Zdravím,  mám dotaz na zkušenosti k přestupu na letišti v Šanghaji (Pudong). Letíme Auckland-Šanghaj-Paříž-Praha. Jelikož máme na přestup cca 4 hodiny, tak ani neplánujeme žádnou návštěvu do města, ale jen se dokodrcat na odletový gate. Nicméně přiletíme do Šanghaje na terminál 2 (s Air New Zealand), ale odlítáme z terminálu 1 (s Air France). Z informací, které se mi podařilo se dá mezi terminály dojít pěšky cca za 10-15 minut, ale informace se již různí ohledně vyzvednutí zavazadel, opatření transitního víza, imigrační kontroly a nového check-inu. Dle článku tady na webu by tedy nemělo být potřebné transitní vízum, když jen přejdu v rámci transitu uvnitř letiště. Nicméně jsem narazil i na info, že kolečko opatření transit víza, vyzvednutí zavazadel, imigrační kontrola a check-in bude potřebné i v rámci 4hod. přestupu... Jen pro info uvádím, že na oba lety (tedy Auckland-Šanghaj i Šanghaj-Paříž) máme na letence stejné PNR, což by mělo znamenat, že letecké společnosti spolupracují při transferech zavazadel. Nemáte někdo další zkušenosti? Díky Pavel .

Šanghaj Pudong - transfer s přechodem mezi terminály

Založil ve fóru Letiště

7 reakcí

Zdravím, 

mám dotaz na zkušenosti k přestupu na letišti v Šanghaji (Pudong). Letíme Auckland-Šanghaj-Paříž-Praha. Jelikož máme na přestup cca 4 hodiny, tak ani neplánujeme žádnou návštěvu do města, ale jen se dokodrcat na odletový gate. Nicméně přiletíme do Šanghaje na terminál 2 (s Air New Zealand), ale odlítáme z terminálu 1 (s Air France). Z informací, které se mi podařilo se dá mezi terminály dojít pěšky cca za 10-15 minut, ale informace se již různí ohledně vyzvednutí zavazadel, opatření transitního víza, imigrační kontroly a nového check-inu. Dle článku tady na webu by tedy nemělo být potřebné transitní vízum, když jen přejdu v rámci transitu uvnitř letiště. Nicméně jsem narazil i na info, že kolečko opatření transit víza, vyzvednutí zavazadel, imigrační kontrola a check-in bude potřebné i v rámci 4hod. přestupu... Jen pro info uvádím, že na oba lety (tedy Auckland-Šanghaj i Šanghaj-Paříž) máme na letence stejné PNR, což by mělo znamenat, že letecké společnosti spolupracují při transferech zavazadel. Nemáte někdo další zkušenosti? Díky Pavel

0

Ahoj, 

při přestupu mezi terminály se musí projít imigrační, vyjít ven a (pravděpodobně - to se dozvíte na check-inu) vyzvednout a znovu odbavit zavazadla, viz info zde: https://www.cestujlevne.com/letiste/sanghaj . Dle informací z roku 2018 musíte vyplnit příletovou kartu, kde do políčka adresy jen napíšete "Transit" a projít s ní skrz imigrační. Tu dostanete buď už v letadle nebo jsou k dispozici v prostoru před pasovou kontrolou. 

0 Citovat

Ahoj Kryštofe,


díky za info, článek jsem už samozřejmě četl, takže mě zajímají spíš reálné zkušenosti. Kiwi (přes které jsme kupovali letenky) právě píše, že stačí přejít na odletový terminál a o zavazadla se starat nemusíme. 

0 Citovat

Tak Kiwi často tvrdí nesmysly :) Pokud máte letenku přes Kiwi, je naopak prakticky jisté, že musíte zavazadla vyzvednout a znovu je odbavit.

0 Citovat

Velmi praktické je mít s sebou v příručním zavazadle propisku ;-)

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Ahoj, 

při přestupu mezi terminály se musí projít imigrační, vyjít ven a (pravděpodobně - to se dozvíte na check-inu) vyzvednout a znovu odbavit zavazadla, viz info zde: https://www.cestujlevne.com/letiste/sanghaj . Dle informací z roku 2018 musíte vyplnit příletovou kartu, kde do políčka adresy jen napíšete "Transit" a projít s ní skrz imigrační. Tu dostanete buď už v letadle nebo jsou k dispozici v prostoru před pasovou kontrolou. 

Potvrzuji z vlastní zkušenosti. I když na check-inu budou tvrdit, že zavazadla budou přeložena, není to pravda. Dobrá rada: příště nekupovat letenku s přestupem v pevninské Číně, za ty nervy to nestojí.
0 Citovat

Gigo15 napsal(a):

Potvrzuji z vlastní zkušenosti. I když na check-inu budou tvrdit, že zavazadla budou přeložena, není to pravda. Dobrá rada: příště nekupovat letenku s přestupem v pevninské Číně, za ty nervy to nestojí.

přesně tak, a hlavně ne přes Kiwi.

0 Citovat

Gigo15 napsal(a):

Potvrzuji z vlastní zkušenosti. I když na check-inu budou tvrdit, že zavazadla budou přeložena, není to pravda. Dobrá rada: příště nekupovat letenku s přestupem v pevninské Číně, za ty nervy to nestojí.


Díky za info. No teď už s tím bohužel nic neuděláme a budeme tím muset projít.


0
7 reakcí