Dobrý den, jdu možná s hloupou otázkou, ale chystáme se na svou první dovolenou bez CK. Rádi bychom do Thajska, na Koh Kood. Nejbližší letiště je psané Trat airport. Pokud hledám na booking ubytování s letištním transferem, rozumím tomu správně, že pokud ho nabízí, vyzvednou nás na tomto letišti? Letenky koupíme, ubytování na booking také, ale jinak bychom to chtěli mít co nejvíce zařízené z domova. Netroufám si tam vylézt z letadla a řešit na místě jak se dostanu do hotelu, který je někde na ostrově....Thajsko je rájem batůžkářů, mě se to ale tak snadné nezdá :D Prosím pomůžete, díky za kazdé info.Jinak díváme se i po jiných destinacích....než po Thajsku, ale vždy řešíme cestu mezi hotelem a letištěm a  zpět.....Přemyšlíme takto i o Dominikánské republice..... .

Letištní transfery (hotelové) Thajsko

Založila ve fóru Letiště

11 reakcí

Dobrý den, jdu možná s hloupou otázkou, ale chystáme se na svou první dovolenou bez CK. Rádi bychom do Thajska, na Koh Kood. Nejbližší letiště je psané Trat airport. Pokud hledám na booking ubytování s letištním transferem, rozumím tomu správně, že pokud ho nabízí, vyzvednou nás na tomto letišti? Letenky koupíme, ubytování na booking také, ale jinak bychom to chtěli mít co nejvíce zařízené z domova. Netroufám si tam vylézt z letadla a řešit na místě jak se dostanu do hotelu, který je někde na ostrově....Thajsko je rájem batůžkářů, mě se to ale tak snadné nezdá :D Prosím pomůžete, díky za kazdé info.

Jinak díváme se i po jiných destinacích....než po Thajsku, ale vždy řešíme cestu mezi hotelem a letištěm a  zpět.....Přemyšlíme takto i o Dominikánské republice.....

0

Ale s čím chcete pomoci? Cestování samostatně vyžaduje trochu vlastní iniciativy. To za jakých podmínek hotel nabízí letištní transfer se logicky liší hotel od hotelu, univerzální odpověď neexistuje. Musíte hotel kontaktovat a domluvit se s nimi. 

Stejně tak ale vzít si před letištěm taxík, dojet do přístavu a tam si koupit lístek na trajekt je docela triviální záležitost. Chce to jen mít představu co kolik stojí.

0 Citovat

No jen jestli jste se s tou dovolenou bez CK trochu neunáhlila. Nebudete tam mít delegáta.

 Mít vše dopředu zařízené z domova nemusí být zrovna nejlepší varianta - stačí zpožděný nebo zrušený let a vše je hned jinak.

 A dopravu budete řešit prakticky neustále, tedy pokud nestrávíte celou dovolenou jen na jednom místě.

 

0 Citovat

No letenky z bkk do tratu nejsou nejlevnejsi, letaji tam jen bangkok airways a kde neni konkurence, jsou vysoke ceny. Do ubytka poslete dotaz pres booking, kolik stoji transport z letiste, na ktere priletite vcetne vsech poplatku (i za lod),  a pokud bude cena prijatelna, jen jim to potvrdite, napisete cas priletu, cislo letu, pocet osob a po priletu na vas bude cekat ridic s ceduli s vasim jmenem. Alternativa je najit transport na netu.

A nebo vam muzu dat kontakt na spolehliveho kluka, ktery vas z tratu na koh kut odveze za dobrou cenu;-)

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Ale s čím chcete pomoci? Cestování samostatně vyžaduje trochu vlastní iniciativy. To za jakých podmínek hotel nabízí letištní transfer se logicky liší hotel od hotelu, univerzální odpověď neexistuje. Musíte hotel kontaktovat a domluvit se s nimi. 

Stejně tak ale vzít si před letištěm taxík, dojet do přístavu a tam si koupit lístek na trajekt je docela triviální záležitost. Chce to jen mít představu co kolik stojí.

Z letiste taxi bych si vzala, kdyby se nejednalo o presun na jiny ostrov. Nevim jak to tam s lodni dopravou funguje, a proto jsem se ptala zda se mohu spolehnout na ten hotelovy transfer. 

0 Citovat

LukasAK napsal(a):

No letenky z bkk do tratu nejsou nejlevnejsi, letaji tam jen bangkok airways a kde neni konkurence, jsou vysoke ceny. Do ubytka poslete dotaz pres booking, kolik stoji transport z letiste, na ktere priletite vcetne vsech poplatku (i za lod),  a pokud bude cena prijatelna, jen jim to potvrdite, napisete cas priletu, cislo letu, pocet osob a po priletu na vas bude cekat ridic s ceduli s vasim jmenem. Alternativa je najit transport na netu.

A nebo vam muzu dat kontakt na spolehliveho kluka, ktery vas z tratu na koh kut odveze za dobrou cenu;-)


Dekuji za vysvetleni a ochotu. V případě, ze se pro Thajsko rozhodneme, napisi si o kontakt. Diky moc

0 Citovat

[citace="Надежда Константиновна Крупская"]

No jen jestli jste se s tou dovolenou bez CK trochu neunáhlila. Nebudete tam mít delegáta.

