doprava z letiště do centra: - Autobusové spojení - http://www.airport-ostrava.cz/UserFiles ... 880670.pdf nebo http://www.airport-ostrava.cz/UserFiles ... 910333.pdf - Vlakové spojení: Nejbližší vlaková zastávka je ve Studénce, odtud mohou cestující využít taxislužbu (vzdálenost na letiště je 10 km). Další možností dopravy vlakem je vystoupit na zastávce Ostrava–Svinov a odtud dále pokračovat autobusovou linkou č. 910 100, která jezdí denně (mimo neděli) každou hodinu od 07:45 do 19:45 (linka je v provozu pouze v období od 20. 5. 2011 do 30. 9. 2011). Wi-Fi zdarma: NE web: http://www.airport-ostrava.cz/ poloha: http://g.co/maps/2quze .

Ostrava (OSR)

Založil ve fóru Letiště

Mandarinka , tim , ze Cork -Wroclaw  lita  2x tydne a  byva plny a  nebyvaji casto letenky za 20 euro v jednom smeru   a Katowice ani Krakow z Corku nejsou , pricem Muntster  je region kde  polaci docela dost pracuji a je tu i dost slovaku a  oblast  Ziliny by  Ostrava urcite zaujala ,dokud  byvaly naklady na prestum minimalni  a letnky stavaly 5 euro a fungoval i let Cork-Dublin  ,tak  prosim , ale pri dnesni situaci ma tato linka perspektivu a nerikam to proto., ze by se me hodila

0 Citovat

Rekord CL, nejdelší souvětí na fóru. Myslím, že i další místa okupuje mikir:-)

0 Citovat

Mikir používá proud vědomí, je to umělec :)

https://cs.wikipedia.org/wiki/Pr...Bdom%C3%AD

0 Citovat

Hlavně mikir ještě neskončil, nemá tam tečku :)

0 Citovat

Bez tecky  jsem se vyJadril i pod ten rozhovor Unucky, tak doufam, ze jsem poskytl dostatek inspirace  a jinak bez obav  3  tydny se tu moc vyskytovat nebudu  i kdyz se budu snazit poreferovat jak na me pusobi Thajsko -)

0 Citovat

Mikire... proč by měla Ostrava/MSK dotovat Polákům nebo Slovákům (nic ve zlém) leteckou dopravu do Irska?

0 Citovat

Ja pridám aktuálnu skúsenosť - potreboval som prípoj z Londýna niekde do okolia Žiliny. Okrem iného boli k dispozícii Ostrava, Brno a Pardubice. Podobné časy odletov, všetko Ryanair. Ostrava a Brno za 50 libier, Pardubice za 15 libier. Aj keď by mi Ostrava polohou určite vyhovovala viacej, ušetrených 35 libier mi stojí za 2 hodiny strávené naviac vo vlaku z Pardubíc oproti Ostrave...

Takže o tom to celé asi je... ak to z Katovíc letí za 5 euro, tak aj keď mám ostravské letisko 200 metrov od domu, za 70 euro z neho nepoletím. Cena (spolu s vlakovým / bus prípojom) je pre 95% ľudí priorita, tú hodinu / dve naviac väčšina ľudí vôbec nerieši.

0 Citovat

mikir napsal(a):

Bez tecky  jsem se vyJadril i pod ten rozhovor Unucky, tak doufam, ze jsem poskytl dostatek inspirace  a jinak bez obav  3  tydny se tu moc vyskytovat nebudu  i kdyz se budu snazit poreferovat jak na me pusobi Thajsko -)


Mikire, zamakej v tom Thajsku a trumfni Andreje s "jeho Air Asia" spojením. Věřím, že když zalobuješ, tak Bkk/Pha s Ryanem je otázkou týdnů :D
0 Citovat

Petr76  a  proc Katowice dotuji Cechum a Moravakum  parkoviste na letisti ?

Nemusi tp byt nutne do Irska , ale tam ,kde jich je nejvic  si lety uz zorganizovali sami .a kdyz uz Irsko, tak  Dublin maji osetreny sami , kdezto Cork ma jen Wroclaw ,Gdansk a od jara Poznan 

0 Citovat

Karel napsal(a):


Mikire, zamakej v tom Thajsku a trumfni Andreje s "jeho Air Asia" spojením. Věřím, že když zalobuješ, tak Bkk/Pha s Ryanem je otázkou týdnů :D

co BKK-PRG, ale mikir zvládne i ova-krabi bez přestupu 😎

0 Citovat

tvl miluji dojmologii:

Myslim si, ze se linka Mosnov - New York uzivi.  Nechapu, ze z Mosnova jeste neni mezinarodni HUB. Preci jenom ma zeleznici, ma novou halu, ma nejdelsi drahu. Planuje se vyhlidkova plosina, v centru Ostravy bude tabule s prilety/odlety. Proste vsechno je pripraveno.


0 Citovat

No a poslední hřebíček do rakve:

Od 11/2019 v kalendáři žádné lety na Standsted.

0 Citovat

Bye, bye OSR... To dokazuje jenom neschopnost vedeni letiste

Edit: Koukam, ze neni nahran letovy rad, takze ta linka klidne jeste muze existovat.

0 Citovat

jakob napsal(a):

No a poslední hřebíček do rakve:

Od 11/2019 v kalendáři žádné lety na Standsted.

