5.12. začne lowcostová společnost flydubai létat 4x týdně do Prahy (úterý, čtvrtek, pátek, neděle). Rezervace přímo na www.flydubai.com/en/ Údajně má jít rezervace přípojů přímo přes stránky Emirates, ale nějak mi to nefunguje. RECENZE Flydubai: http://cestujlevne.com/recenze-ekonomic ... -flydubai/ .

flydubai

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

@Toimas ten autobus jezdí v rámci transitu, nebo musíš opustit T2, dostat razítko a vzít venkovní bus, co objíždí terminály? Díky

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

@Toimas ten autobus jezdí v rámci transitu, nebo musíš opustit T2, dostat razítko a vzít venkovní bus, co objíždí terminály? Díky

Autobus jezdí v rámci transitu.

https://www.emirates.com/english..._flydubai/

0 Citovat

Mne Flydubai zrušil celý spiatočný let, nie len BKK-DXB, ale aj DXB-PRG. Požiadal som teda o rebooking na Emirates na celej trase tak, aby prestupy nadväzovali. Emirates síce lieta 5x denne, ale z toho 4x v rozmedzí 3 hodín neskoro v noci/skoro ráno a na Flydubai to nadväzuje veľmi biedne (aspoň teda na ten pôvodný odlet z BKK okolo poludnia).

Uvidíme ako zareagujú. V response na poslaný mail prišlo, že odpovedia do 21 kalendárnych dní, čo je celkom silečka.

0 Citovat

Raději volej. Email u flydudai je marný.

0 Citovat

V komunikaci s flydubai přeju hodně štěstí a pevné nervy. Já z nich od listopadu páčím změnu jména na voucheru za stornovaný let.

0 Citovat

Čau, trvají na letu z BKK 9:30. Ale možná mám možnost změnit datum a čas u koupeného pripoje Airasia z Phuketu. Stále ale budu mít další náklady. Noční přejezd v BKK taxi (ve dne je zdarma Bus ) a nedouzity poslední den v hotelu u letiště. Na letišti bych musel být ve 22 hod nejpozději. Prostě zkazeny konec dovolene. Mám zkoušet o odložení celého letu na další den?

0 Citovat

Já zkouším posunout o den odlet s FlyDubai, ale resultát ještě nemám. Tak doufám že by to mohlo vyjít. Ale jinak mě též přetransferovali na let 9:30. Komunikace s AirAsia o posunutí odletu byla rychlá - zamítnuto. Nějaký trik na ně :-)

0 Citovat

Koupit novou letenku, to jediné funguje.

0 Citovat

Z Phuketu nelétá jen AirAsia ale i Thai Smile, Nok Air a další.

Jinak jestli vážně řešíte 250-300 Kč za taxík, tak bych možná zvážil zda vůbec podnikat cestu jako takovou.

Thai Smile navíc létá přímo na BKK

0 Citovat

Tak abych zdělil výsledek. Nakonec mě vyhověli a přebookovali let na další den. 9.30 s EM z BKK a pak už normálně FD cca 17.40 z Dubaje do Prahy. Takže jeden den navíc v Bangkoku s ubytkem. Snad se zvládnu někam podívat. Kde si najít ubytko, nějaký tip ? A jak z Don Mueang do ubytování ?

0 Citovat

ved este nemas ani ubytko a uz sa tam chces dopravit :) takyto dotaz by som do tohto vlakna nedaval, kedze s FlyDubai to nema nic spolocne .. a trosku by som prehladal forum, o BKK/DMK a Bangkoku je tu dost

0 Citovat

Nakoniec rovnaký outcome - prebookovanie o deň neskôr, 9:30 s Emirates a potom 17:40 s flyDubai. Tak ak by niekomu najskôr tvrdili, tak ako mne, že to nejde - ide to, len treba byť trošku asertívny :)

Super je, že ten rebooking je do Economy Flex, takže aspoň seat selection zdarma.

0 Citovat

tonic napsal(a):

ved este nemas ani ubytko a uz sa tam chces dopravit :) takyto dotaz by som do tohto vlakna nedaval, kedze s FlyDubai to nema nic spolocne .. a trosku by som prehladal forum, o BKK/DMK a Bangkoku je tu dost

 

No asi takhle. Celou dobu řeším, že mi FD narušili původní itinerář. Měl jsem koupený přípoj z Phuketu do Bangkoku "akorát" na odlet domů z BKK ve 12:10. Když to posunou na 9:30 tak asi nestíhám. Proto tlačenka na posunutí odletu aspoň o den později. Tím ale přibylo cca 24 hod v BKK. Proto se ptám na vhodné ubytko pro rychlou prohlídku BKK a dobré spojení na letiště + z Don Mueang do ubytka. V původním plánu BKK nebyl. Nejsem žádný zkušený cestovatel, angličtina téměř žádná. A teď do mě. Nic ve zlém.

0 Citovat

Ubytování... asi kdekoli poblíž stanic BTS nebo nadzemní dráhy na BKK. Z DMK nejlépe taxíkem.

0 Citovat

no a preto hovorim, ze tereba tu otazku oddelit ... to uz nepatri do vlakna o FlyDubai.

To je rovnake ako sa pytat na fore o autach, ake auto si kupit a ked dostanes odpoved, tak sa spytat, kde je dobra plaz pri Balatone :D

Inak by som hladal nieco pri zastavke air linku blizsie k "centru" napr. Phaya Thai, nech rano vstanete a idete. Z DMk je to Uberom za cca 5-7 euro

0 Citovat

no s Petrom76 sme sa ako pekne zhodli, takze dufam, ze vam odpoved postacuje :D

0 Citovat

Ok. Děkuji za odpovědi a už mlcim. 

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Ubytování... asi kdekoli poblíž stanic BTS nebo nadzemní dráhy na BKK. Z DMK nejlépe taxíkem.

9:30 je docela brzký ranní odlet. Na imigračku je v BKK potřeba být MINIMÁLNĚ o dvě hodiny předem (i tak je to o prsa). Ubytko jedině v blízkosti stanice Rail linku na letiště, abyste mohli jet prvním ranním vlakem na letiště nebo si vzít taxi. Letos v lednu otestované. Odlet v 8:25, jel jsem prvním vlakem (příjezd cca v 6:25) a ačkoliv jsem se nikde nezdržoval, tak jsem dobíhal na last call. Imigračka trvala přes hodinu a fronta nechutně chaotická. MHD v Bangkoku v noci nepremává. Vyráží až v 6 ráno.
0 Citovat

AHoj, nevite jestli ma flydubai pravidelne  akce, tedz loni pro cleny 12.9, je realne cekat letos na tento datum, ze bude akce pro cleny? Dekuju

0 Citovat

Od té doby začali dělat feed Emirates, takže vlastní akce téměř nemají.

0