Ahojte, neviete niekto náhodou ako je to v leteckej spoločnosti POBEDA, keď máte v rámci bookingu letenky pre 4 osoby a 2 nemôžu letieť. Treba to vopred zrušiť alebo stačí keď prídeme na letisko na check in dvaja? Na ich stránke som našiel iba poplatok za booking cancellation operation 2000 rubľov a to sa mi až tak nepáči  .

POBEDA airline

Založil ve fóru Letecké společnosti

Pobeda bude od 26.3. každý den létat z Moskvy do Kalinigradu (Královce), z Petrohradu až pak od 18.4., letenky bývají od 499 rublů, momentálně nejlevnější 1.499 rub. 

0 Citovat

Ahoj, chceme letět do Moskvy červenec/ srpen .. nikdy jsme tímto směrem ceny letenek nesledovali. Chci se zeptat: Bratislava- Moskva ( Pobeda ), za 3000 tam/zpět za jednu sobu ...je to dobrá cena, nebo máme ještě počkat? Díky za odpovědi 

0 Citovat

Cena je vcetne zavazadla? Pobeda take lita z Karlovych Varu do Moskvy (letiste Vnukovo).

0 Citovat

Za 3,5 tis. lze letět v akci i z Prahy. Takže těch 3 tis. z BTS je zdravá cena na které nevyděláš, ale ani neproděláš :)

0 Citovat

Pobeda meni od podminky prepravy zavazadel


https://www.planes.cz/cs/article...zadel-musi

0 Citovat

POBEDA - nevzali nás do letadla - problém víza / kabinová zavazadla

Ahoj všem,

rád bych Vás požádal o radu / pomoc:

Včera 3/9 jsem měl koupené 4 letenky (2dosp+2 děti) z GZP do VKO a následně z VKO do BTS, obojí s Pobedou. Kupoval jsem jako 2 samostatné letenky, protože stopover ve VKO byl jen 50 minut. Měli jsme 3 kabinová zavazadla standardních rozměrů, tj. z pohledu POBEDY oversize. Zamerne jsem je nepřikupoval pres web, říkal jsem si, že je na letišti zkusím, jestli mě s tím do letadla nepustí (kvůli krátkému stopoveru) a pokud ne, zaplatím si to tam.

Po příjezdu na letiště v GZP zavazadla řešili, chtěli za jedno 15EUR, vše OK. Pak ale začali řešit s POBEDOU, zda by nám to byli schopni poslat až do BTS. Načež POBEDA rekla, ze nás do letadla vůbec nevezme, neboť nemáme transitní víza (při nákupu letenky přes web přímo zaškrtáváte, že víza nemáte).  Zapojil jsem do toho postupně 3 ambasády, call centrum POBEDY, nikdo ale s nimi nehnul. Nakonec to svedli na to, že :

1) mám 2 samostatné letenky, není to connection flight, tj. ve VKO bych musel ven z transitní zóny a znovu se checkovat = víza (btw check-in nešel udělat on-line, zodpověděl jsem nějaké 4 otázky typu jestli mám zpáteční letenku do Ruska, jestli něco převážím apod. a pak mi to napsalo "check-in at departure airport")

2) i kdybych check-in měl, stejně bych musel opět mimo tranzitní zónu vyzvednout a znovu odbavit kufry  = víza

Výsledek byl takový, že jsem to řešil na GZP 2 hodiny, nehnul jsem s nimi, do letadla nás nevzali a odletělo to. Pak mi místní zástupce sdělil, že kdybychom si vyndali věci z kufrů a dali do tašek, které by odpovídaly akcept rozměrům pro cabin luggage POBEDY, tak pak by nás na palubu pustili (to už ale bylo bez relevance, letadlo bylo pryč, navíc je to absurdní řešení).

Paní na české ambasádě v Ankaře (mimochodem velmi ochotná) to den ještě vše vytelefonovávala a dnes mi volala, že POBEDA ji tvrdila, že problém byl v zavazadlech a že bych pro ně musel ven a zase je odbavit = víza.

Nakonec jsem v GZP koupil na místě letenky GZP-IST a IST-KSC a z KSC jsme museli vlakem..... (ufff).

Prosím o radu / pomoc, zda to mám nějak řešit nebo zda to byla moje chyba případně v které fázi, ať se poučím :-)

Díky moc všem i CL, často s Vámi létáme ;-)

Zdraví, Petr.



