Zdravim, mel bych takovy "blby" dotaz k nenastoupeni na zakoupeny let. Planovali jsme 5 denni vylet do Norska s tim, ze uz mam zakoupene letenky pro 4 osoby vcetne parkovani na letisit ve Wroclawi. Problem je, ze nemuzeme letet a tedy nenastoupime do letadla. Stornovat let nikde nemuzu a o nejakem vraceni penez se bavit nemuzu to chapu. Je ale nutne dat nejak vedet Raynairu, ze nenastoupime, at s tim pocita a letenky zkusi treba znovu prodat nebo neni nutne nikde nic hlasit? Jde mi o to, at se treba nedostanu zbytecne na nejaky "black list".... Dik .

Ryanair - Nenastoupeni na let

Založil ve fóru Letecké společnosti

15 reakcí

Zdravim,

mel bych takovy "blby" dotaz k nenastoupeni na zakoupeny let. Planovali jsme 5 denni vylet do Norska s tim, ze uz mam zakoupene letenky
pro 4 osoby vcetne parkovani na letisit ve Wroclawi. Problem je, ze nemuzeme letet a tedy nenastoupime do letadla. Stornovat let nikde nemuzu
a o nejakem vraceni penez se bavit nemuzu to chapu. Je ale nutne dat nejak vedet Raynairu, ze nenastoupime, at s tim pocita a letenky
zkusi treba znovu prodat nebo neni nutne nikde nic hlasit? Jde mi o to, at se treba nedostanu zbytecne na nejaky "black list"....

Dik

0

nic se nikam nehlasi

0 Citovat

Ahoj, mám podobný dotaz. Zakoupili jsme letenky pro 13 lidí, ale nyní chceme využít u Ryanairu jen zpáteční let a první let si zakoupit nový o den dřívější let opět s Ryanairem (Vratislav - Madrid v lednu 2017). Lze tedy využít zpáteční let, pokud nenastoupím cestu "tam" ? díky za odpovědi

0 Citovat

Ano, u nízkonákladových společností typu Ryanair jsou všechny letenky brány jednotlivě jako jednosměrné, takže cesta tam i cesta zpět jsou zcela samostatné, i když jsou koupené najednou. Proto můžete kterýkoli úsek nechat propadnout, aniž by to mělo vliv na ostatní úseky. smiley

0 Citovat

díky. jinak jak je to s check inem? mám ho řešit a dělat i u toho prvního letu, když letět nechci? a poslední otázka (pokud bych šel touto cestou), kamarád na supportu ryanairu vyzjistil, že lze zaplatit 30 eur a rozdíl mezi letenkami (pokud bude levnější) , ale nevím, jak by se to řešilo, pokud ta změna letu není za stejný (wroclaw - madrid) , ale za jiné dva lety (wroclav - londýn, londýn - madrid)

0 Citovat

Tak logicky, check-in samozřejmě nedělej, když nehodláš letět smiley

0 Citovat

snad už jen poslední detail, koupil jsem tedy novou cestu do Madridu (přes Londýn) už na pátek - za to díky
a jen na uklidnění... Nevadí, že ten kód rezervace (např. ve tvaru OH2XDF) je stejný pro cestu tam (původní cesty v sobotu) i zpět? Bude mi fungovat i na cestu zpět, když nebudu dělat check-in původní cesty tam..? ps. neptal bych se jak ÚD, kdyby mi šlo o sebe, ale letíme tam nakonec ve 12-ti lidech smiley

0 Citovat

Obecne plati, ze kazda cesta je zvlast a tedy nemusis nastoupit prvni cestu, z tveho prispevku neni jasne co jsi s Ryanairem domluvil, kdyz vas leti tolik , nerozumim, proc by mel byt stejny rezervacni kod, navic kdyz jde o dva samostatne lety Wroclaw-Londyn a Londyn - Madrid,na to mas prece na kazdy let jiny kod,ale mozna jako skupina je to jinak to nevim ,...nebo jsi to nekupoval primo u Ryanairu a koupil spolecne oba lety ?

Jinak zase vseobecne i kdyz neletis tak se nic nestane kdyz check in udelas, protoze vlastne nemas zadnou povinnost check in delat ( je to pak o penezich navic kdyz prijdes na letiste a delas ho az tam ) a kdyz se nedostavis na odlet, tak je to stejna situace, jako kdyz check in neudelas
Problem s rezervaci by tusim byl, kdyz by jsi mel 2 rezervace na stejne jmeno, stejny let ve stejny den

Ale tohle se tyka jednotlivce, nevim jestli pri skupine nejsou nejake odlisne podminky

0 Citovat

Ne, to jsi mě špatně pochopil. Nejdřív jsem koupil Wroclaw - Madrid a zároveň Madrid Wroclaw - to má jeden kód a z těchto letů chci využít jen zpáteční. Cestu tam mám novou , o den dříve a přes Londýn - to je v poho. Jde mi, zda opravdu není problém v tom, že mám jeden kód na cestu WRO-MAD a MAD-WRO a aby mi to např. den před odletem nenapsalo, že kód mi propadl, když jsem nenastoupil apod. Aby zkrátka ten kód fungoval i pro cestu zpět, když neudělám checkin na cestu tam. S Ryanairem jsem nic neřešil ve smyslu, že nás letí 12. A ani to není zakoupené jako skupinka 12-ti lidí, jsou tam jednotlivci a dvojice, tak jak se lidi postupně přidávali k tripu - max. dvojice nebo trojice. Kupoval jsem to přímo na stránkách Ryanairu.

0 Citovat

vůbec neřeš, udělej si check in jenom na druhou cestu.....

0 Citovat

Tak to pak jo, takze jak pise norbic, staci udelat check in na zpatecni cestu

0 Citovat

Zdravím,

Mám udělanou rezervaci pro 4 osoby, 2 osoby uvedené v rezervaci nebudou moci letět, Pokud se nedostaví na letiště, budu platit nějaký poplatek? Jak mám udělat chek-in, když už teď bohužel vím, že nepoletí? Mám je odbavit všechny?

0 Citovat

Nebudeš platit nic a odbav jen ty co poletí.

0 Citovat

Zdravím,


chtěl bych se zeptat co se stane když po check in online 2 dny předem se v den odletu rozhodu že nepoletím. Je to nějaký problém z hlediska bezpečnosti nebo budou po mě vyžadovat zaplacení nějakých poplatků? Vím že když check in neudělám tak se nic neděje když nenastoupim, ale co když ho mám už online? 

0 Citovat

Zdravím, reálně se neděje nic. Řešit nic nemusíte a platit žádné poplatky nebudete.

0 Citovat

nestane sa nic

0
15 reakcí