http://www.airasia.com/my/en/home.page Dnes od 18:00 středoevropského času se chystá velký výprodej letenek. Pokud máte tedy v plánu cestu do JV Asie, neměli byste u této události chybět. .

Air Asia

Založil ve fóru Letecké společnosti

Od dneška další akce – lety od 4 $ na období 15.1.–28.8. 2018

http://www.airasia.com/ot/en/pro...rx0130108p

0 Citovat

Zdravím, mám letenky na listopad 2017 a chtěla bych se zeptat, jestli se dá očekávat nějaká akce na vnitrostátní lety v rámci Thajska. Zatím jsem našla cenu cca 2tis za zpáteční BKK-HDY, což mi přijde dost. Koukám, že zde máte přehled nad nadcházejícími akcemi a ceny se také pohybují jinde. Díky moc pomoc

0 Citovat

llevi napsal(a):

Zdravím, mám letenky na listopad 2017 a chtěla bych se zeptat, jestli se dá očekávat nějaká akce na vnitrostátní lety v rámci Thajska. Zatím jsem našla cenu cca 2tis za zpáteční BKK-HDY, což mi přijde dost. Koukám, že zde máte přehled nad nadcházejícími akcemi a ceny se také pohybují jinde. Díky moc pomoc

Dá se očekávat, počkej si do září.

0 Citovat

Zdar, funguje ještě ten tip odsud na umazání poplatku při platbě zahraniční kartou (odkaz teď nemůžu dohledat)? Jinak vyplatí se u Air Asia hledat ceny u serverů jako Tripsta a Kiwi nebo jsou tam ceny jako u evropských lowcostů vždy vyšší? + dokdy počkat s nákupem letenek po Asii na leden, než začnou ceny růst? Docela rád bych si počkal na akci, protože ty letenky BKK-REP a REP-kamkoliv se mi nezdají příliš levné. Díky :-)

0 Citovat

Akce u AirAsia asi bude behem nasledujicich tydnu nebo v zari, ale mozna uz to nezlevni lednove lety (nebo jen nepatrne a mozna je pred tim trochu zdrazi). Chce to kupovat spise rok dopredu, kdyz je to hlavni sezona. Zas tak vysledovane to ale nemam. Slevy jsou vzdy vyraznejsi v Malajsii nez jinde. Podle skyscanneru to pres jine prodejce levnejsi nebylo a i kdyby pres Tripstu o par korun ano, ja bych do toho nesel.

0 Citovat

Ok. Pár týdnů počkám, jestli nebude nějaká sleva. Ostatní prodejce vyzkouším jen, kdyby mě naštval nějaký poplatek od AirAsia. Lepších cen že Singapuru a Kuala Lumpuru jsem si už všiml. 4 hodinový let do Hongkongu odtamtud vychází na třináct set.

0 Citovat

Do e-mailu mi přišla zpráva, že začal Big Sale pro členy. Období je od 1. března do 21. listopadu 2018.

0 Citovat

Včera mi přišel mail z jejich zákaznickýho programu, že se dají přes jejich novou appku Big Loyalty pořídit lety za body z toho programu.

Co je ale pecka, tak některé lety jsou za 0 bodů a platí se jen taxy. Cvičně jsem koukal na DMK a odtud je třeba za 0 bodů Phnom Penh, Yangon a Trang. Zkoušel jsem ten Trang, že bychom opět dali příští rok dovolenou v JV Asii (bylo zamítnuto:), nicméně to vycházelo za 2 zpáteční letenky nějakých 900 THB, což je super.

Tak třeba někdo využije :)

0 Citovat

No neviem, ale mne to vo výsledku ukazuje také isté ceny ako sú aj tu https://www.airasia.com/ot/en/pr...r3370311pb

0 Citovat

Máš pravdu, nekoukal jsem na web, ale jen na tu appku, ale ta cena je stejná i na webu :)

0 Citovat

Do 19.11. je další akce na období 7.5.2018 - 31.1.2019, ale ty nejnižší ceny jsou asi často už pryč:

https://www.airasia.com/my/en/promotion.page

0 Citovat

akcia je uz od soboty

mnou potrebne lety boli za rovnaku cenu ako bez akcie :)

ale zas ostatne smer thajsko, kambodza, indonezia a vnutrostatne sa dali kupit lacnejsie

0 Citovat

ahoj vsem, prosim vas poprve kupuju letenky od AirAsia - jde nejak obejit ten cca 25 USD poplatek za platbu kartou? :-(

0 Citovat

tyrol_gangster napsal(a):

ahoj vsem, prosim vas poprve kupuju letenky od AirAsia - jde nejak obejit ten cca 25 USD poplatek za platbu kartou? :-(

25 babek za platbu kartou, kam chceš letět?

0 Citovat

Poplatek se dá obejít tak, že poletíš Thai Lion Air :-) :-)

Částečně je to samozřejmě vtip, ale jestli má být ten tvůj let někde kolem Thajska, určitě bych jim věnoval pozornost.

0 Citovat

Za pár dní mám dva lety s AirAsia. Měl jsem v plánu si s sebou vzít malý kufr na kolečkách a střední skládací batoh. Rozměrově bych se měl vejít. Batoh by měl splňovat rozměry "small personal item". Otázka je jim nebude vadit forma.

