Zkušenosti s tímto 2* dopravcem sem, prosím  .

Ukraine International Airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

Navaja: co se týče cestování s UIA, tak pokud ustojí svou současnou nedobrou finační situaci, tak se nezmění dle mého názoru vůbec nic, je zjevné, že tohle nebyla jejich chyba. Druhou věcí je to, že celkem citelně zvýšili ceny a je otázkou jestli i do budoucna se s nimi vyplatí cestovat z toho důvodu, že budou výrazně levnější než ostatní. Co se týče cestování do regionu, tak to je věštění z křišťálové koule co bude třeba za rok. Můj názor k současné situaci je ten, že vrchol eskalace napětí mezi USA a Íránem v souvislosti s likvidací generála Sulejmáního máme za sebou a situace se začne uklidňovat. Co vidím jako problém je rostoucí aktivita IS v Iráku a to včetně dosud klidné oblasti Iráckého Kurdistánu a celkově zvyšující se nestabilitu v Iráku, množství hráčů na tomto "písečku" s mnoha zájmy atd., takže situace se může kdykoliv znovu vyhrotit. Toť můj názor...

0 Citovat

Libore, opravdu hned vše nepochopím například z par fotek trosek letadla nedokážu určit příčinu pádu. 

Ano diskutovat zde muzes o cem chces v tom nikdo nikomu nebrani, ani nevím jak si přišel na to, že by tomu mělo být jinak, ale kdyz tu pises nicim nepodlozene veci, měl by jsi počítat s oponenturou. A když si se tu veřejně pasoval do role samozvaneho režiséra diskuse, tak muzes sepsat něco jako desatero věcí o co tu zdejší diskutující stoji ať vím co mam psát.

Dal ten tvůj příklad pokulhává na obě nohy už jen v tom, že detektiv má minimalne ke své práci patřične vzdělání,nastroje a tým spolupracovníků kteří vědí co dělaj (v tebou uvedeném případě například patologa). A samozřejmě jim trvá mnohem déle než pár vteřin pohledu na monitor počítače jako tobě treba k určení priciny padu letadla. 

My co jsme tu přispívali jsme pouze psali své dojmy bez jakéhokoliv racionálního opodstatnění z důvodu krátké chvíle, jen ty jsi měl potrebu se svou half trefou se povysovat a na to jsem reagoval.

0 Citovat

s UIA uvidime ako to pojde dalej .. toto moze mat efekt ako na Malaysian .. sice to ich chyba nebola...ale...

Ja po dlhom case nemam s UIA nic kupene ... hlavny dovod je, ze do vsetkych zaujimavych destinacii kam UIA lieta na vychode sa uz dostaneme lahko bez prestupu z Bratislavy alebo Viedne, max. Budapest  s Ryanair a Wizzair- Lvov, Odesa, Cherson, Charkov, Zaporozie, Riga, Vilnius, Tallin, Jerevan, Kutaisi, Baku, Nursultan.  

A v ramci samotnej Ukrajiny im rastie velmi silna konkurencia v podobe SkyUp a Windrose (tie kupuju ATRka na vnutrostatne lety)

0 Citovat

No tak UIA je síťová běžná  aerolinka, která se už cenově nepodbízí. A turista má už levnější alternativy.

0 Citovat

@gg.bn: Když napíšeš toto: "tvá úvaha o čemkoliv byla úplně k hov.u (jako všech ostatnich), jelikož si k ní neměl žádné relevantní důkazy" vyplývá z toho, že si myslíš, že diskutovat a zvažovat možnosti můžeme jen o něčem, o čem máme důkazy. Naděžda neměla důkazy a přesto to odhadla. S oponenturou jsem počítal a taky hned proběhla. Za režiséra diskuze jsem se nepasoval, ale poradit ti můžu, že nemá smysl hodnotit účinkování jiných v diskuzi, která už proběhla a které ses neúčastnil.

Do diskuze jsem už nechtěl psát, ale musel jsem zareagovat na eremiho ironickou reakci na Leonarda (která se mě taky týkala a zrovna od eremiho se mi ten dlouhý smajlík po jeho předchozím kategorickém popírání jiných možností moc nelíbil). A pak už jsem jen reagoval na tvou zbytečnou a ne úplně logickou reakci.

