Bol niekto v Izraeli dole na juhu v Eilate a mal tam prenajate auto ? Skusenosti odporuania ? Vopred dakujem za kazdu cennu radu .

Izralel - Eilat - prenajom auta

Založil(a) ve fóru Letiště

Bol niekto v Izraeli dole na juhu v Eilate a mal tam prenajate auto ? Skusenosti odporuania ? Vopred dakujem za kazdu cennu radu

0

Tak to by mělo být v cajku, teď jsem si uvědomil, že vše zavřeno je od pátku odpo/večera do soboty večera, takže jsi v klidu. Stav se i v Timna park, pokud budeš mít čas, osobně jsem nebyl, ale prej super.

0 Citovat

Zdravim, ja by som sa chcela opytat na hranicne prechody. Priletim do Ovdy o 12:15 hodine. Budem mat zakupeny jordan pass a 10 noci na vylet. Vzhladom k tomu ze je Jordansko lacnejsie, chcem stravit viac casu tam. Planujem ist priamo z letiska dalej po Izraeli, ale neviem si usporiadat postup navstevy miest: Jeruzalem, Betlehem, Tel Aviv, Yericho. Tam niekde by som chcela prejst do Jordanska. Kde je najblizsi hranicny prechod z Izraela do Jordanska? Plati aj tam namiesto viz, jordan pass? Po prechode by som sa chcela vracat smerom na Aqabu, cestou mrtve more, Petra, Wadi Rum, Aqaba plaz. Z Aqaby prechod do Eilatu. Vie mi niekto povedat, ci mozem takto prechadzat dvomi prechodmi? Alebo sa musim vratit spät rovnakym prechodom, cez ktory som prisla? Jordan pass plati na vsetkych prechodoch rovnako? V Jordansku budem viac ako 3 noci.

0 Citovat

su len dva http://international.visitjordan.com/ge ... sings.aspx, na blizsom k Ammanu nepotrebujes Jordan Pass, ten iba na ten Eilatsky. Osobne po skusenostiach by som siel tym severnym bez jordan passu a viza vybavil tam, ak motyka vystreli mozno budu aj zadarmo:)

0 Citovat

Ono jde o to, že díky Jordan Passu máš viza zdarma vždy, jen v Aquabě není možné vůbec dostat visa on arrival vůbec a přejdeš jen pokud máš Jordan Pass. Určitě není problém příjezd a odjezd jiným přechodem.

0 Citovat

Hej len ten Jordan Pass stoji asi tolko kolko petra + viza nie? Len ako bolo spomenute, stalo sa uz ze viza aj zadarmo dali, dokonca aj v Aqabe, kde by on arrival nemali vobec davat. Tak ci to na hlavnom severnom prechode za ten risk nestoji, stratit nie je co:)

0 Citovat

Co já vím, tak se nestalo, že by dali víza zadarmo, ale že nechtěli exit tax - to se stalo třeba mně. Jinak teda já bych určitě koupil Jordan Pass, protože platí prakticky na všechny památky v Jordánsku a určitě se vyplatí (už od kombinace 1 den Petra + víza), protože pokud plánuje zůstat víc než 3 noci, tak předpokládám, že bude mít v plánu víc než Petru.

0 Citovat

Byl jsem 15.12. až 18.12. Auto jsem si půjčil přes www.economycarrentals.com, půjčovna Budget, naproti letišti Eilat. Auto Nissan Micra 1.2 na 3 dny kvůli neomezeným kilometrům. Při kratším půjčení je limit asi 250 km na den což nestačí na otočku do Jeruzaléma. Auto v pořádku, nějaký škrábanec nebo ťukanec mělo, vše sepsáno při převzetí a zkontrolováno při vrácení. Cena 55.50 EUR, nedoplácel jsem si nulovou spoluúčast takže při půjčení si zablokovali z kreditky 750 USD jako deposit. Celkově vše bez problémů, z Eilatu přes Mrtvé moře (zastávka v Ein Bokek) do Jeruzaléma a druhý den zpět.

0 Citovat

Zdarec, mám dotaz trochu mimo téma. Co Eilat a koupání v lednu? Má někdo zkušenost? Letíme 18.1., u hotelu je sice celoroční bazén, ale radši bych moře. Dík za info.

0 Citovat

Pokud nepotřebuješ vodu 25 stupňů, tak se dá. Byl jsem loni touto dobou a lidi ve vodě byli.

0 Citovat

kamoska bola pred 2 tyzdnami, voda okolo 20 stupnov, ale zase fukal studeny vietor, takze ani sa prilis vo vode neomocili.

0 Citovat

po case chcem prispiet mojou skusenostou s prenajmom auta a s tym ako sme sa celkom pekne osr...li. Takze klobuk dolu vsetkym, co mi tu tvrdili, ze v na letisku Ovda urcite ziadne auto neprenajmem..hoc sa mi to tak z mojho vyhladania zdalo...nuz..moja chyba ze necitam xxx stran mini pisem zmluvy...Pointa- na letisko Ovda po nas dosiel sofer s minibusom ....odviezol na s do Eilatu a az tam sme si prebrali auto KIA Picanto ..na 4 dni za 130€... no ale pri odovzdani auta v den odletu v kancelarii v Eilate nas sokli poplatkom 160€ za transfer z a na letisko OVDA...boli sme 4. takze sa to relativne dalo...ale transfer drahsi ako cely 4.dnovy prenajom auta....no a perlicka..vcera, po mesiaci mi z kreditky strhlui zas 20€... ze za nejaky poplatok na spoplatnenej ceste...nuz asi tak. z mojho predpokladaneho nakladu 130€ to bolo nakoniec 310€... smiley smiley

0 Citovat

Zdravim muze mi prosim nekdo rict jestli ma zkusenost s pujcenim auta v eilatu nebo v ovde a prejezdem do egypta? je to velky problem nebo zadny problem na hranicich?

