Ahoj, v 15:35 přiletím vnitrostátním letem na Terminal 1b letiště v Bombaji, z Terminalu 2 mi v 00:55 odlétá další let zpět do Evropy. Mezi lety tedy budu mít cca 9 hodin. Chtěl bych vzít taxíka a sjet se podívat na nádraží Chhatrapati Shivaji, Gateway of India a slum Dharavi, mám ale obavy z případných dopravních zácp. Prý jsou v Bombaji příšerný a nechci riskovat, že nestihnu odlet. Je tu prosím někdo, kdo byl v Bombaji a mohl by dát vědět jak dlouho trvá cesta z jižního konce poloostrova/města na Terminal 2? Díky .

Mumbai (BOM)

Založil ve fóru Letiště

5 reakcí

Ahoj, v 15:35 přiletím vnitrostátním letem na Terminal 1b letiště v Bombaji, z Terminalu 2 mi v 00:55 odlétá další let zpět do Evropy. Mezi lety tedy budu mít cca 9 hodin. Chtěl bych vzít taxíka a sjet se podívat na nádraží Chhatrapati Shivaji, Gateway of India a slum Dharavi, mám ale obavy z případných dopravních zácp. Prý jsou v Bombaji příšerný a nechci riskovat, že nestihnu odlet. Je tu prosím někdo, kdo byl v Bombaji a mohl by dát vědět jak dlouho trvá cesta z jižního konce poloostrova/města na Terminal 2?
Díky

0

Vlakem bych to risknul, taxikem jedine s velkou rezervou na cestu zpatky - sice jsem primo tuhle trasu nejel, ale Mumbai je v tuhle hodinu pekelna.. V jakekoliv zapadni zemi bych ti doporucil domluvit se s taxikarem jestli je to feasible, nicmene v Indii bude odpoved automaticky ano, bez ohledu na to, jestli je fakt sance to stihnout.. smiley A cesta vlakem v Mumbai sebou prinasi v nekterych stanicich dalsi challenge, a to je nacpat se do vlaku a udrzet se v nem smiley Jenom pro info - cesta kterou jsem o vikendu jezdil autem (s mistnim ridicem) za cca 20min (15km) trvala v business hours i 2-3hodiny..

0 Citovat

Ahoj.
No.... feasible to je, ale moc času na to mít nebudeš. Když si vezmeš taxíka, je to trochu o náhodě, ale máš relativně dost času, tak pokud opravdu ty památky vidět chceš, dá se to. k CST (nádraží) se dá dojet z CSIA (letiště) za 30 minut když máš štěstí, ale taky za hodinu a půl smiley. V rámci Colaby už je to pohoda, takže od nádraží kolem fontány a hotelu Taj dojedeš ke ke Gateway of India za pár minut. Ale ta cesta zpátky, to je zážitek. My vyjížděli někdy v 19hod s tím, že odlet máme úplně stejně jako ty v 00:55 s Emirates (tzn. oficiálně 21:55 dopředu zavírá odbavení). Byl to jeden z nejdramatičtějších cestovatelských zážitků jaký jsem kdy zažil, k přepážce jsme po dobrodružné jízdě taxíkem v kolonách dosprintovali ve 22:05 a naštěstí byla ještě otevřená (i když těsně před zavřením). Pokud zvládneš zkouknout nádraží a nábřeží s Gateway do nějakých 45 minut celkem, nebudeš se zdržovat na nějakou večeři v restauraci, nebude mít tvůj přílet zpoždění a nebudeš mít extrémní smůlu na zácpy, tak se to zvládnout dá. S vlakem na této trase ani ve špičce zkušenost nemám, tak neporadím. Good luck při rozhodování smiley

0 Citovat

Ahoj,

z letiska si zober riksu na Vile Parle station (cca 1.5km, cca 50INR) a odtial chod Western Line az na hlavnu stanicu... Spat rovnakou cestou...
Druha trieda v tychto "S-bahn" je brutalne overcrowded, takze zainvestuj trochu navyse a kup si listok do prvej triedy... vyhoda je, ze na listky do prvej triedy sa mozes predbiehat pri okienku (kazde okienko ma 2 rady - jednu na druhu triedu, to je ta dlha a jednu na prvu triedu, v tej zvycajne nikto nestoji smiley)...

prva trieda na Mumbai CST by mohla byt tak okolo 100INR, presnu cenu si nepamatam smiley

Vlaky chodia kazdych par minut, btw da sa to najst aj cez google maps (timetable) smiley

Zdar,
Kamil

0 Citovat

Super, děkuju moc za rady. To s tou první třídou je výborný řešení. smiley

0 Citovat

Erwin Gateway klidně vynech, v podstatě uvidíš jen zasviněné moře a stavbu která se tváří jako historická a přitom v každé boční ulici vedoucí od nábřeží najdeš starší baráky. Z výletu se budeš vracet po osmé hodině večer takže zácpy /na cestách smiley/ bych se neobával, nápad s vlakem, jak tady někdo radil, mě ovšem přijde super.

0
5 reakcí