Ahoj cestovatelé a dobrodruzi. V únoru letíme s Qatar přes DOHA v Kataru. Co jsem vyčetl, čas potřebný pro podívání se do města je alespoň osm hodin, ale říkám si... Není mezi Vámi někdo, kdo se vydal do města na čumendu opravdu "very fast"? Je reálné ze zkušenosti něco stihnout? Díky za tipy a šťastná přistání v novém roce :-)  .

DOHA 7h na přestup

Založil ve fóru Letiště

9 reakcí

Ahoj cestovatelé a dobrodruzi. V únoru letíme s Qatar přes DOHA v Kataru. Co jsem vyčetl, čas potřebný pro podívání se do města je alespoň osm hodin, ale říkám si... Není mezi Vámi někdo, kdo se vydal do města na čumendu opravdu "very fast"? Je reálné ze zkušenosti něco stihnout? Díky za tipy a šťastná přistání v novém roce :-)

0

Podle mě to reálné je. Pokud tě pustí přes imigrační (někde jsem četl, že na tak krátkou dobu občas je problém) a nebude tam moc lidí, můžeš být do hodiny od příletu venku z letiště. Taxíkem se do města dostaneš za půl hodiny, stejný čas pak zabere cesta z města zpět a na letišti by jsi měl být 2hod před odletem (bez zavazadla by asi stačila i hodina, ale započetl jsem do toho rezervu pro jakoukoliv nenadálou událost). V optimálním případě by ti při 7hod přestupu mohly ve městě zůstat cca 3 hodiny.

Taxíkem bych se nechal vyložit někde poblíž Souq Waqif (anebo bych se drze nechal vysadit až na Doha Skyline viewpoint) a oběhnul bych věci v okolí. Ten arabský market (zvláště po pár týdnech v JV Asii) má své kouzlo. 

Při nočním přestupu to asi do města nemá cenu, pokud by na imigračním  byla nějaké zásadní fronta, tak bych to taky zrušil (asi jsem měl smůlu, ale strávil jsem tam určitě hodinu). 

0 Citovat

Čeká mě něco podobného :) Přílet je papírově 16:15, západ slunce bude 17:40. Asi bych spěchal na ten Doha Skyline viewpoint, může tam být pěkný západ slunce..

Mám dotaz: Jde tam platit Taxi kartou?

0 Citovat

Bude to jako skoro vždy v této oblasti - opar a minimální oblačnost = západy slunce za moc nestojí (minimálně z pohledu focení), podle mě je lepší tam jít až za tmy. 

Taxík z letiště i zpět (ten nám zajišťoval hotel) se platil hotově (nechávali jsme si kvůli toho nějakou hotovost). Jednodušší by asi byl UBER, ale nechtěl jsem tam vůbec zapínat data. 

0 Citovat

V Doha funguje od prosince mezi letištěm a centrem města metro. Stanice metra je dobře znáčená přímo z terminálu (tak 5-10 minut chůze). Lístky se kupují v automatu (přijímá pouze bankovky 1 a 5 QAR) a jednorázový lístek vyjde na 2 QAR (cca 12 Kč). Do centra města - k Souq Wagif cesta i s přestupem zabere tak 25-30 minut). V provozu je cca 6:00-24:00). Více info zde: https://www.qr.com.qa/home

0 Citovat

prosim vas, nech mi niekto vysvetli, ako sa niekto moze hrat na svetovy hub a mat metro iba na bankovky.

0 Citovat

Pe K napsal(a):

V Doha funguje od prosince mezi letištěm a centrem města metro. Stanice metra je dobře znáčená přímo z terminálu (tak 5-10 minut chůze). Lístky se kupují v automatu (přijímá pouze bankovky 1 a 5 QAR) a jednorázový lístek vyjde na 2 QAR (cca 12 Kč). Do centra města - k Souq Wagif cesta i s přestupem zabere tak 25-30 minut). V provozu je cca 6:00-24:00). Více info zde: https://www.qr.com.qa/home

To je úplná paráda, taxi do centra totiž bude pěkně mastné. Přílet máme v 16:15 a odlet ve 22:50 tak by se dal stihnou možná i ten západ slunce. Udělat pár fotek a pelášit zpátky.  

0 Citovat

Pokud si to správně pamatuji, tak taxi z/na letiště vyšlo řádově na 200kč. 

0 Citovat

Taxi i Uber stojí zhruba podobně a to 200Kč jedním směrem.

0 Citovat

Řeším obdobné. Přestup v DOHA  - 12 hodin, ale přiletíme ne  20,00, Je to přes noc. V DOHA jsem byla v loni, rada bych se podívala na Souq Waqif a pak prošla na promenádě a snad někam zašla do restaurace.  Jen nevím, jestli bude v noci něco fungovat. Přece jen než se tam dostaneme, tak bude  23,00.  Má někdo zkušenost? 

0
9 reakcí