Ahoj, se ženou (těhotnou do 28m v době letu) plánuju cestu 7.4. Na luton a 9.4. Zpet (praha). Včera jsem cumel na wizzair ráno a ceny byly super 490 tam/os a 1100 zpět/os. Než jsem se k tomu dostal znova - až po oběde, ceny skočily o 100 procent. To je asi normalni jak to ty aerolinky delaj podle ip adresy a cookies. Ale blby je, ze ceny tam takle visi ted porad, ba dokonce sly jeste o chlup vys.  otazka - spadne to jeste? Mam to tkusit za tejden? Ze ten jejich algoritmus to zas prohrábne jinak?   jak to ted prosim je? Skoro tři roky jsem nikam neletel.  zkousel jsem i free vpn na jine evropske zeme a ceny stejny. Jsem nas•anej, ze sem to nedokoncil hned rano.      dekuji  .

Wizzair hrátky s cenama

Založil ve fóru Letecké společnosti

U Wizzairu ani Ryanairu jsem si nikdy této praktiky nevšiml. Dokonce když tu letenku kupuješ, tak do zaplacení nemáš tu danou cenu rezervovanou a pokud je někdo rychlejší, zvýší se cena.

A cena letenky postupně po vyprodání nejlevnějších míst roste. Jediné, co to může změnit, je nahrání nových cen ze strany aerolinky. To se děje nepravidelně a je těžké předvídat. I jakým směrem ta cena přitom půjde.

0 Citovat

Planespotter napsal(a):

Dají se očekávat zpáteční letenky z vídně do Barcelony za 500 korun i v období od května, nebo Wizzair dává tyto ceny jen na zimní měsíce?

Vybíral jsem přelom března a dubna. Z Katowic nebo Vídně, nejvíc se nám nakonec hodily časy od Wizz a z Katowic.

Včera jsem koupil za 2000/osoba a říkal si, že to byla chyba, dnes "v akci 23%" už stojí jednou tolik...

Těch 500,- z Vídně bych ti přál ale jak sleduju ceny poslední tři měsíce, na květen bych byl rád i za 1500,-

2 Citovat

Tak stala se zajimava vec. Na let tam mely za tisicovku na osobu letenku BA, tak jsem to koupil. Sice letime az vecer, ale to porad dobry. Za tu cenu s BA. Jebat wizz, kterej stoji aktualne 1500. 

Poprve to bude s BA tak tesim, za ty prachy pridana hodnota “oficialni” aerolinky. 

ted jeste vychytat letenky zpatecni…

2 Citovat

No, nechci Vám kazit radost, ale BA tedy nic moc. Jako letenka na Velikonoce dobrá, to jo, ale komentuji aerolinku, která je tedy úplně obyč. Nic moc nečekejte. (A v případě zrušení letu a případné kompenzace je to úplně děs. Čekala jsem 6 měsíců, milionkrát urgovala a až když jsem začala vyhrožovat, že to předám na Evropské spotřebitelské centrum, tak se konečně ledy hnuly. Ovšem je pravda, že Wizz je ještě mnohem horší!)

0 Citovat

No jasne, necekam spesl sluzby, uz je ani nenabizi za economy letenku. Ani mistenky, to vim. Ale jde prave o to, ze ten litr za velikoncni termin je pekna cena v porovnání wizz. Takze uz jen z toho duvodu jsem to principielne vzal. U lowcostu se mi ta cena prici, u “klasickych” jako dobry :)

1 Citovat

BA je dobrej adrenalin, co se týče rušení letů ... :D Good luck ! 

0 Citovat

No vida. Ted ještě zpátečku a výlet nakonec bude v termínu :D

0 Citovat

Tak ted koupeno za cca 1500/á wizz s pohodnlym odletem ve 12 z lutonu. Kleslo to o pulku, dal uz cekat nechci esi usetrim jeste petikilo… niz by to uz neslo a litr vydelam nekde jinde. Takze za me super - vyplatilo se 14 pockat 

0 Citovat

Vyzkouseno, ze ip adresa ani cookies nemaj vliv. Me se vetsinou stalo, ze jsem cekal, nez cena padne, ale stal se uplny opak 😀 u wizz je nejvhodnejsi kupovat cca 3 mesice predem a nejlepe utery, pridadne kdyz do toho jeste padne nejaka akce :) 

0 Citovat

Tak to mame za sebou. A musim rict, ze ba let super a vcas. Na check inu nam dali mista vedle sebe pred motorem, hned za zavesem. A wizz ve finsle taky. Sice zpozdeni skoro 2h, ale taky nsm nabidli sezeni u emergency okynek s megaprostprem pro nohy. Takze lety super a hotovo. 

1 Citovat

donedávna se mi dařila taková věc, u letenek koupených bez zavazadel občas potřebuju dokoupit priority, občas odbavené zavazadlo, a zjistil jsem, že požadovaná částka se občas mění, podle toho, kdy/kde/jak okno s rezervací otevřu.
Nějakou mne neznámou kombinací her s cookies, různými prohlížeči, přihlašováním do wizz účtu (v různém pořadí a na x pokusů) se mi prakticky vždy dařilo dokoupit zavazadla/priority cca o polovinu levněji, než je běžná cena.

Někdy to šlo snadno, někdy jsem si s tím hrál celkem dlouho.. ale skoro vždycky to nakonec vyhodilo lepší cenu (pak už to šlo vždy normálně zaplatit a proletět).

Setkali jste se s tím taky?
Teď možná nějak opravily web, ale už mi to nejde, občas se cena mírně změní, ale spíš nahoru (a pak se zase vrátí), nicméně platit za priority 45€ a odbavené zavazadlo 65€, v jednom případě mi to nabízí i 90€, to se mi  nechce.

V ceníku mají dokoupení priority na letišti za 30€, máte s tím někdo zkušenost, že jde? (lepší než platit 45 v předprodeji)

0 Citovat

Mate tipy na akych trasach je momentalne najlacnejsi doplatok za priority resp. 20kg batozinu a flex? 

0