Další v řadě po KLM a Air France přichází s novinkou bezplatného POUZE příručního zavazadla i British airways. Zdroj: idnes.cz .

British Airways

Založil ve fóru Letecké společnosti

Díky všem za názory, kdyby ještě někdo něco připsal, víc hlav víc ví.

Bič boží napsal(a): ... pro predstavu doporucuji seatspy.com ...BAEC Forum na Headforpoints
Díky, určitě si to přečtu.

Ptal jsem se kvůli Finnairu, přechází od roku 2024 na Avios, a ty budou prý převoditelné do programu BA (možná i do jiných programů s Avios), body AY se budou konvertovat do Avios v poměru 3:2, a nyní je dva týdny prodejní akce na AY body +100 % (aneb 50 % sleva). Pesimisticky předpokládám nějakou zradu, ale AY body jsem v podobné akci v roce 2020 koupil, a používal na upgrade do C.

Taxy z Velké Británie k bonusovým letenkám jsou nesmyslně vysoké, to znám z věrnostního programu Alaska, tam se při hledání člověk musí Londýnu vyloženě vyhýbat. 

0 Citovat

https://www.headforpoints.com/20...a-finnair/

0 Citovat

Šlape tu někdo víc do avios? Mám tu celkem 13000 avios a pár drobných (8400 u IB a 4600 u BA) a rád bych je nějakým kloudným způsobem využil. Převod mezi mými účty by měl jít. Snad

Koukal jsem, že by to určitě stačilo např. na OW ticket v Y z Prahy do Madridu s vyšším doplatkem i v C. Ale jak jsem koukal, tak do Prahy i Vídně létají jen narrow body a mají jen vyblokovaný middle. U Iberie to podle všeho nejde na lety s přestupem v MAD. 

Ale nenapadne tu někoho nějakého zajímavější využití? Třeba Isle of Man, Gibraltar, Ceuta nebo něco jiného, co by mě ani nenapadlo? Případně i s nějakým zajímavým dokupem a boostem.

Zkoušel jsem PRG-MAD s IB a MAD-IST-PRG s TK (obojí za míle), ale zaseklo se to u Turků, protože neumí online vystavit první award ticket na jiné jméno, než je vedený účet. Hotline beznaděj s Otíkem, sales office po telefonu - zatím nemáme sílu na dalšího Otíka. V Praze není a držitelka teď nemůže cestovat.

0 Citovat

Co Jersey? Na to by to mohlo stačit.

0 Citovat

Dva tři dny nazpátek jsem našla článek na téma zvýšení minimálního času na přestup na letišti Heathrow - hlídám si ranní let VIE - LHR - JFK, kdy v Londýně je čas na přestup 1h - podle nové informace se zvýšil MCT z hodiny na 75 min pro přestup mezi terminály ( přesun na tomto letu by měl být T1 - T3 )

Máte někdo prosím podobnou zkušenost se změnou MCT ? Měla jsem v plánu to koupit, teď váhám, BA tento let nabízejí stále beze změny pouze s hodinovým přestupem  ... dá se prosím někde dohledat historie zpoždění letů, ať vím jaké jsou aspoň přibližně moje šance, že ten let proběhne tak jak by měl ? děkuji 

 

 

0 Citovat

Vloni jsem nestihnul 3 pripoje s dvouhodinovym prestupem mezi T5 a T3 ci naopak, vzdy z duvodu zpozdeni na priletu 1.legu. Vystat si pak frontu na transfer desku, stravit noc na nekterem ze sterilnich hotelu na heathrow, nesetkat se s kufrem v cilove destinaci nestoji za ten cas a ani bezproblemovou kompenzaci. 2h vidim jako naproste minimum. Letu do NYE budete mit na vyber mraky, urcite delsi prestup. Stran casu priletu, zpozdeni za poslednich 7 dnu postaci mrknout na flightradar

2 Citovat

Primárně mi jde o přílet do NY a stihnout se ubytovat  ještě " za světla " taky cena hraje roli, tento let mi zatím vycházel nejlépe, ale určitě to ještě přehodnotím, díky 

Flightradar mám pouze neplacenou verzi, tam to nevidím nebo špatně hledám, ale teď tam je nabídka na Gold 3.měsice za 9,- Kč, tak vyzkouším to.

0 Citovat

MCT časů je spousta - kromě těch “základních”, který si vyhlasil provozovatel letiště, aerolinky aplikují vlastní MCT časy pro specifičtější případy - destinace, konkrétní linky, kde chtějí zachovat vazbu, až do úrovně použitého letadla (a tyto časy mohou být i kratší, i delší, než základní letišťní). Pro letiště typu LHR jsou to stovky záznamů.

Talže je klidně možné, že letiště je sice zvedlo, ale BAW si nechal kratší a letenky jsou tedy dál prodejné.

Nicméně hodina ma LHR pokud je to se změnou terminálu je celkem hrana :)

0 Citovat

Jinak obecný čas na přestup na LHR na international/international let je teď 1:30, a BAW má pro přestup 3-5 také 1:30.

Takže hodinový přestup by to nabízet vůbec nemělo. 

Není ten let do JFK operated by AA? to by bylo z T3 a tam je MCT opravdu 1 hodina.

 

0 Citovat

Vycházela jsem z informací v tomto článku https://www.standard.co.uk/news/...31177.html .. nikde jinde jsem zatím nepátrala.

Ano, let na JFK operuje American Airlines, bohužel nerozumím těm spojitostem, brala jsem to tak, že na LHR to navýšili minimálně na 75 - 90 min, netušila jsem že variant pro MCT může být více, takže děkuji za osvětu

Každopádně ta hodina přestupu už se mi tak moc nelíbí, chápu že přestup je garantovaný, kdyby to nebylo stihnutelné tak to asi neporodávají a příp. by mě dali na další let, ale už jen jak psal Bič - no to se mi zježily vlasy hrůzou jen při té představě, takže od tohoto letu upouštím

 


vie-lhr-jfk.png

0 Citovat

.. a přestup jak jsem psala by byl z T1 na T3, ale i když koukám na mapu letiště, představu o vzdálenosti stejně nemám 🫤

0 Citovat

Ale podla toho screenu co si tu dala to z Viedne priletí na Terminál 3 a potom z Terminálu 3 letí aj ďalej do New Yorku...

0 Citovat

Ano, máš pravdu , já se přehlídla, T1 je odlet z VIE 👍

0 Citovat

Ve screenshotu máš přílet i odlet z T3

0 Citovat

Ano, píšu, že jsem se přehlédla, že T1 je odlet z VIE a ne přílet na LHR :-)

Přesto stále nevím, zda přestup v rámci jednoho terminálu je hodinka ok, ještě gůglím ta případná zpoždění směr VIE - LHR .. ale už víceméně hledám náhradu.

Děkuji všem.

0 Citovat

Jako hodina v ramci terminálu, to je OK.

Objektivně tam není moc důvodu ke zpozdeni (na tom letu z Vídně do Londýna), protože je to první let toho letadla toho dne (nocuje ve Vídni). 

Těch letadel do JFK letí spousta, kdyz tak doletíte do JFK o hodinku, dve, tri pozdeji. To je pořád za světla :) 

Nejhorší je smrt z vyděšení :)

 

2