0 Citovat

Plus jeste jestli je potreba vizum pri prejezdu hranic do Egypta do jednoho z hotelu do 50km od hranic na 3 dny

0 Citovat

http://www.tourplanisrael.com/?C...icleID=538

rental urcite nie, max ako sa pisa do hotelov pri hranici, co je vlastne specialna zona

0 Citovat

Stacilo sa vyhnut ceste cislo 6 a tych 20€ by si neplatil :-) A v Ovde nwm ci som vobec videl bankomat, auto sme tiez brali radsej az v Eilate :)

wiki napsal(a):

po case chcem prispiet mojou skusenostou s prenajmom auta a s tym ako sme sa celkom pekne osr...li. Takze klobuk dolu vsetkym, co mi tu tvrdili, ze v na letisku Ovda urcite ziadne auto neprenajmem..hoc sa mi to tak z mojho vyhladania zdalo...nuz..moja chyba ze necitam xxx stran mini pisem zmluvy...Pointa- na letisko Ovda po nas dosiel sofer s minibusom ....odviezol na s do Eilatu a az tam sme si prebrali auto KIA Picanto ..na 4 dni za 130€... no ale pri odovzdani auta v den odletu v kancelarii v Eilate nas sokli poplatkom 160€ za transfer z a na letisko OVDA...boli sme 4. takze sa to relativne dalo...ale transfer drahsi ako cely 4.dnovy prenajom auta....no a perlicka..vcera, po mesiaci mi z kreditky strhlui zas 20€... ze za nejaky poplatok na spoplatnenej ceste...nuz asi tak. z mojho predpokladaneho nakladu 130€ to bolo nakoniec 310€...

0 Citovat

Věděl by někdo, zda je možné si půjčit auto v Izraeli a jet s ním do Jordánska, popř. naopak ?

0 Citovat

Chlapče nejsi trochu tatar? To kvůli tomu musíš rozjet 3 vlákna???

0 Citovat

Potvrdzujem že sa to dá, len treba preraziť závory na hranici

0 Citovat

@Tonic a z auta cedník ne ? :D

Asi zaspamuju svým Milano pasem forum, abych se taky dočkal odpovědi :D :D

0 Citovat

Navážu, protože nechci zakládat nové téma. Našly si mě letenky do Eilatu (VIE-OVDA za 1 €). Upřímně netuším, zda se budu chtít do Izraele ještě vracet. Jejich kontroly jsou totiž legendární a může se stát, že mě natolik otráví, že tam prostě ani nepáchnu. Mám pas plný razítek a nový do té doby nestihnu. Zpět k otázce:

Kvůli výše uvedenému mě napadlo, zda je aspoň z části dobrý nápad se z Eilatu vydat do Jeruzaléma. Letím v únoru a mám tam 2,5 dne (sobota v 17 přílet, pondělí v 19:30 odlet). Díval jsem se na Rome2rio a jedna cesta autobusem trvá kolem 5 hodin a údajně stojí plus mínus 800 Kč.
- cena odpovídá nebo r2r opět kecá? U Eilat Shuttle jsem našel, že cena za 1 jízdu je 28 $. U Egged jsem se neproklikal přes hebrejštinu a v angličtině jsem to nenašel.
- bývají zpoždění? jsou checkpointy po cestě?
- dá se takovýmto stylem udělat jednodenní výlet, kdy se podívám na Chrámovou horu a prolezu pár uliček?
- nese nějakou výhodu tam přespat?
- alternativa je čachtat se v Rudém moři a dojet se podívat na The Red Canyon kousek za městem (koneckonců to stihnu i s jednodenním výletem)

Zběžně jsem se díval i na možnosti nějakých tour. To, co na mě vybaflo na první stránce přes google vychází na 79 $ za jednodenní tour, což jestli jeden lístek u Egged stojí 800 Kč, není tak moc, ačkoliv je to určitě 30 dolarů přes částku, co bych za to dal rád :-D Na druhou stranu by měli stavět u Mrtvého moře, v Betlému a Jeruzalémě. Otázka je, co vše se tam dá za tu chvilku stihnout.

Auto mi moc nedává smysl. Parkovat v Jeruzalémě vážně nechci a benzín se tam pohybuje kolem 40 Kč. Jedině že by měli podobné mimosezónní ceny půjčovného jako na Mallorce.

0 Citovat

Tohle je problém letenek za 1 euro, koupíš je i když nechceš a pak musíš řešit co s nimi.

0 Citovat

Надежда Константиновна Крупская napsal(a):

Tohle je problém letenek za 1 euro, koupíš je i když nechceš a pak musíš řešit co s nimi.

Hele, já tam chci, ale řeším, jestli se mi taky chce do Jeruzaléma ;)

0 Citovat

Ten bus do Jeruzalema má číslo 444. odchádza z Eilatu aj v sobotu, o 19:30, príchod do Jeruzalema je pred polnocou. Lístok stojí cca 70-80 šekelov.

0 Citovat

Já bych se na ty sionisty vyprdla a dala si 2 dny relax v Egyptě.

0