedohodne a ten to dobrovolně nepřijme. Explicitně to pak potvrzuje evropská komise směrnicí vydanou loni: společnost místo zákonného plnění může nabídnout voucher, ale zákazník to nemusí akceptovat, má právo trvat na refundu v penězích.

Takže bych G2G voucher odmítnul a trval na vrácení plné ceny letenky zpět na kartu, lhůta 7 dní, a pak chargeback u Revolut.

Limit dle mastercard není 90, ale 120 dnů, nicméně se počítá od data kdy měla být poskytnuta služba, do lhůty se někdy ale počítá i čas, kdy se to zákazník snažil řešit s prodejcem (tady si nejsem 100% jistý, zda to má oporu v legislativě, ale už jsem se s tím setkal, chargeback uspěšně vykonaný po 120 dnech, protože řešení s prodejcem se táhlo, 100% to lze, záleží, zda se podaří ukecat banku (Revolut), aby chargeback přes katerní asociaci otevřela. Pokud to udělají, šance na úspěch je vysoká.
G2G se při žádostech o chargeback nebrání, pokud to nezvorá banka, zákazník to skoro vždy vyhraje.

Pokud neprojde tohle, tak pak pohrozit G2G předžalobní výzvou. A reálu to klidně udělat, podat elektronický platební rozkaz, neměli by čím to rozporovat.

 

0 Citovat

Elektronicky platební rozkaz nelze vydat, pokud ma byt dorucen do ciziny. Pouzit by šlo Evropsky platební rozkaz.

Jinak proti jakémukoliv platebnímu rozkazu stačí podat blanketni odpor, takže není třeba jej ze strany žalovaného jej jakkoliv oduvodnovat.

0 Citovat

Letenku jsem platil nekdy 25.3 a let mel probehnout o par dni pozdeji takze uz je to skoro rok,v revolutu mi sledili jen ze lze chargebackovat platby stare max 90 dni..blby je ze se tam neda dovolat nic jen chat s robotkou nebo nejakym indickym rashidem ktery mi moc nepomuze..dalsi vec je ze gotogate to podali chytre tim stylem ze jsem vlastne voucher defacto prijal typem zvolte nasledujici: a) voucher b) uz jsem obrdzel pomoc ...uz nevim jak na ty darebaky vyzrat 😃

0 Citovat

Ja jsem resil v ramci Covidu refundy / chargebacky za hodne pres 150k czk u nekolika spolecnosti, tak zkusim par postrehu:

- pokud si prijmul voucher, penize pres chargeback nevyclaimujes, protoze voucher je ekvivalent sluzby, se kterym si dobrovolne souhlasil (stejne tak podle platnych mezinarodnich bankovnich pravidel pro chargeback potrebujes dolozenou elektronickou komunikaci s obchodnikem ne starsi nez 2 mesice - info od CSOB)

- obecne se podle stejnych pravidel (dle CSOB) daji chargebackovat platby, ktere byly provedene max 13 mesicu zpetne, bez ohledu na datum dodani sluzby

- pokud pri bookovani transakce (rozdelila se na poplatek za zprostredkovani pro G2G a Gulf) rovnou doslo k odeslani platby do Gulf Air, tak se obavam, ze ti je EU smernice k nicemu, protoze Gulf Air nema bazi v EU - ty penize nema na ucte fyzicky G2G (krome provize) ale Gulf

- ja bohuzel vidim jako dve jedine mozne reseni nejdriv zkusit primo GulfAir s zadosti o refund voucheru, pokud se nebude nic dit, mel bys mit moznost vyuzit voucher pres G2G pro zabookovani jineho letu s GulfAirem (typicky plati na lety s odletem z libovolneho mista do 24 mesicu od vystaveni) - tzn. takze bych zkusil booknout neco co ti vyhovuje na pristi rok, protoze do te doby se tezko bude litat jejich routama

- co jsem mel nakoupene primo pres airolinku (BA.com) jsem dostal na ucet za 3 pracovni dny od zruseni

- pres G2G jsem dostal penize automaticky zpatky cca po 4 mesicich (letenky businessem na Havaj)

- z Priceline jsem nakonec (po roce od nakupu a 8 mesicu od data letu) dostal 1300usd travel credit na letenku s BA, byval bych z nich vyrazil i penize, ale kazdy hovor s Indama trval 1.5h (nekecam) a u BA to urcite proletim jak nic

Z toho plyne ponauceni - nakupujte pres stranky airolinek, pokud nechecete cekat veky.

Kolik ti visi ?

1 Citovat

Cca 12 tkc...kdyby to bylo třeba u qatar airways tak to neřeším protože u nich vím že to využiju kdežto gulf air má nabídku jaksi omezenější :/

0
14 reakcí