Dnes jsem zkousel vyhledavat letenky na zimu do Asie (jen z dovodu routingu) a popravde receno jsem byl nemile prekvapen nasledujicim:- u nejlevnejsiho tarifu je zmenen vahovy limit na 25kilo a rezervace mista drive nez pri checkinu je zpoplatnena 25€/usek (pri letu PRG->DBX->BKK)- u druheho nejlevnejsiho (stale economy) je vahovy limit stale 30kilo, ale rezervace mista je zpoplatnena stejne jako u vyse uvedeneho tarifuTato zmena se udala uz davno a ja ji jen propasl anebo se jedna o nejakou super novinku? .

Emirates - zmeny vahovych limitu a placeni za misto v letadle

Založil ve fóru Letecké společnosti

19 reakcí

 Dnes jsem zkousel vyhledavat letenky na zimu do Asie (jen z dovodu routingu) a popravde receno jsem byl nemile prekvapen nasledujicim:

- u nejlevnejsiho tarifu je zmenen vahovy limit na 25kilo a rezervace mista drive nez pri checkinu je zpoplatnena 25€/usek (pri letu PRG->DBX->BKK)

- u druheho nejlevnejsiho (stale economy) je vahovy limit stale 30kilo, ale rezervace mista je zpoplatnena stejne jako u vyse uvedeneho tarifu

Tato zmena se udala uz davno a ja ji jen propasl anebo se jedna o nejakou super novinku?


0

Mňa by zaujímalo čo do tých kufrov všetci dávate :-) Osobne si myslím, že stačí < 10 kg. Od kedy platia tieto zmeny neviem, ale určite je to už dlhšiu dobu a nie je to super novinka.

0 Citovat

Spíše mi šlo o placení 25€ za úsek...čili 100€ navíc pří zpáteční cestě do Asie...

0 Citovat
romanbrn napsal(a):

Spíše mi šlo o placení 25€ za úsek...čili 100€ navíc pří zpáteční cestě do Asie...

nepredpokladám, žeby sa pri online checkine nedali už vybrať normálne miesta

0 Citovat
guessWho napsal(a):

Mňa by zaujímalo čo do tých kufrov všetci dávate :-) Osobne si myslím, že stačí < 10 kg. Od kedy platia tieto zmeny neviem, ale určite je to už dlhšiu dobu a nie je to super novinka.

lacnu muku a hrach importuju :D

0 Citovat

pri online check-in si uz muzes volit mista zdarma, ale pocitej s tim ze to bude probrane a mozna se ti nepovede ani sedet po dvojicich - tak jako nam na trase BKK - DXB - PRG (ani jednou volne sedadal vedle sebe) zacatkem brezna, byli jsme rozhazeni po celem letadle a bylo fakt narvane :-(

0 Citovat

Dobry vecer, nevite nekdo, jestli Emirates striktne kontroluji vahu prirucniho zavazadla? 7 kg nic moc

0 Citovat

Letel jsem s nimi dvakrat v lednu a ani jednou mi nic nevazili. Mel jsem batoh. Ale to neznamena, ze to tak je vzdy

0 Citovat

Emirates nejsou nízkonákladovka, aby musela vydělávat na kilu navíc :). Pokud nebudeš mít obrovský batoh, který bude budit pozornost, nebo su buděš prohýbat pod 20 kg heroinu, tak by to mělo projít :). Já jsem s nimi letěl za posledních pár let 12x a vždy v pohodě. Stoprocentní ale není nic. Jeden nenaladěný zaměstnanec a je problém :)))

0 Citovat

Když se bojíš vážení zavazadla, je nejjednodušší se co nejvíce vyhnout kontaktu se zaměstnanci aerolinky - tzn. udělat si online check-in, abys nemusel k přepážce a projít rovnou ke gatu. U bran, z kterých nelétají nízkonákladovky, nebývají žádné váhy ani ohrádky. To však neznamená, že jí tam někdo nemůže přinést. Stejně tak jsou lokality, kam se nedá letět s online check-inem.

0 Citovat

Zuzi napsal(a):

Dobry vecer, nevite nekdo, jestli Emirates striktne kontroluji vahu prirucniho zavazadla? 7 kg nic moc

Příruční zavazadla se řeší a to opravdu hodně. Minimálně teda v Praze a jedná se poměrně o novinku. Problém byl ten, že zejména cestující pokračující do Vietnamu si veškerou nadváhu ze zapsaného zavazadla brali s sebou do příručního. Tím pádem se začaly vážit i ty příruční v gatu. V Praze se gate otvírá celkem dlouho dopředu a jde o tzv. pre-boarding, takže na vážení je času dost a málokdo tomu unikne. Při nadváze se sečte váha se zapsaným zavazadlem a pokud je i přes to nadváha, tak se musí zaplatit. Ceny se liší podle finální destinace. Nejnižší je však od 1000,-/kg. V Dubaji se zavazadla váží hned za pasovou kontrolou (při přestupu nevím).

0 Citovat

Tak to je novinka. Já s nimi naposledy letel min. rok z Budapešti přes Dubai (jak jinak :) ) do KL a nikde se nic neřešilo. Před tím i několikrát z Prahy do různých zemí a nikdy nic. Stejně nechápu, co v těch báglech lidi tahají. To musí fakt bavit :))

0 Citovat

Letěl jsem s nimi mnohokrát :PRG, BUD, WAW, BKK, KUL, DPS, CGK, HKT, ale nepamatuji si, že by někdo řešil příruční zavazadla.

0 Citovat

Diky moc vsem za odpoved. Tak snad +- 1kg bude v poho☺. Plus si vezmu batuzek na zada, tak snad odletim

0 Citovat

Jinak kdyby nekdo chtel slevu...https://www.booking.com/s/21_8/volenc84

Nevim, jestli to takto staci, ale psali, ze snad ano :-)

0 Citovat

:((( podaj prst...

0 Citovat

Jen dva prstíčky tam strčíme, jen co se ohřejeme, hned zase půjdeme...

0 Citovat

Ale veď Zuzka to myslí dobre :) Ako odmenu za dobré rady ti dáva 10% zľavu...

0 Citovat

jery napsal(a):

Ale veď Zuzka to myslí dobre :) Ako odmenu za dobré rady ti dáva 10% zľavu...

jo to mi přijde fér :D

0 Citovat

Tak jo, priste to hodim nekam jinam :-))

0
19 reakcí