Zdravím všechny, příští čtvrtek 28.4 letím s Ryanair z Vídně do Edinburghu..vztahuje prosím na mě výjimka v Covid opatření 3G na tranzit, pokud mě jen manžel odveze na letiště a pak následně za pár dní vyzvedne a vracím se do okamžitě ČR?? Jsem neočko, covid prodělan ale bez ofiko potvrzení,  žádnou tečku nevedu a nechce se mi ani testovat. Ale zase se mi nechce dohadovat před letem, protože je to můj první let a už tak mam "nervy z neznáma "..snažím se o co nejhladsi průběh. Díky moc ta rady  .

Videň-edinburgh, první let

Založil(a) ve fóru Letiště

10 reakcí

Zdravím všechny, příští čtvrtek 28.4 letím s Ryanair z Vídně do Edinburghu..vztahuje prosím na mě výjimka v Covid opatření 3G na tranzit, pokud mě jen manžel odveze na letiště a pak následně za pár dní vyzvedne a vracím se do okamžitě ČR?? Jsem neočko, covid prodělan ale bez ofiko potvrzení,  žádnou tečku nevedu a nechce se mi ani testovat. Ale zase se mi nechce dohadovat před letem, protože je to můj první let a už tak mam "nervy z neznáma "..snažím se o co nejhladsi průběh. Díky moc ta rady

0

Tranzit na letiště Vídeň není problém, vztahuje se na vás výjimka. Viz třeba https://www.mzv.cz/vienna/cz/kor...covid.html. Při zpáteční cestě po mě nikdo nikdy na letišti ve Vídni nic nechtěl, stačilo kouzelné slovo tranzit a český pas/občanka. Ale jak jsem někde četl, naprosto výjimečně po někom chtěli vidět parkovací lístek, jízdenku, ... Něco, co potvrdí, že odjedete z Rakouska. Ale vůbec bych se toho nebál, pravděpodobnost toho je prakticky nulová a určitě byste je přesvědčila. Ve Vídni si vás nenechají :-).

1 Citovat

A na Ryanair jsem žádné podmínky vstupu na palubu ohledně Covid nenašla...vztahuje se to vzdy dle destinace? Hodně lidí mi říkalo, že jako neočko a neotestovanou mě nepustí do letadla...Omlouvám se poketim poprvé..mam spoustu otázek 

0 Citovat

Zvlastni je ze covid nebyl podchycen zene prisel automaticky na  uzis ocko certifikat  o prodelanem covidu  dokonce  po 11 dnech od  prvniho  testu covid  pozitivni  i kdyz karantena v te dobe  byla 14 dnu  

Divan ma pravdu  jen je treba pocitat s tim ze  v restauraci nebo i v obcerstveni na gate  si nedate nic po me chteli videt  test  i v otevrenem prostoru   vedle gate kde jsem si chtel dat kafe a zavin  ale uz je to nejaky ten mesic tak treba i Rakusaci nabyli aspon trosku rozum zpet taky nic  a to jsme jeli vlakem  Ja jsem tehdy  test mel  protoze do Irska musel byt dokonce PCR a zpet jsem musel mit antigen a pak do tydne  PCR v CR  Nastesti uz takove ptakoviny nejsou treba  a i u Anglie ktera neni v EU uz muze byt  do CR  prilet bez  niceho a ani pak uz neni treba nic  Nemce bych si asi netroufl  ale o Vidni  jsou zatim same  pozitvni  informace  a melo by stacit rict tranzit ukazat cesky pas  a hotovo   Jinak mam pocit ze do Anglie se uz na obcanku nelita 

Edinburgh je fajn  byli jsme tam dvakrat  Skotsko snad melo  covid jina opatreni  ale to se netyka letu  porad je to Velka Britanie cele  ,,,, pro uplny klid nakonec jde udelat  antigen  za 200 Kc s vysledkem do hodiny ,ale asi je to zbytecne akorat by slo si dat jidlo a piti pred odletem 

PS: Ryanair  uz nic neresi  snad jsem slysel ze u Talianu je to  jeste  problem nekde Pres Viden jsem letos uz letel  a  akorat jak jsem psal problem s  tim obcerstvenim 

0 Citovat

Neduchalova.h napsal(a):

A na Ryanair jsem žádné podmínky vstupu na palubu ohledně Covid nenašla...

Ryanair aplikuje požadavky cílové destinace. Vlastní požadavky nemá s výjimkou respiratoru během letu. Pokud cílová destinace nic  nepožaduje, neměl by to požadovat ani Ryanair. 

0 Citovat

@divan opravim te  respirator nikdy Ryanair nevyzadoval  kdyz uz tak obycejnou rousku kterou jsem stejne za cele 2 roky nikdy poradne nasazenou nemel max pri vstupo do letadla a pak uz sla  dolu nejen pod nos ( od zacatku covidu s Ryanairem  37 letu )

0 Citovat

Ok, tak v to případě se nejdu ani testovat.. říkala jsem si ze vyuziju 1 test zdarna pokud by to bylo Rakousko požadovalo...ale budu vám tedy věřit :-) jinak se zeptám..je Rakousko složité na orientaci k letadlu? Je nějaký tip na co si dát pozor, aby nejde nezabloudila? 

0 Citovat

@mikir: při jakémsi letu před asi půl rokem Ryanair respirátor vyžadoval, kontroloval, napomínal lidi. Lepší vzít si s sebou roušku i respirátor (nic to neváží a místo nezabírá) a použít podle okolností, než se zbytečně dohadovat nebo shánět respirátor na poslední chvíli...

0 Citovat

Ök  mozna to bylo u Italie  tam jsou dodnes magori  Premyslim ted spis  nad tim ze terminal 1 uz jen slouzi k odevzdani zavazadel a pak se prejde  do centralni kontroly security pro vsechnny  gejty  ktere jsou uvedene  pismeny abecedy  na tabuli v te 1  jestli se teda nemylim Z Vidne jsem letel letos  jen jednou zatim a trosku me to zmatlo v prvnim okamziku ale je to oznacene 

0 Citovat

Neduchalova.h napsal(a):

Ok, tak v to případě se nejdu ani testovat.. říkala jsem si ze vyuziju 1 test zdarna pokud by to bylo Rakousko požadovalo...ale budu vám tedy věřit :-) jinak se zeptám..je Rakousko složité na orientaci k letadlu? Je nějaký tip na co si dát pozor, aby nejde nezabloudila? 

Letiště je dobře značené, zabloudit se tam snad nedá, v případě potřeby se můžete zeptat nějakého zaměstnance, policajta apod. na cestu k security, ke gate, kamkoliv. Určitě vám poradí. Podrobnější info o Ryanairu na https://www.viennaairport.com/ja...ch=ryanair. Nebo můžete pro zajímavost mrknout na aktuální odlety na  https://www.viennaairport.com/cz...let/odlety a vyfiltrovat si tam Ryanair.

0 Citovat

mikir napsal(a):

@divan opravim te  respirator nikdy Ryanair nevyzadoval  kdyz uz tak obycejnou rousku kterou jsem stejne za cele 2 roky nikdy poradne nasazenou nemel max pri vstupo do letadla a pak uz sla  dolu nejen pod nos ( od zacatku covidu s Ryanairem  37 letu )

loni v rijnu NICE-VIDEN bez respiratoru lidi nepoustely do letadla hodne lidi kupovalo na letišti Vídeň povinný respirator

0
10 reakcí