Otevírací doba: nonstop spaní na letišti: naprosto bezproblémové. Doporučuji horní nebo spodní patro v úplně odstrčené části Terminálu 2 doprava z letiště do centra: - bus č. 119 z konečné metra A Dejvická, interval: 8min, doba jízdy: 25min, cena: 32Kč - bus č. 100 z konečné metra B Zličín, interval: 15min, doba jízdy: 15min, cena: 32Kč - bus Airport Express z Masarykovo nádraží, interval: 30min, doba jízdy: 40min, cena: 50Kč Wi-Fi zdarma: ANO levné občestvení: v Terminálu 2 se nachází Billa, o něco větší výběr naleznete naproti Terminálu 1 v Marriot hotelu. Zde se nachází větší Billa s vlastní pekárnou. Rychlé občerstvení typu McDonald a Subway se nachází ve spoji mezi T1 a T2, ceny jsou o cca 15% dražší než v centru online kamera: http://www.prg.aero/cs/o-letisti-praha/webcamera/ web: http://prg.aero poloha: http://g.co/maps/futvp .

Praha (PRG)

Založil ve fóru Letiště

To je opravdu takový problém připlatit pár stovek za hotel, ale mít jistotu dovolené za X tisíc?

0 Citovat

Já bych taky radši přespal, jet ráno je docela narychlo. Pak stačí jedna maličkost a už se to celý veze.
Nechci teda strašit, ale nám se podobná věc skoro stala. A to jsme měli cca 3 hodiny dostat se z Bratislavského letiště na autobusák.
Člověk by si řekl že 3 hodiny je sakra dost, ale...
Žena je non-EU, takže si musela vystát skoro 2 hodiny frontu na Passportech, zatímco já už s bagáží pod nohama zatim chytal nervy.
Když jsme vylezli z letiště, tak na nás čekala přívětivá mhd města Bratislava, takže taky paráda.
MHD nám ujelo před nosem a jel minimálně o 5 minut dřív než má napsáno. A zase jsme čekali.
Zkrátka, autobus Bratislava-Praha jsme dobíhali, ale stihli. A teď už se tomu jen smějeme.

Za mě teda určitě přespat v Praze a ráno v klidu na letiště. smiley

0 Citovat

Tak proč nejedeš z Varů busem v 5:00? Byl bys na letišti v 6:35 a vše bys bez problému stihnul i s dostatečnou rezervou, kdyby se něco pokazilo.

0 Citovat

V úterý bylo v Praze koukám veselo... Pilot to nakonec zvládnul, ale ten go-around slušný. Není tu někdo, kdo tím přiletěl?
https://www.youtube.com/watch?v=trrUkKUyhl4

0 Citovat

Ahoj, teď se balím na cestu Istanbul-Bangkok a řeším, jestli si můžu vzít repelent Predator do příručního zavazadla, protože bych se rád vyhnul kufru, na který budu muset čekat (poslední mi odletěl do Miami místo Lisabonu). Co jsem našel, že je to sprej, tak by asi měl do kufru smiley Co praktické zkušenosti?

0 Citovat

Tak mám ho kvůli severním provinciím a cestě do pralesa na doporučení z infekčního oddělení. Podle jejich infa, tam hrozí výskyt malárie a horečky dengue. Sice nijak velký, ale je tam. Jsem smolař (např. letím poprvé do Thajska a umře jim král, že).

0 Citovat

Ten repelent kupuj v thajsku. Maju lepsie nez tie nase, pripadne lacnejsie (o dost) nez tie co ti predaju na cudzokrajnych chorobach

0 Citovat

Záleží na velikosti repelentu. V Praze a nejen zde, mi v pohodě prochází 50 ml sprej. Větší, tuším 200 ml, omylem zapomenutý v příručním mi bez milosti vyhodili.

Takže předpokládám, že na spreje platí pravidlo jako ne tekutiny.

0 Citovat

Platí to stejně jako tekutiny do 100ml. Zbytek vyhodí.

Jinak v každém očkovacím středisku je to stejné. Vnutit repelent a nejlépe balení antimalarik.

0 Citovat

Co se týče toho repelentu, tak při moji první cestě do Asie (Malajsie), jsem také všude četl, že repelent brát nemám, že se tam dá koupit účinnější atd... Realita byla taková, že všude měli jenom repelenty s Citronellou, případně s jinou bylinkovou směsí, jejichž účinnost byla v mém případě totálně nulová. Možná, že na místní lidi to funguje jelikož se skoro nepotí a jejich pot má trošku jiný složení než náš, ale pro mě s přítelkyní vůbec nefungovaly. Komáři nás začali štípat i klidně 10 minut po aplikaci. Musel jsem obejít opravdu velice mnoho lékáren a drogerií, než jsem našel nějaký repelent s DEET, který sice měl jenom nějakých 15% a stál víc než stojí zmíněný Predator u nás (a ten má okolo 25% DEET), ale aspoň jakž takž fungoval.