0 Citovat

Libor_s: ty opravdu musíš mít ke všemu poslední slovo a ještě vždycky v rozsahu ala mikir co?Všichni už diskutují k tématu a ty opět musíš řešit kraviny.A můj ironicky příspěvek reagoval na předchozí ironicky příspěvek leonarda,který to na rozdíl od Tebe už nechal být.Kategoricky jsem popiral jen možnost sestřelení z ruční zbraně,což je hovadina,jinak jsem říkal,ať se pocka na relevantní závěry,místo nepodložených vykriku,nechapu,proc to prekrucujes,ale už mi to prosim nevysvětluj.Priste smajlík dám kratší,ať se Tě nedotknu.

0 Citovat

Надежда Константиновна Крупская napsal(a):

No tak UIA je síťová běžná  aerolinka, která se už cenově nepodbízí. A turista má už levnější alternativy.

Jj přesně tak,na druhou stranu,jelikož se ale částečně chovají jako low cost,tak cena byla to,čím byli schopni zákazníka zaujmout.V tuto chvíli tuhle výhodu ztrácejí.

0 Citovat

Pokud za stávající ceny letadla vyprodají tak nemají důvod zlevňovat. Občas nějaké promo na longhaulech (Bangkok, Indie za zajímavou cenu), ale víkend v Kyjevě na 4-5k s nimi nedám.

Soupeření s lowcosty by pro ně byla cesta do pekel.

0 Citovat

Надежда Константиновна Крупская napsal(a):

Pokud za stávající ceny letadla vyprodají tak nemají důvod zlevňovat. Občas nějaké promo na longhaulech (Bangkok, Indie za zajímavou cenu), ale víkend v Kyjevě na 4-5k s nimi nedám.

Soupeření s lowcosty by pro ně byla cesta do pekel.

Oni ale mají aktuálně finanční problémy,proto taky rusili ten low cost tarif,optimalizovali letový rád atd.Nemam info,jak nyní vypadá obsazenost jejich letu.A ono jde o to,že službami se lowcostum velmi blíží a nenabízí nic moc navíc- v nejlevnějším tarifu osekali zavazadla,musíš si sám tisknout BP,legroom jako v lowcostu,na palubě kromě vody nic,ale ceny mají jako klasické aerolinky už nyní.

0 Citovat

Надежда Константиновна Крупская napsal(a):

Pokud za stávající ceny letadla vyprodají tak nemají důvod zlevňovat.

Naděžda nám tu rozdává poučky z tržní ekonomie. Že se nestydíš :D

0 Citovat

No tak oni nikdy nešli pod náklady jako třeba Ryan, s lowcost tarify byli na nule. Poslení info  z Íránu ukazuje i slušný loadfaktor. Koukala jsem nedávno na BKK a levní opravdu nejsou. V jejich případě má smysl se soustředit hlavně na regionální byznys klientelu s hubem v Kyjevě.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Libor_s: ty opravdu musíš mít ke všemu poslední slovo a ještě vždycky v rozsahu ala mikir co?

Reagoval jsem jen na gg.bn a vysvětlil jsem mu to stručně.
0 Citovat

Надежда Константиновна Крупская napsal(a):

No tak oni nikdy nešli pod náklady jako třeba Ryan, s lowcost tarify byli na nule. Poslení info  z Íránu ukazuje i slušný loadfaktor. Koukala jsem nedávno na BKK a levní opravdu nejsou. V jejich případě má smysl se soustředit hlavně na regionální byznys klientelu s hubem v Kyjevě.

Tak ta linka do IKA byla určitě popularni,zase tolik aerolinek tam nelita a využívali ji hodně íranci žijící v Americe. Ale byznys klientela si nechce tisknout BP na hotelu... Mají pořád výhodu,že v regionu jsou nejsilnější,ale podle mě by se měli rozhodnout,jestli chtějí lákat nízkými cenami a pak je to takto v pořádku,nebo mít ceny srovnatelné s konkurencí jako je teď zvýšili,ale pak nejsou dlouhodobě udržitelne služby jako u lowcostu,jelikož lowcost konkurence jim v regionu síli a ceny mají výrazně nižší.