A byly tam? Není to jen tím, že ještě není zimní letový řád?

0 Citovat

Proky napsal(a):

A byly tam? Není to jen tím, že ještě není zimní letový řád?

Neni nahranej zimni letovej rad jeste u vsech linek, jak jsem to projel vic.

0 Citovat

Jaj, tak to sorry za hoax. Díval jsem se jen na KTW a tam to nahrané je. Více jsem nezkoumal

0 Citovat

Jestli někdo letíte poslední rotaci 31.3. BGY-OSR, můžeme symbolicky třeba zapálit svíčku před terminálem nebo uspořádat nějaký jiný adekvatní smuteční obřad :-D

0 Citovat

Tak nakonec jo, přiletím 31.3 z Bergama do Ostravy a smuteční obřad bude!:)

0 Citovat

https://www.denik.cz/ekonomika/d...-internetu

0 Citovat

Jedinou vyhodu to jeste ma , ze z  Londyna do Ostravy  budou k mani letenky kolem 15-20 euro  ted treba  byla  vcera letenka na sobotu za 13 liber ,,,,to 3 dny pred  odlem  Praha  ,Pardubice ani Brno nemaji  , jeste jak vse ovlivni Brexit to bude taky zajimave

0 Citovat

Mám prílet do Ostravy v sobotu 4.5. o 16:40. Skutočne je jediný spoj MHD o 16:50 - čo je na 99% nestihnuteľné a potom až vlak o 18:44? 

Je aj nejaká iná alternatíva ako taxi za +- 25 euro? Keď tam naraz príde 200 pax Ryanairu, bude sa tam vôbec dať niečo zohnať? Potrebujem sa dostať na vlak smer SK - t.j. Svinov / Hl. nádraží. Ideálne by som rád stihol Regiojet o 18:10.

0 Citovat

MoonEclipse:

Není tomu tak. Všechny lety RYANAIR mají v Ostravě návaznost na spoj linky 333 do Ostravy. Autobus odjíždí po 30 minutách (Schengen) resp. 45 minutách (non-Schengen) od přistání letadla. V případě zpoždění letadla do 60 minut spoj vyčkává a odjíždí zpožděný o stejný čas jako letadlo.

To, že jste takový spoj nenašla ve stávajícím JŘ je způsobeno tím, že změna letového řádu probíhá v jiný termín, než je oficiální změna jízdních řádů autobusů. Letos tedy proběhne mimořádní změna JŘ linky 333 k 1. 4.2019 a sobotní spoj bude odjíždět v 17:25 h. Tento JŘ však ještě není oficiálnbě schválen na CISu.

Nicméně jízdní doba na ÚAN je z letiště cca 30 minut, takže s Regiojetem 18:10 bych raději nepočítal...

0 Citovat

Projížděl jsem jízdní řády, a skutečně není jiná možnost, než si počkat na ten vlak v 18:44. Ono to i tak rychle uteče, pasovka v OSR je extrémně pomalá.

Koukni na gettransfer.com, ukazuje mi to ceny od 7 euro za jízdu, tak možná se někdo chytí. V Egyptě jsme přes ně absolvovali několik delších přesunů. 


gettransfer.png

0 Citovat

To je bida tam, pokazde jsem vetsinou nadaval, ze to nemaji sehrane k vlaku a  trcis tam ..nedival jsi se  na  neco do Studenky ? ale asi nejlepsi varianta se domluvit s nekym v letadle na taxi  a podelit se o tech 25 euro , nebo pro hodne lidi tam jezdi  auty a tak nekoho ukecat at te vezme

Jinak proste cekat  na ten vlak   ,jestli neco rychle neudelaji ,tak  to skonci v Ostrave vsechno  i ten Londyn a muzou ten vlak zrusit
0 Citovat

Dog napsal(a):

MoonEclipse:

Není tomu tak. Všechny lety RYANAIR mají v Ostravě návaznost na spoj linky 333 do Ostravy. Autobus odjíždí po 30 minutách (Schengen) resp. 45 minutách (non-Schengen) od přistání letadla. V případě zpoždění letadla do 60 minut spoj vyčkává a odjíždí zpožděný o stejný čas jako letadlo.

To, že jste takový spoj nenašla ve stávajícím JŘ je způsobeno tím, že změna letového řádu probíhá v jiný termín, než je oficiální změna jízdních řádů autobusů. Letos tedy proběhne mimořádní změna JŘ linky 333 k 1. 4.2019 a sobotní spoj bude odjíždět v 17:25 h. Tento JŘ však ještě není oficiálnbě schválen na CISu.

Nicméně jízdní doba na ÚAN je z letiště cca 30 minut, takže s Regiojetem 18:10 bych raději nepočítal...

Díky za info. Na oficiálnom webe letiska nie je ani zmienka o tom, že 333 je nejaký špeciálny bus a čaká na prílety lietadla. Po googlení podľa čísla linky som to už vypátral.

Každopádne mi je to aj tak na prd, z UÁN by som sa ešte musel dostať na Hl. nádraží a to nie je šanca stihnúť. A ďalší spoj na SK po tom Regiojete o 18:10 ide o 5 a pol hodiny. Kašlem na Ostravu, radšej to kúpim do Bratislavy za trojnásobnú cenu :))

0