0 Citovat


Obívím se, že mají pravdu. Pokud oba lety nebyly na jediné letence (což v tomto případě být nemohlo), pak se z definice nejedná o tranzit. Pak už záleží jen na vstřícnosti a ochotě, zda nad tím zamhouří oči. Já přesně takto zhavaroval v Dilí. V podstatě vás  v GZP ani nesmí odbavit do VKO, pokud nemáte ruská víza. A pokud odbaví, pak Pobeda riskuje pokutu. Domnívám se, že s kabinovými nebo jinými zavazadly to nijak nesouvisí. 




Petr Šrámek napsal(a):

POBEDA - nevzali nás do letadla - problém víza / kabinová zavazadla

Ahoj všem,

rád bych Vás požádal o radu / pomoc:

Včera 3/9 jsem měl koupené 4 letenky (2dosp+2 děti) z GZP do VKO a následně z VKO do BTS, obojí s Pobedou. Kupoval jsem jako 2 samostatné letenky, protože stopover ve VKO byl jen 50 minut. Měli jsme 3 kabinová zavazadla standardních rozměrů, tj. z pohledu POBEDY oversize. Zamerne jsem je nepřikupoval pres web, říkal jsem si, že je na letišti zkusím, jestli mě s tím do letadla nepustí (kvůli krátkému stopoveru) a pokud ne, zaplatím si to tam.

Po příjezdu na letiště v GZP zavazadla řešili, chtěli za jedno 15EUR, vše OK. Pak ale začali řešit s POBEDOU, zda by nám to byli schopni poslat až do BTS. Načež POBEDA rekla, ze nás do letadla vůbec nevezme, neboť nemáme transitní víza (při nákupu letenky přes web přímo zaškrtáváte, že víza nemáte).  Zapojil jsem do toho postupně 3 ambasády, call centrum POBEDY, nikdo ale s nimi nehnul. Nakonec to svedli na to, že :

1) mám 2 samostatné letenky, není to connection flight, tj. ve VKO bych musel ven z transitní zóny a znovu se checkovat = víza (btw check-in nešel udělat on-line, zodpověděl jsem nějaké 4 otázky typu jestli mám zpáteční letenku do Ruska, jestli něco převážím apod. a pak mi to napsalo "check-in at departure airport")

2) i kdybych check-in měl, stejně bych musel opět mimo tranzitní zónu vyzvednout a znovu odbavit kufry  = víza

Výsledek byl takový, že jsem to řešil na GZP 2 hodiny, nehnul jsem s nimi, do letadla nás nevzali a odletělo to. Pak mi místní zástupce sdělil, že kdybychom si vyndali věci z kufrů a dali do tašek, které by odpovídaly akcept rozměrům pro cabin luggage POBEDY, tak pak by nás na palubu pustili (to už ale bylo bez relevance, letadlo bylo pryč, navíc je to absurdní řešení).

Paní na české ambasádě v Ankaře (mimochodem velmi ochotná) to den ještě vše vytelefonovávala a dnes mi volala, že POBEDA ji tvrdila, že problém byl v zavazadlech a že bych pro ně musel ven a zase je odbavit = víza.

Nakonec jsem v GZP koupil na místě letenky GZP-IST a IST-KSC a z KSC jsme museli vlakem..... (ufff).

Prosím o radu / pomoc, zda to mám nějak řešit nebo zda to byla moje chyba případně v které fázi, ať se poučím :-)

Díky moc všem i CL, často s Vámi létáme ;-)

Zdraví, Petr.



0 Citovat

Každopádně to byla vaše chyba - bohužel. Pokud máte dvě nezávislé letenky a cestujete se zavazadly, tak ve 99% musíte při přestupu vyjít ven a znovu se odbavit. To jen "lepší" aerolinky v malém procentu případů umí dát dvě nesouvisející rezervace dohromady, ale od low-costu typu Poběda to opravdu nelze čekat a hlavně se na to spoléhat. Tranzit přes zemi s vízovou povinností se dvěma různými letenkami = vždy nutnost mít vízum.

0 Citovat

Nechcem byť zlý, ale ako ste si vlastne predstavovali, že sa niečo takéto dá preletieť?? Kúpiť si letenku s 50 minútovým negarantovaným prestupom v krajine, do ktorej nemám víza a navyše v krajine ktorá neposkytuje ani len e-visa ani visa on arrival?? A ešte si tam dotrepať 3 batožiny, ktoré viete že musíte poslať do holdu a viete, že vám ich samozrejme nemôžu preložiť z lietadla do lietadla, lebo sa to jednoducho za 50 minút nedá stihnúť (preto vám takú letenku ani nepredali), nemáte si ich ani ako vyzdvihnúť na letisku lebo nemáte víza a nemôžete ani len opustiť tranzitnú zónu letiska z akéhokoľvek iného dôvodu (nevoľnosť, choroba...).


