Ahoj, koupili jsme si v akci s Qatar Airways letenky z Mnichova na Bali s přestupem v Doha. Ještě nikdy jsem neletěla tak daleko, takže mám otázku na ostřílené zkušené cestovatele: Zavazadlo odbavené v Mnichově si musíme v Doha vyzvednout a znova odbavit, nebo poletí rovnou do Denpassaru? Díky za odpovědi. .

Doha - přestup

Založil(a) ve fóru Letiště

19 reakcí

Ahoj,

koupili jsme si v akci s Qatar Airways letenky z Mnichova na Bali s přestupem v Doha. Ještě nikdy jsem neletěla tak daleko, takže mám otázku na ostřílené zkušené cestovatele: Zavazadlo odbavené v Mnichově si musíme v Doha vyzvednout a znova odbavit, nebo poletí rovnou do Denpassaru? Díky za odpovědi.

0

vzdialenost nerozhoduje, skor si asi neletela s prestupom smiley batozinu si vyzdvihnes az na Bali.

0 Citovat

Díky za odpověď, myslela jsem si, že to tak bude.

Jinak bych řekla, že vzdálenost a přestup jsou v tomto případě ve vzájemné korelaci, mám pocit, že takto dlouhé lety bez přestupu bývají jenom výjimkou. smiley

0 Citovat

niet zac:)
na prestup sa da letiet aj Budapest-Vieden-Praha smiley

0 Citovat

Jasně, že dá, o tom žádná.

Ok, nešťastně formulovaný dotaz, beru.

0 Citovat

Ahoj, jsme v Doha a hledame misto kde dostat voucher na jidlo, mame prestup 12hodin. Ptali jsme se na jednom miste, a tam nam rekli, ze neposkytuji zadne vouchery. Vite nekdo presne kde vouchery ziskat? Diky

0 Citovat

Je dostačující 50 min. na přestup v Doha (Hamad International Airport)? Díky za odpověď.

0 Citovat

Bez zpoždění úplně v pohodě. Minimum connection time v Doha pokud letíš s QR je 45 minut. Minulý týden jsem měl 54 minut a ještě jsem 20 minut seděl na gatu.

0 Citovat

Letiště je celkem malé, takže v pohodě. Já měl 1:05 a stihl jsem i sprchu v lounge.

0 Citovat

Díky za odpověď...hodně štěstí na cestách.

0 Citovat

Ahoj cestovatelé, nevíte prosím, jak je to aktuálně s free noclehem v Doha. Máme v plánu vyrazit s dětma na Phuket a cestou tam máme na přestupu přesně 8 hodin a cestou zpět 11.40 hodin. 

https://monosnap.com/file/2G4A9j...CphxvbR3Vm
https://monosnap.com/file/fng0vp...DmRP2Kwh2l

Koukala jsem na nějaký oficiální informace, ale nerozumím podmínce "Neexistuje rychlejší spojení" - na cestě zpátky je třeba spojení o 2 hodiny rychlejší, ale není už za 30 000 Kč ale za 57 000 Kč. To znamená, že máme smůlu? 

Pokud by mi někdo napsal, jak přesně postupovat (koupit letenku, pak na základě letenky napsat Qatar Airways, že mám zájem o hotel a oni to zařídí? Pak na letišti v Doha se někam dostavíme a oni nás tam odvezou/přivezou?) 

Díky moc!


Katka

0 Citovat

Předně je ten hotel zdarma možné získat jen v jednom směru.

Starší článek, ale stále by věci z něj mohly fungovat: https://michal-na-cestach.blogsp...darma.html

Období, kdy je možné získat hotel zdarma totiž Qatar Airways pravidelně posouvají a  prodlužují.

0 Citovat

Díky moc Michale!

0 Citovat

Ještě výňatek z podmínek:

Booking validity: until 31 January 2019.
Stay Validity: must be completed on or before 30 April 2019.

0 Citovat

Tak Michal  tu aktivně informuje o + Qatar, ale jaksi vás zapomnel upozornit, ze vás se to netýká, pac je to až při stopu větším jak 12 hodin. A letite v nejnižší blokovací třídě, takže se vás netýká a ani klasicky hotel v případě, pokud mate správnou třídu a splnujete tu podmínku, ze není dřívější spoj.Takze jestli vyrazíte s dětmi, tak si budete muset při tom 11,40 hod přestupu zaplatit hotel sami.12 hodin na letišti totiž není žádný med. Kdyby jste měli stop přes den, můžete vyrazit do města, ale tak.

0 Citovat

Tak tak, nebo tam narvat delší stop a prohlédnout si město :)

Hlavně si neplést „hotel zdarma při nevyhovujícím přestupu“ a „program Qatar plus“, který běží atkuálně do konce dubna a je to forma promo akce za účelem zvýšení turismu Dauhá.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Tak Michal  tu aktivně informuje o + Qatar, ale jaksi vás zapomnel upozornit, ze vás se to netýká, pac je to až při stopu větším jak 12 hodin. A letite v nejnižší blokovací třídě, takže se vás netýká a ani klasicky hotel v případě, pokud mate správnou třídu a splnujete tu podmínku, ze není dřívější spoj.Takze jestli vyrazíte s dětmi, tak si budete muset při tom 11,40 hod přestupu zaplatit hotel sami.12 hodin na letišti totiž není žádný med. Kdyby jste měli stop přes den, můžete vyrazit do města, ale tak.

Jako nic proti. Máš pravdu. Paní si to může přečíst v tom přiloženém odkazu. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Jako nic proti. Máš pravdu. Paní si to může přečíst v tom přiloženém odkazu. 

Sak nic proti, ale paní hlavně potřebovala poradit. Takže je sice krásné, že jsi dal k dispozici zřejmě svůj článek, ale kdybys jí napsal, že nárok nemá, tak jsi jí ušetřil čas na čtení toho článku, a myslím, že dle její reakce jsi jí dal i falešnou naději :) Ale to hádám

0 Citovat

Než něco koupím, snad si o tom něco zjistím. Nemůžu očekávat, že mi to ostatní naservírují přímo na zlatém podnosu. V článku je i odkaz na web, kde se to rezervuje plus separátní odkaz na plné podmínky. Z hlavy, že je tam nutnost 12+ a ne 8+ fakt nevím a za paní to číst nebudu. Od toho má niemandose.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Z hlavy, že je tam nutnost 12+ a ne 8+ fakt nevím a za paní to číst nebudu. Od toho má niemandose.

Aha. Tak to jo. No já to nečetl, protože jednak jsem si to zjištoval min. rok,když jsem to chtěl využít a jednak se to tu omílá každou chvilku. Chápu, že ty jsi se chtěl především pochlubit. Asi jsem ti šlápl na kuří oko tak promin :-))))

0
19 reakcí