 Mít vše dopředu zařízené z domova nemusí být zrovna nejlepší varianta - stačí zpožděný nebo zrušený let a vše je hned jinak.

 A dopravu budete řešit prakticky neustále, tedy pokud nestrávíte celou dovolenou jen na jednom místě.

 No je pravda, ze když nam zrusi let vubec bych nevedela co delat... Musim si toho ještě hodne zjistit, ale zkratka kdyz vidim jak všichni cestuji, rikam si, ze to přeci taky zvladneme.... Evropska mesta nam jdou bez problémů 😊 tak musime dal... 

0 Citovat

Byli jsme ted v unoru v  Thajsku poprve a ta lodni doprava a  organizace, zajisteni z  ubytovani funguje naprosto bez problemu  vcetne prestupu mezi lodemi jak jsme videli  ,jen je dobre vedet dopredu priblizne cenu , treba  na Lante  nas uz  na lodi lamali na prepravu do ubytovani za  300 BTH,  ja jsem ale vedel od ubytovatele  ( vsechno jsme meli pres booking ), ze preprava je mozna za 100 THB na osobu ,. takze nakonec nam to po 100 THB prodali  Transfery na ostrovech  jsme vzdycky koupili tam co jsme bydleli a jak jsem videl, bylo to vzdycky o neco levnejsi, nez  v pristavu ,nebo v agenture a navic  v tom byla i preprava do pristavu  ,takze uplne v pohode , taky jsem byl dopredu napred vuci  tomu neduverivy ,jedine kde jsem mel pocit neserioznosti byl  Bangkok ,ale  na ty jejich figle je dost upozorneni

Jinak jestli uvazujete o Dominikanske , tak si myslim ze Jamajka je lepsi a TUI  z Bruselu  bude mit urcite dobre ceny jak  do Domikany tak  na Jamajku . a tam  i ten duben byl v pohode pravda TUI nic moc  .vcetne tech zmatku kdyz pristavaji na Dominikanske cestou na Jamajku a nabiraji tam i cestujici co leti zpet ..Nebo mozna pak Eurowings z Nemecka   i kdyz se tam vsechno musi dokoupit  k te zakladni cene , kdezto v Tui to uz bylo  v cetne jidla ,zavazadla a sedadla
0 Citovat

K úplně první otázce - když hotel nabízí letištní transfer, tak ano, nějakým způsobem zajistí přepravu z letiště do hotelu. Jen pozor na to, že to bude (velmi pravděpodobně) zvlášť placená záležitost, nezřídka za nadsazené peníze v místních poměrech. Pro jistotu bych se hotelu zeptal na možnost "free shuttle" a v případě zamítavé odpovědi zkusil sám najít trajekt resp. hromadnou dopravu obecně. Poprvé sice budete vyplašení, ale když to klapne, získáte uspokojující pocit "zmákli jsme to".

Zpočátku mi v neznámých lokalitách pomohla videa na youtubu typu "how to get from ??? to ???"
0 Citovat

Free shuttle na cca 60 km po zemi a 40 km po moři, kde moc lidí nejezdí? To nemá smysl se ani ptát (možná jen u velmi drahého ubytování).

0 Citovat

Presne tak, na free shuttle na Ko Kood zapomen. Byl jsem tam loni. Cestou tam jsme prejizdeli z Ko Changu. Cesta zpet z Ko Koodu rovnou do Bangkoku. Zajisteno pres ubytovani. Cena tusim nejakych 800 nebo 900 THB, ale je to cely den na ceste. Z pristavu v Tratu pak clovek jede pohodlnym dalkovym autobusem. Mista na nohy pozehnane. 


Podle me se nevyplati letet do Tratu. Jak tu padlo lita tam jen jedna spolecnost a ceny tomu odpovidaji. Existuje mnoho moznosti jak se z Bangkoku na Ko Kood dostat. Vcetne private transferu. Videl jsem dokonce i skupiny lidi, kteri to jeli taxikem :-) Zalezi kolik vas. U 4 osob uz private transfer muze vychazet podobne jako bus. Jestli uz mate vybrany hotel, kontaktoval bych je. Budou schopni poradit.


Pokud zvladate cestovat po evropskych mestech, zvladnete i toto. Samotneho me prekvapilo, jak v Thajsku v teto oblasti vsechno perfektne funguje. Jestli se aspon frochu domluvite anglicky budete v pohode.


Jak uz tady taky padlo, na youtube je spousta videii, tak samo na webu se da prakticky vse najit. 


Smele do toho 🙂

0 Citovat

Vsem moc děkuji za užitečné informace 😲👍 no s angličtinou jsem na tom bídně, a cestovat budeme jen ve dvou. Na youtube spoléhám, tam a zde hledam co se da.  Takze po mestech ti clovrk zvladne i bez aj, ovsrm v asii nevim, no 😅

0
11 reakcí