Ahoj,na Stansted přiletím ve 23:40 a další let je následující den ráno v 7:40. Prvně jsem plánoval,že bych zůstal na letišti,ale vzhledem k tomu,že nefunguje 24 hod,tak mě napadlo vyrazit vlakem do centra Londýna. Je reálné stihnout poslední vlak v 00:30? Předpokládám,že letiště bude prázdné,takže ani na pasovce / mám epass/ by neměl být problém. Dále se pak nabízí dotaz co takhle v noci a nad ránem v centru a jak je to z bezpečností? Co je lepší? Zůstat 2 hod před letištěm a pak vyčkat do odletu v hale nebo si udělat výlet do centra a nějak alespoň zabít čas?  .

Stansted - přílet v noci a noc na letišti

Založil ve fóru Letiště

20 reakcí

Ahoj,na Stansted přiletím ve 23:40 a další let je následující den ráno v 7:40. Prvně jsem plánoval,že bych zůstal na letišti,ale vzhledem k tomu,že nefunguje 24 hod,tak mě napadlo vyrazit vlakem do centra Londýna. Je reálné stihnout poslední vlak v 00:30? Předpokládám,že letiště bude prázdné,takže ani na pasovce / mám epass/ by neměl být problém. Dále se pak nabízí dotaz co takhle v noci a nad ránem v centru a jak je to z bezpečností? Co je lepší? Zůstat 2 hod před letištěm a pak vyčkat do odletu v hale nebo si udělat výlet do centra a nějak alespoň zabít čas?

0

Radši bych teda zůstala na hotelu u letiště, Jet do centra ještě v noci abys pak v 5 ráno jel zase na letiště, to je asi blbý nápad)

0 Citovat

Nebo muzes zajet s National Express ze Stanstedu do nocniho Cambridge (atmosfera muze byt jako z Harryho Pottera az horrorova).

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

Nebo muzes zajet s National Express ze Stanstedu do nocniho Cambridge (atmosfera muze byt jako z Harryho Pottera az horrorova).

Nebo jako taky v nocnim Islamabadu...

0 Citovat

Stansted se prakticky zavira na 2 hodiny to se da prezit venku pred letistem , nebo si zajisti nocleh nekde v Elsenhamu , Bishopu,Takeley. apod kde je to nejbliz , nekde to je i s odvozem ,neni to uplne nejlevnejsi ,Standsted je na tohle blby ,kolem nic rozumneho neni ani ve dne

Ale kdyz budes mit neco s odvozem do 5 km  tak mas  pak na vyspani se  6 hodin a to uz asi stoji zato, nez  zustavat celou noc na letisti
0 Citovat

mikir napsal(a):

Stansted se prakticky zavira na 2 hodiny to se da prezit venku pred letistem , nebo si zajisti nocleh nekde v Elsenhamu , Bishopu,Takeley. apod kde je to nejbliz , nekde to je i s odvozem ,neni to uplne nejlevnejsi ,Standsted je na tohle blby ,kolem nic rozumneho neni ani ve dne

Ale kdyz budes mit neco s odvozem do 5 km  tak mas  pak na vyspani se  6 hodin a to uz asi stoji zato, nez  zustavat celou noc na letisti


Nad tím jsem také uvažoval,že bych to mohl ty dvě hodiny vydržeta,ale je to teď v únoru,takže počasí by asi moc nepřálo. Někde jsem právě četl,že proč nevyužít posledního spoje a pak prvního,člověk bude alespoň v teple. Jenže co budu dělat v Londýně od půl druhé do půl páte než pojede první metro. Vlaková stanice se otvírá až ve 4 hod,takže bych se jedině musel někam přesunout metrem a možná bych našel MC Donald,ale sám takhle se toulat ve městě mi nepřipadá zabavné /ano,mohlo by to být dobrodružné/.

Na hotel jsem koukal,ty přímo na letišti stojí od 2000kč za noc a to mi připadá už trochu moc za těch pár hodin. Našel jsem hotel v Eslenhamu,ale dostat se tam po půlnoci je trochu problém a ubytování nabízí možnost transferu jen z ubytování na letiště :-(.


0 Citovat

ja osobne by som to zapichol do Mekacu alebo na pumpu :)

https://goo.gl/maps/MMDVEBCMoHe7wq968

a ako pozeram ten Premier Inn nema vobec zle ceny

0 Citovat

tonic napsal(a):

ja osobne by som to zapichol do Mekacu alebo na pumpu :)

https://goo.gl/maps/MMDVEBCMoHe7wq968

a ako pozeram ten Premier Inn nema vobec zle ceny

Koukal jsem a vzhledem k tomu,že za pokoj chtějí cca 1900kč,tak na těch pár hodin mi to osobně připadá jako dost. Ten Mekáč,ale vypadá jako dobrý nápad. Je to kousek a podle Google map,to tam vypadá dobře :-). Jen netuším jestli je přes noc normálně otevřen nebo funguje jen přes okno,ale to zkusím nějak zjistit. Díky za tip.