Tým že vás do toho lietadla nepustili vám spravili vlastne super službu. Čo by ste akože robili, ak by vám prvý let meškal? Bola by to fajn groteska kupovať si letenku v tranzitnej zóne na bohvie aký dátum za ťažké peniaze bez možnosti tranzitnú zónu opustiť - a teda by ste tam mohli skysnúť kľudne niekoľko dní ako Tom Hanks vo filme Terminál.


Toto bolo celé absurdne dementný nápad a tie náklady, čo s vami tie ambasády mali by som vám dal zosobniť, nie ešte niečo žiadať od Pobedy, ktorá na 100% splnila svoje zmluvné podmienky, pričom vy ste sa s nimi snažili "vydrbať" kúpou dvoch jednosmerných leteniek s menším ako minimálnym časom na prestup.


Predpokladám že ten let s Turkishom alebo napr. Pegasusom by stál tak o 28 euro viacej ako táto haluz s Pobedou. Tu sa krásne ukázalo, že niekedy šetriť na nesprávnom mieste je fakt sprostosť.

0 Citovat

Mate nekdo odpozorovano jak ma Pobeda? Pokud teda ma... potreboval byc koupit 5 letenek na unor z BTS do Moskvy a zpet a 100eur/osoba za zpatecni let mi prijde moc.-)

0 Citovat

Na únor by se nějaká akce objevit mohla, většinou tak 2-3 měsíce předem. Pokud nelpíte na BTS, hlídal bych i lety z Karlových Varů :)

0 Citovat

A musíš z BTS?  Z Berlína (SXF) s Aeroflotem za 72 EUR i s odbaveným zavazadlem, servisem a odlety 3x za den.

0 Citovat

Ahoj,

děkuji moc za pomoc a názory, rozumím, že jsem udělal chybu a byl zřejmě i nezodpovědný.

Jinak jsme potřebovali domů nutně, nešlo o peníze, šlo o rychlost, na druhý den (dnešek) jsem měl standardní letenky zpět charterem TVS z AYT. 

Ještě jednou díky. jsem poučen, P.

0 Citovat

Zase dobrý, že jsi to vzal takhle a bereš to pozitivně, včetně toho mytí hlavy tady :)

0 Citovat

Pres Biletix nebo biletideshevo.ru se da obcas koupit letenka za velmi rozumne penize s Rossiya z Prahy do Vnukova. 

0 Citovat

Akcia z BTS na VKO na februar uz bola, cca dva tyzdne dozadu, ked som kupoval tam este bolo plno RT za 56€

0 Citovat

Bohuzel, musim z/do BTS... takze mi jde o to jestli koupit a dal to neresit nebo pockat... pokud je vicemene jasny, ze na unor bude jeste akce

0 Citovat

Zdravím,

má někdo zkušenost jak Pobeda (Bratislava a Moskva) kontroluje příruční zavazadla? Přeci jenom 36 cm není mnoho. Mám batoh a ten má něco přes 40 cm. Normální batoh by šel zmáčknout, ale tenhle má pevný záda. Tak mi jde o to, jestli je to jako u Wizz nebo Ryanairu, kde hlavně kontrolují kufry a nebo tady řeší i batohy. Díky za zkušenosti.

0 Citovat

To ti nikdo neřekne. I kdyby to nikdy nedělali, můžou s tím zrovna zítra začít. Podstatné je, že máš pevná záda, a proto ho nemůžeš zmáčknout. Klec o tolik větší nebude.

0 Citovat

Pobeda riesi vsetko, aj velkost maleho ruksaku.  

0 Citovat

nevim jak normalne kontrolujou, ale mesic nazpatek muj let z BTS to kontrolovali podle toho jak se jim to zdalo... kdyz budes mit kliku, tak projdes, kdyz ne, tak to zaplatis

0 Citovat

Takže paragánská padina...

0 Citovat

Díky všem za reakce. Vezmu si radši menší batoh bez pevných zad.

0 Citovat

Pobeda riesi kazdy ruksak, ktory sa co len trochu nepozdava velkostou. Klietka uz pri checkine aj pri gejte a povinne od nej strcit a zavriet aj priklopom. V moskve som bol svedkom ako s chlapikovi nezmestila a pracovnicka mu nechcela vratit boarding pass ani pas dokym nezaplati.

V kazdom pripade zatial maju celkom priaznive ceny ak ju das do podlalubia. 6€/leg sa da.


pobeda.jpg

0