0 Citovat

Právě já mám predátor 50% DEET v 80 ml lahvičce jako sprej. Nejspíš to bude záležet na obsluze security. Můžou to vzít jako hořlavinu a jed a vyhodit ho. Nebo jako toaletní potřebu a la lak na vlasy a nechat ho.

Jinak zkušenosti s Air Asia a repelenty ve spreji?

0 Citovat

Tak hořlavina je každej sprej a pokud má do 100ml, tak není důvod aby ho vyhazovali! Co je na repelentu tak speciálního?
Jinak teda letos celý Thajsko a Myanmar s repelentem v příručáku (nepoužit ani jednou smiley

0 Citovat

I kdybys měl kyselinu, tak u těch 100ml obsah nikdo kontrolovat nebude. Což samozřejmě neříkám, že je ok smiley

0 Citovat

S ČSOB Prémium máte na T2 přednostní průchod bezpečnostní kontrolou. Check-in s ČSA jsem dělal až na letišti, na palubním lístku nebylo nic zvláštního, ale po naskenování levou bránou jsem mohl rovnou projít. Podle čeho mě identifikovali, zda podle platby kartou nebo jim banka dala seznam klientů, to nevím.

0 Citovat

Brány samotné nijak nerozlišují cestující. Máš-li platnou palubku, projdeš všude ať jsi běžný cestující, priority či byznys. Tohle je jen o lidech, kdo chce, může jít prioritní přepážkou vždy.

0 Citovat

My šli ve dvou nedávno přes fast track na T2 a mě to prvně pustilo, ale přítelkyni už ne, ačkoliv jsme měli palubky z naprosto stejné eco rezervace. Takže fakt nevím, na co jsou ty čtečky nastaveny, ale evidentně rozdílné cestovní třídy nebo ffp nepoznají..

0 Citovat

Kdy nejpozději musím přijít na bezpečnostní kontrolu v Praze na T2, když by letěl v 8:50 ráno s german wings do Německa? Zkusil bych jít přes priority lane, check in udělám doma, bez kufru. Je to reálné, naplánovat příjezd na letiště na osmou? Uletět mi to nesmí, ale potřebuji odvézt děti do školy.

0 Citovat

Za mě v pohodě, poslední dobou jezdím zcela běžně na letiště hodinu před odletem. I když je fronta na security, tak tam dýl než 15-20 min nestrávíš. Pokud půjdeš přes priority, tak není vůbec co řešit.
Před 14 dny do AMS jsem byl na letišti ani ne 50 min před odletem, vystál frontu na security a stejně jsem byl na gatu skoro 30 min před odletem.

0 Citovat

Priority Lane bych nebral jako tutovku, protože nás minulý týden nepustila. Někdo tu tvrdil, že pustí ta brána každého. Já teda měl díky statusu povolenou, ale kamarádka, která byla na stejné rezervaci, tak ji to pustit nechtělo.

0 Citovat

Navážu na svůj příspěvek z listopadu. Koupil jsem let s ČSA v economy, vyplnil Flying Blue číslo (ivory) a udělal check-in. Na palubní letence je Sky priority. Buď nějaká chybka, nebo mě přes jméno spárovali s ČSOB premium?

0 Citovat

Na základě čeho by u ČSOB Premium měl být Fast track na T2? Pokud já vím, tak pouze na T1 a zároveň při návštěvě Mastercard Lounge, kde dostanete nálepku na palubku. P.S. Rozhodně nikdo při check-in nespároval jméno s ČSOB Premium, nemohou to vědět.

0 Citovat

Párování podle jména je opravdu nesmysl. Pokud by ses jmenoval např. Jan Novák, bylo by asi hodně šťastlivců se Sky Priority na palubence smiley

0 Citovat

Ahoj,

chtěl bych se zeptat, zda-li má někdo zkušenost s parkováním u OC Šestka, myslíte, že bude problém nechat zde na dva dny auto? Případně obdobná otázka na Ikeu na Zličíně. Předem díky smiley

0 Citovat

U Ikeii je to v pohodě tam to nikdo neřeší.

0 Citovat

2 dny budou OK i na Šestce, případně kdekoliv jinde po Evropské až po mekáč - stále bez zón.

0