Ahoj, chtěla bych vás poprosit o radu. 18. března letíme na Srí Lanku přes Dubaj s Emirates. Do Dubaje dorazíme v 00:05, let je až v 14:50 tuším... Na hotel od Emirates nemáme nárok, kvůli ceně letenky. Asi bychom se rádi prospali, doporučili byste prosím nějaký hotel? Jedeme ve třech, zatím jsem našla tento - http://www.booking.com/hotel/ae/dubai-c ... -residence - z letiště si asi je potřeba do hotelu vzít taxi, je to tak? - chápu správně, že není nutné řešit víza? Vyplatí se pak vstát třeba v 9 hodin a na 3 hodiny vyrazit do města? Určitě bychom se chtěli podívat, ale vůbec se neorientujeme, tak nechceme nic riskovat. Moc děkuji za všechny rady! Tereza .

Přestup v Dubaji - 15 hod

Založila ve fóru Letiště

12 reakcí

Ahoj, chtěla bych vás poprosit o radu. 18. března letíme na Srí Lanku přes Dubaj s Emirates. Do Dubaje dorazíme v 00:05, let je až v 14:50 tuším...
Na hotel od Emirates nemáme nárok, kvůli ceně letenky.
Asi bychom se rádi prospali, doporučili byste prosím nějaký hotel? Jedeme ve třech, zatím jsem našla tento - http://www.booking.com/hotel/ae/dubai-c ... -residence
- z letiště si asi je potřeba do hotelu vzít taxi, je to tak?
- chápu správně, že není nutné řešit víza?

Vyplatí se pak vstát třeba v 9 hodin a na 3 hodiny vyrazit do města? Určitě bychom se chtěli podívat, ale vůbec se neorientujeme, tak nechceme nic riskovat.

Moc děkuji za všechny rady!
Tereza

0

V noci len asi taxi z letiska - cca 35-40 AED. Na prespatie odporúčam Deiru - lacnejšia časť mesta, dobrý, lacnejší hotel vedľa metra je Comfort Inn Deira, alebo Orchid vue hotel - v Al Bashre, tiež vedľa metra, ráno okolo 8 šup na metro /bude preplnené...- kúpiť NOL card na stanici a za 3 hodiny uvidíte tak vežu a jej okolie... Pred obedom vybrať batožinu z hotel, osprchovať sa a metrom na letisko

0 Citovat

Super, děkuji za info. Z letiště tedy asi vezmeme taxi do hotelu, pospíme a ráno vyrazíme na rychlou prohlídku.
Z Prahy máme cílovou destinaci až Kolombo, takže kufry nemusíme řešit, je to tak?

0 Citovat

Mozna by se vyplatil Arabian Park Hotel , ted jsme tam spali a ma shuttle bus co 20 minut z terminalu 3 zdarma , nejsem si uplne ale jisty jesli i v noci . terminal 2 nebo 1 ma za 20 AED hotel ma i bazen je od 7 rano tak se da vyuzit , ale me se podarilo chytit ceny 58 euro +20% + mestska dan (76 dvouluzak ) ,jinak je drazsi , shuttle bus k zelenemu metru jezdi zdarma , da se to za par minut dojit i pesky

Taky neni spatny Ibis one central u Word Trade center, stanice cerveneho metra , kousek od Burj Khalifa , jsou tam vedle sebe dva Ibisy , tak ten vzdalenejsi od metra .. Nocleh byl i s uzasnou snidani ( svedske stoly do kruhu kolem cele restaurace ) ,ale vychazelo to i s temi 20 % a mestskou dani uz 88 euro
dvouluzak ,
Zavazadla se daly pak nechat u recepce

Ten Arabian ma pro cleny programu genius v booking. com i pozdejsi check out , ale v zavislosti na plnosti hotelu ...na letisti jsme pak byli ani ne za pul hodiny ,ale na terminalu 2 , nevim jak na 3 nebo 1

40 AED jsme platili i z 2 na 1 za taxi a jeli pak dal metrem prave do Ibis One central za 8 AED jedna jizda , takze mozna se vam vyplati i na tak kratkou dobu koupit NOI silver card za 20 AED s kreditem z Deiry to spolkne asi 5 za jedno nacteni jinde treba jen 3 ,odecita to i pri vstupu i vystupu

0 Citovat

A jeste myslim , ze za 3 hodiny se da videt i vic nez jen okoli veze ale nesmite se zdrzet moc v Dubai Mall

Ty prechody jsou tam dlouhe kouknout na akvarium , neni treba chodit dovnitr , projit pak obchodnak k vodopadum a ven k jezeru a fontanam ,( ty jsou ale az vecer ) odtamtud nejlepsi pohledy na Burj Khalifa a rychle na metro

A mozna by se dala stihnout jeste Marina ,,i kdyz to uz by asi byla honicka

Nebo pak, kdyz byste byli v stare casti i s toho Arabian je to kousek ,tak pak tam, dopoledne bude jeste na trznici klid

S Arabian je i shuttle bus ale ty casy vam nebudou sedet a rekl bych , ze tim metrem to je i rychlejsi

0 Citovat

Ahoj, ja jsem prespala v hotelu Delmon http://www.booking.com/hotel/ae/delmon. ... al;ucfs=1&, byl v pohode. Docela klid, relativne cisto a pokoj peknej. Recepce je takova arabska, ale to se da cekat smiley Da se tam dojet metrem.
Akorat pokud priletite nebo poletite z Terminalu 2, tak tam je potreba vzit si taxik. Ja jsem dojela metrem na Terminal 1 a pak prejela na dvojku taxikem.

0 Citovat

Kolik je vubec ta minimalni cena pri ktery nabidnou Emirates hotel zdarma? Nekde jsem cetl 1000 euro, ale kupoval jsem kamaradovi letenku do Colomba za 15 tis. a je moznost vyuzit hotel zdarma. Stejne tak u moji letenky za 19.500.

0 Citovat

Kde vidíš, že máš možnost hotelu zdarma u té letenky za 15tis.? Mělo by to být 1.000 $ a vzhledem k lowcost vývoji v posledním roce mi přijde divný, že by ti to šlo.

0 Citovat

Tam nehraje roli jen cena letenky, ale řada dalších věcí. Nevím, jak aktuálně, ale nárok na hotel byl vždy vidět ve správě rezervace na stránkách EK.

0 Citovat

Mam tam v rezervaci Dubai connect.
Ve všeobecných podmínkách píšou tohle: "Minimální doba pro přestup u cestujících v Economy Class
Doba pro přestup mezi příchozím příletem do Dubaje a odchozím odletem z Dubaje musí být delší nebo rovna osmi hodinám a kratší nebo rovna 24 hodinám. Aby mohl cestující nabídku „Dubai Connect“ využít, musí mít rezervovaný nejvhodnější dostupný přestup, tj. přestup s nejkratší dobou tranzitu v Dubaji mezi příletem do Dubaje a odletem z Dubaje."

Přestup máme 12 hodin a nic kratšího nebylo.

0 Citovat

Ahoj, bylo mi řečeno, že ta minimální cena při cestě do Colomba je 14 000 Kč bez DPH a poplatků.
Jinak je to prý 1000 dolarů, takže bohužel.
Nicméně rezervovali jsme přes Gotogate, kde psali, že je to právě let s noclehem, takže to bylo trochu matoucí..

0 Citovat

Gotogate... co dodat.

0 Citovat

Nedoporučujete?

0
12 reakcí