Horší už to je s váhou. Dal jsem na hromadu věci, co bych si chtěl s sebou vzít. Kufr váží 6,8 kg a small personal item 1,5 kg. To do toho AirAsijního 7 kg limitu nenacpu. Kupovat si odbavené zavazadlo za 700 THB pro každý segment nechci. Ani nechci aby to šlo do podpalubí. Navíc pak mě čekají ještě dva lety se Scootem.

Jaké jsou možnosti? Poletím přes Don Mueang a Siem Reap. Vím, že před rokem na Don Mueangu jsem viděl klícky i s váhou. Tehdy tam byly personálu rozměry i váha zavazadel ukradené a nikdo nic neřešil. Letišní check-in nepotřebuji, v Bangkoku si ho udělám sám online. Jak to řeší AirAsia u gatu případnou neshodu zavazdel - odmítnutí boardingu nebo jak vysokou pokutou? Siem Reap neznám vůbec. Za zkušenosti budu vděčný.

0 Citovat

Michal, ty vies vsade najdes problem :) 6,8kg, 1,5kg...myslim, ze dokazu prizmurit oko, alebo si par veci hodis do vreciek :)

A este nech ti pridam trosku k paranoje:) napr. na letisku v Bohole mali zle nastavenu vahu, ktora ukazovala o 2kg viac... tak potom ti desatinna ciarka asi nepomoze

0 Citovat

tonic napsal(a):

Michal, ty vies vsade najdes problem :) 6,8kg, 1,5kg...myslim, ze dokazu prizmurit oko, alebo si par veci hodis do vreciek :)

A este nech ti pridam trosku k paranoje:) napr. na letisku v Bohole mali zle nastavenu vahu, ktora ukazovala o 2kg viac... tak potom ti desatinna ciarka asi nepomoze

Tonic, jen se snažím včas předcházet možným problémům :-D Být to evropský Ryanair, tak to neřeším. Za mých snad 20 letů ani jednou nic nevážili, maximálně kontrovali rozměr v klícce (a u té jsem ani váhu v Evropě neviděl). Naopak k dopravcům, které neznám, mám respekt ;-) Samozřejmě si říkám, že by to mělo jít. Pokud by to šlo jako před rokem, pronesu tam přes gate i 20 kg zlatých cihel :-D Kdybych si myslel, že to nemá šanci, tak to sem ani nepíšu ;-) A ten váhový limit by u AirAsia by asi měl být dohromady :-D

0 Citovat

Riešim rovnaký problém (dokonca 4 lety s AirAsia) a idem do toho s tým, že to risknem a ak mi to neprejde len raz, tak ušetrím, ak mi to neprejde dva krát tak som viac menej na nule a ak mi to nevýjde ani raz tak proste som v prdeli a preplatím :))

Ten poplatok za odbavenie na gejte je rôzny, napr. z DMK je to 2500THB (cca 65 euro) čiže slušná palba - nájdeš to tu https://www.airasia.com/my/en/ou...arges.page

Ešte neviem koľko reálne bude ten batoh vážiť, ale skúsim sa napchať do nejakých 9-10kg (rozmerovo sa vpohode vojdem) a ak by ma vyhmátli, tak si proste čo najviac oblečiem / preložím do vreciek... a zas za gejtom vyzlečiem. Tak rozumné je toto pravidlo....

Teraz mi vôbec nejde o to, že chcem uškudliť nejaké peniaze, ale ide mi o čas. Pri 4 letoch musieť byť vždy o hodinu skôr na letisku aby som si odstál radu a znova na prílete čakať pol hodinu na bagáž sa mi fakt nechce. A možnosť doplatiť si kilá do cabin bagu proste nie je možné.

0 Citovat

duty free igelitka zmatie napriatela :D

0 Citovat

Já jsem v životě nezažil, že by Air Asia něco vážili a to jsem s nimi něco nalítal.

0 Citovat

Mě před rokem znervóznily ty váhy na Don Mueang, které byly součástí každé klícky od AirAsia. Avšak neviděl jsem je nic vážit. Ta možnost tu bohužel ale je. V Evropě ani žádnou váhu u jakéhokoliv lowcostu.

0 Citovat

Myslím, že je bežné, že to majú na gatoch, ale nevidel som žeby to používali. Keby majú vážiť všetkých tak to asi ani nestihnú. Ja som v lete tiež len "pre istotu" naplnil vačky ťažkými vecami, ale neriešili nič a to mali okolo ľudia veci, ktoré už len opticky nespĺňali rozmery.

0 Citovat

Loni jsme letěli s AirAsia DMK-KUL, KUL-LGK, LGK-KUL, KUL-SYD a nidko nekontroloval váhu příručáků. Já bych se svým batoh s notasem, zrcadlovkou a další elektronikou se do váhy fakt nevešel :D

Vůbec bych tohle neřešil...

0 Citovat

Ja som to začal riešiť po tom, ako ma trošku vydesil tento článok z marca 2017 - http://www.worldofbuzz.com/air-a...s-bag-bag/

Ale tiež dúfam že ich to odvtedy už prešlo :))

0