0 Citovat

I kdyz  budou na Skytrax  rozdilne nazory  tak  UIA v TOP 100  v tom hodnoceni neni  ,stejne jako tam neni zadna ceska  aerolinka  ,takze nic moc a neduvera  v tuto leteckou spolecnost

A jen jeste pro eremiho , kdyz me zminil  v tom sporu s Liborem-S ,  Liborovy  komentare rad  ctu , protoze zna hodne zemi a vysvetli to casto  logickou uvahou a zkusenostmi i radami  bez ironickych poznamek a nemysim, ze musi mit posledni slovo , na rozdil od jinych -)

 Osobne jsem si  myslel ze technicka porucha to proste nebyla a nemyslim , ze to jde oznacit jako hovadinu ze letadlo mohlo byt  poskozeno  drive , nez se dostalo do  2 km  i kdyz nazorove jsem si myslel ze bylo sestreleno omylem, stejne jako tomu bylo  na Dombase ..

Proste do takovych oblasti se nema litat a vzdusny prostor ma byt uzavreny , zejmana kdyz nastal incident  a zabili generala ,ale asi uz to nema  cenu rozebirat  

Jen by me tak jeste zajimalo ,kdyz to Lufthansa otocila nad Bukuresti , zda uz vedeli co se stalo ,nebo to vyhodnotili jako potencialni nebezpeci  .coz bych videl jako spravny pristup

0 Citovat

Souhlasim s Mikirem v tomto, Libor vzdy dobre a vecne poradi bez ironie. To se uplne neda rict o Eremi.. tam je kazda rada vykoupena zesmesnenim.. mozna nejaky syndrom vyhoreni Eremi? :-). Cimz ale rozhodne nerikam, ze Eremi tez dobre neporadi, jen by to mozna nekdy chtelo trochu vic sebekontroly. Kazdopadne forum by nebylo ono ani bez Padrina, ani bez eremiho, takze asi tak :) 

0 Citovat

Popularita UIA minimálně na zdejším fóru půjde dolů. Dubaj za 2,8k a Kazachstán za 3,6k už jsou pryč.

Kouzlo bylo, že se dalo létat za lowcost ceny i z Prahy a nebylo nutné jezdit na letiště do zahraničí.

Snažím se poskládat Arménii a Ázerbájdžán lowcosty (dříve s UIA za 2,5k) a zatím mi to nevychází tak aby to dávalo smysl.



0 Citovat

mikir napsal(a):

Jen by me tak jeste zajimalo ,kdyz to Lufthansa otocila nad Bukuresti , zda uz vedeli co se stalo ,nebo to vyhodnotili jako potencialni nebezpeci  coz bych videl jako spravny pristup

Nektere aerolinky (napr. Austrian, KLM, Air France, Qantas) se zacaly vyhybat irackemu a iranskemu vzdusnemu prostoru po tom, co americka FAA zakazala lety pres dane oblasti vsem americkym letadlum (v reakci na raketovy utok z Iranu, ale jeste pred tim nez doslo k sestrelu u Teheranu). Lufthansa se pokud vim otocila az po tom, co predstavitele USA a Kanady prohlasili, ze dle jejich zpravodajskych sluzeb to byl sestrel a nikoliv porucha.

0 Citovat

Podle rychlého pohledu do flightradaru se vzdušnému prostoru Íránu vyhýbá většina společností, ale třeba Qatarci se toho nebojí. Naopak nad Irákem je to jako na dálnici. 

0 Citovat

rsaf napsal(a):

Podle rychlého pohledu do flightradaru se vzdušnému prostoru Íránu vyhýbá většina společností, ale třeba Qatarci se toho nebojí. Naopak nad Irákem je to jako na dálnici.

Qatarci jsou v dost obtizne situaci, protoze maji od roku 2017 zakazane prelety nad Saudskou Arabii, UAE, Bahrajnem a Egyptem (https://en.wikipedia.org/wiki/Qa...ir_travel). Pokud by se meli vyhybat jeste Iraku a Iranu, tak by meli hodne zasadni problem.

0 Citovat

Zajímavý počin z pohledu pivaře. Ukraine Airways nově v C nabízí lahvové pivo z řemeslného pivovaru Volyňský Brovar z Berezne. Tento malý pivovar vaří výtečná piva, rozhodně doporučuji vyzkoušet, majitel Mykola je správný pivní srdcař a inovátor.


brovar.jpg
brovar2.jpg

0 Citovat

Ta první fotka je jak z JIP.

0 Citovat

Si představ Naděždo, že by ti takhle ráno na JIP vozili místo léků a kapaček tyhle dobroty.

0 Citovat

Tak to je paráda, konecne neco pro pivare :)

0 Citovat

Jen houst, d9brych zprav neni nikdy dosti!

0 Citovat

Já už jsem ani nedoufal, že na CL najdu ještě nějakou přínosnou informaci :D

0