0 Citovat

no mne to len tak na google maps ukazalo 46 euro na noc, tak to mi az taka tragedia neprisla, len teda neviem vase datumy :) BP by mohla byt otvorena vedla aj normalne :)

0 Citovat

tonic napsal(a):

no mne to len tak na google maps ukazalo 46 euro na noc, tak to mi az taka tragedia neprisla, len teda neviem vase datumy :) BP by mohla byt otvorena vedla aj normalne :)


To mi také ukázalo,ale když jsem zadal datum 19-20.2.2020,tak byla cena nějakých 75€ a to už je trochu dost. Koukal jsem a jezdí kousek Holliday INN shuttle bus,tak bych mohl s ním

0 Citovat

DimikUK napsal(a):


Na BP uz se tesi na obejdy z CR co tam budou sedet celou noc u jednoho kafe.


Možná tam budou i obejdové z jiných zemí a možná tam některý obejda utratí více a třeba se tam zdrží jen hoďku nebo dvě. Navíc pokud je tam Mekáč,to je lepší volba

0 Citovat

DimikUK napsal(a):

Na BP uz se tesi na obejdy z CR co tam budou sedet celou noc u jednoho kafe.


Ak budu mat free refill, tak tych kav bude viacej :))

0 Citovat

@Jan

V Takeley  mas  jednoluzak za  37 euro  na ten tvuj  termin pres booking.com  Airport Standted Lodge    necele 3 km , transfer maji  ,s Geniusem mi to ukaze 34 euro . nebo v Elsenhamu  Desalis Lodge hotel   45 euro   ,transfer maji  v obou smerech  rezervace mi ukazuji ze jsem tam uz spal ,nebo tam spala zena   ,koukam na to asi jsem tam spal ja  je to uz davneji  necelych  5 minut od terminalu maji i lepsi hodnoceni nez  v tom Takeley

Kdyby jsi mel odlet treba v 5 rano tak to neresim a zustavam na letisti ,ale jestli   az v 7.40  tak to resim tim noclehem nez tam nekde  2 hodky preslapovat venku  a pak jeste  zadne stesti ani v hale

0 Citovat

@DimikUK


ze ty si uz skusal stokovat na tej BP v noci? :D

0 Citovat

V Londýně jsem byl přes noc. Hele, mraky policejních aut pořád jezdilo ( no, bylo to den po útoku v červnu...), žádný MC nebyl otevřený :( . Neříkám, že bylo málo lidí, ale chodilo jich hodně jak okolo Temže, tak památek. 

Dle mého je to kravina, raději buď 2h někde v zákrytu u letiště nebo jít poblíž do hotelů. 

0 Citovat

Krom toho, už jsi koukal na cenu té dopravy do Londýna a zpátky? V případě vlaku to vyjde ve dvou podobně jako ten hotel... (cca 30 GBP zpáteční cesta pro jednoho).

0 Citovat

V lesíku oproti terminálu sa dá stanovať.

0 Citovat

Vzhledem k tomu,že cestuji sám,tak jsem se rozhodl pro hotel u letiště. Je to asi ta nejlepší volba,po celém dni co budu na cestě bude fajn si trochu odpočinout a připravit se na další cestu. Díky za vaše rady a nápady :-)

0 Citovat

Nevím pro co jsi se rozhodl, ale Premier Inn Stansted Airport přímo na webu www.premierinn.com stojí na 20.2. £56, což je nějakých 1,400 Kč.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Nevím pro co jsi se rozhodl, ale Premier Inn Stansted Airport přímo na webu http://www.premierinn.com stojí na 20.2. £56, což je nějakých 1,400 Kč.

Vzal jsem Holiday Inn,což je kousek vedle. Původně jsem o něm uvažoval,ale ráno mi to na  Bookingu ukazovalo,že je plný. 

0 Citovat

V tom Desalis bys  neco usetril .a kdyz by jsi jim nahlasil prilet tak by jsi teba nemusel cekat pul hodiny ,pokud ten interval  netrefis ,mam pocit ze  to kyvadlo taky platis , nevim jestli se ceny prepravy  do te vzdalenosti tech  2 km  -3 km zmenily  myslim ze kolem 8-10 liber at uz to bylo taxi ,nebo dohodnuta doprava ,nebo kyvadlo za obe cesty  to je vzdycky ,no koukam ze jsem tam taky spal  za 89 euro , ale  ve dvou , mozna ten shuttle byl levnejsi  ale asi  2 libry na osobu na cestu to byly ,myslim se to pak platilo az v recepci

Tak jsem nasel i  me  hodnoceni co jsem jim pak dal  ( v 2017 )  dal jsem 8,3 , lehka snidane byla mozna od 4 rano  plna od 6  ,zkriitizoval jsem cenu  a slabsi vyber vecere -) pochvalil jsem postel a koupelnu -) Dost mozna ze jsem tu cenu kritizoval kvuli transferu  pak by ale musel byt asi za  5 liber jedna cesta ,  Nekde jseme takhle platili  v UK u letiste ale uz nevim kde

Objednaval jsem to tyden predem  ,meli jsme casny ranni odlet na Lanzarote ,jinak Londyn moc nepotrebuju  a Stansted uz vubec ne -)
0
20 reakcí